Koronawirus wygrał z defiladą

Koronawirus wygrał z defiladą

Od momentu, gdy krzywa zachorowań na koronawirusa zaczęła rosnąć, dla wielu Polaków uroczysta defilada z okazji święta Wojska Polskiego połączona z obchodami 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, wzbudzała duże kontrowersje. Dzisiaj już  wiemy, że tej defilady nie będzie.

 

Taka decyzja zapadła po spotkaniu Andrzeja Dudy z ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz przedstawicielami służb sanitarnych. Jak poinformował MON, „Służby sanitarne nie rekomendowały organizacji tego wydarzenia. Defilady każdego roku przyciągają około 200 tysięcy osób. Tak wielkie zgromadzenia mogą zwiększać ryzyko zakażeń koronawirusem”.

Tym razem muszę się zgodzić z tą decyzją, choć szkoda, że nie podjęto podobnej również 1 sierpnia, gdy tłumy ruszyły w marszu narodowców, czczących po swojemu rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. No ale cóż, od dawna wiadomo, że obóz rządzący jakoś nie potrafi się im postawić…a może po prostu się ich boi?

 

Dla internautów sprawa ma też swoje drugie dno. Jak piszą „Nie mamy armii to czym tu paradować, najemnikami z USA? Zniszczyliście kraj i wojsko. Jesteśmy w czarnej d..ie. Zakażeni jesteście swoją głupotą albo wyrachowaniem że robicie naród w wała” czy też „To nawet dobrze. Przynajmniej tym razem nie dojdzie do profanacji Flagi narodowej jak w czasie Defilady w Orzyszu, gdzie Duda z Macierewiczem salutowali do barw narodowych powieszonych do góry nogami na lancach wojaków . Czyli składali pokłon Fladze Indonezji”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Tamara Olszewska

(Źródło: wp.pl)

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ChermesMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Bardzo się cieszę, że nie będzie w tym roku parodii defilady. Zresztą popatrzmy, jak pisiory czczą naszą historię, W stulecie odzyskania niepodległości – zadyma i jakieś „ławeczki niepodległości”, Teraz – rozgrzebana ziemia w miejscu, gdzie miało stanąć muzeum Bitwy Warszawskiej. Pietrzak roił o jakimś łuku triumfalnym postawionym na Wiśle, potem miał być skromny pomniczek na placu Na Rozdrożu, wreszcie defilada. Nic z tego nie wychodzi. A bezmyślne głupie ludzie wybierają pajaca na drugą kadencję. Cyrk, panie, cyrk.

Chermes
Chermes

Pomnik łuku upadł po tym, jak do PiSiorów dotarło, że działacze LGBT moga go pomalować na tęczowo.
Trudno, trzeba się będzie przyzwyczaić do tego, że z rozrywki pozostały nam jedynie miesięcznice smoleńskie. 🙂

Maciek123454321
Maciek123454321

Miesięcznic już też nie ma. Ponure te pisiory.