Korwin-Mikke porównał feministki do nazistów. „Feminazistki”

Nie wiem, po co w ogóle zapraszać Korwina-Mikke do mediów...

Pan Janusz Korwin-Mikke wielokrotnie głosił mizoginistyczne poglądy. Ultraprawicowy polityk zaszokował tym razem użytkowników Twittera poprzez porównanie uczestniczek Strajku Kobiet do narodowych socjalistów.

Szef Konfederacji odpowiedział na post internautki w social mediach, która udostępniła symbol Strajku Kobiet i dodała następujący opis: „Władza, która podnosi rękę na swój naród, jest skończona. Idziemy po was! Nie cofniemy się!”.

Korwin-Mikke powiązał wypowiedź internautki ze znanym cytatem propagandzisty NSDAP. Jednocześnie określił feministki mianem… „feminazistek”.

Feminazistki wreszcie używają swoich naturalnych faszystowskich symboli. Trzeba na nie uważać: gdy dr. Józef Goebbels powiedział: ‘Idziemy po was! Nie cofniemy się’ – to nie cofnęli się i władzę wzięli. Na kogo feminazistki zwalą wszystko po wzięciu władzy – wobec braku Żydów?” – napisał ultraprawicowiec.

Czy Korwin-Mikke ma prawo porównywać do siebie skrajnych faszystów i feministki? Ruch faszystowski, przypomnijmy, zajmował pozycje antyfeministyczne i narzucał społeczeństwu patriarchat w iście średniowieczno-religianckim wydaniu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
30 listopada 2020 09:58

Apeluję o kaftan bezpieczeństwa dla dwóch dziadków, którzy dostali pierdolca – Korniwa-Mikiego i JarKacza Krótkiego.

Jantar
Jantar
30 listopada 2020 10:39

Ruch faszystowski, przypomnijmy, zajmował pozycje antyfeministyczne i narzucał społeczeństwu patriarchat w iście średniowieczno-religianckim wydaniu.

Właśnie dokładnie to robi obecna władza do spółki z kościołem: próbuje po kolei odbierać wszystkie prawa kobietom, od prawa do decyzji w sprawie aborcji z powodu embiopatologicznego. Na odebraniu praw wyborczych i nawet o prawie do zwykłego decydowania o sobie, prawie do wolności osobistej się skończy, kiedy zamkną nas w 4-ch ścianach i nasi ojcowie, bracia, synowie będą decydowali za nas, co możemy mówić, myśleć, czytać, robić. I kościół nakaże zamykanie wdów w zakonach, jak to było przez setki lat i co ostatnio zresztą mówiła teolożka z KUL-u w TV Trwam, że „kobieta ma obowiązek bycia żoną i matką, albo służby Bogu i społeczeństwu”.

Marek
Marek
30 listopada 2020 11:29

Mikke tak bajdurzy że się słabo robi czytają te brednie. Miejscem odpowiednim dla 78-latka jest bujany fotel i zasłużona emerytura. I tam powinien trafić ten pajac w muszce. A przy tym mam poważne wątpliwości czy kogoś jeszcze interesują średniowieczne poglądy p. Janusza?

Marek
Marek
30 listopada 2020 21:38
Reply to  Marek

Jego poglady interesuja tylko połowę „głosujących” w Polsce. Tyle w ostatnich wyborach dostali pis + konfederacja, a w innych sam duda. Pis ma dokładnie takie same poglądy jak korwin tylko używa innych słówek.

Obserwator
Obserwator
30 listopada 2020 17:16

Korwin dziadu, ty już jesteś tylko śmieszny!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
30 listopada 2020 20:58
Reply to  Obserwator

On już nawet śmieszny nie jest, tylko żałosny.