Koronawirus szaleje. A Ministerstwo Zdrowia przyznało sobie nagrody

Koronawirus szaleje. A Ministerstwo Zdrowia przyznało sobie nagrody

Posłowie KO Dariusz Jański oraz Michał Szczerba przeprowadzili kontrolę poselską w Ministerstwie Zdrowia. Odkryli, że urzędnicy MZ przyznali sobie hojne nagrody.

Dyrektorzy oraz zastępcy dyrektorów Biura Administracyjnego, Biura Komunikacji oraz Biura Ministra funkcjonujących w Ministerstwie Zdrowia, a także dyrektor generalny Ministerstwa Zdrowia w okresie od 1 stycznia 2020 r. do dnia 16 września 2020 r., otrzymali nagrody na poziomie dwumiesięcznego wynagrodzenia brutto” – poinformowali posłów przedstawiciele resortu zdrowia.

Pensja dyrektorska w MZ to ok. 13 tys. – najprawdopodobniej więc urzędnicy dostali jednorazowo po 26 tys. zł. Dziennikarze portalu Wprost.pl wskazali na to, iż niestety w piśmie z MZ nie wskazano dokładnej dany przyznania urzędnikom nagród. Wskazano wyłącznie, że nastąpiło to od 1 stycznia do 16 września bieżącego roku.

Możliwe jest, czysto hipotetycznie, że MZ rozdało nagrody np. na początku roku.

Pomimo tego, fakt rozdysponowania premii został skrytykowany przez opozycję. „Mamy szalejącą pandemię, nie mamy respiratorów, nie mamy strategii, ale mamy nagrody. Jest to niebywały skandal” – surowo ocenił poseł Szczerba.

Co ciekawe, jeden z urzędników, którzy dostali nagrodę, Wojciech Andrusiewicz, zadeklarował już gotowość zwrócenia otrzymanej wcześniej nagrody.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/nt/

Źródło: wprost.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz
Grzegorz
9 października 2020 21:44

Rząd się sam wyżywi. Skądś już to znamy.

Zwinka
Zwinka
10 października 2020 11:06
Reply to  Grzegorz

Tyle że to ówczesne „wyżywienie się” nie było tak bezczelnym dojeniem państwa, jak ma to miejsce przy rządzie PiSu. Wszyscy stojący po stronie Kaczyńskiego maja nieograniczony dostęp do kasy. I nikt nad tym nie panuje ( albo panować nie chce).