Korwin-Mikke woli komunę? Jego zdaniem sojusz z ZSRR lepszy niż Unia

Śledztwo prokuratury dotyczy "groźby użycia przemocy" przez Janusza Korwin-Mikkego

Janusz Korwin-Mikke od wielu lat uchodzi za największego eurosceptyka w kraju. Tym razem na Twitterze porównał on komunistyczną RWPG z UE, stwierdzając, że lepsza była organizacja zdominowana przez Związek Radziecki.

JKM rozwinął tę opinię w komentarzu do następującej wypowiedzi użytkownika Twittera, który na swoim profilu przedstawia się jako wyborca PiS:
Z czystym sumieniem można powiedzieć, że RWPG była chyba lepszą unią pod względem gospodarczym niż ten nowy eurokołchoz z tym umysłowym pustostanem lewackim! Choć kacapy najwięcej na tym korzystały”.

Korwin-Mikke odpisał na wiadomość PiS-owca w następujących słowach:„Natomiast RWPG była od UE lepsza politycznie. Nie istniał ‘Parlament RWPG’, państwa RWPG były suwerenne, miały własne KomPartie, własne waluty, niektórym udawało się urwać Kremlowi: Chiny, Jugosławia, Albania, Rumunia – a niektórym się nie udawało: Węgry 1956, Czechosłowacja 1968”.

Eurosceptyk, zamieszczając kontrowersyjną opinię, zapomniał przy tym, że Jugosławia i Chińska Republika Ludowa nigdy nie były członkami RWPG.

Wspomniana Rumunia oraz Albania były natomiast krajami rządzonymi przez skrajnie totalitarne dyktatury o jednoznacznie stalinowskim zabarwieniu.

Tak doceniona przez polityka RWPG to Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej. Organizacja istniała w latach 1949-1991 i skupiała „demokracje ludowe”, takie jak: ZSRR, NRD, PRL, Czechosłowacja, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Mongolia i Wietnam. Przez krótki czas jednym z członków RWPG była również Albania.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Shaq
Shaq
20 listopada 2020 07:46

Korwinizm to taka nasilona starcza forma odurnienia. Ale wyznawców ciągle nie brakuje. No cóż, Kaczyński kieruje swoją ofertę polityczną do głupoli, Korwin – do hipergłupoli. Zawsze tak było i obaj będą robić to co robią do śmierci. Lepiej nie będzie, raczej coraz gorzej.
W kolejnych wypowiedziach Korwina spodziewam się pochwały Korei Płn.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
20 listopada 2020 11:36
Reply to  Shaq

Odurnienie odurnieniem – ale ciekawe, ile rubelków w twardej walucie kosztuje ono Putina?

Maciek123454321
Maciek123454321
20 listopada 2020 08:04

Ciekawe, co widzi w nim jego młoda żona? Na jej miejscu odszedłbym od tego świra.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
20 listopada 2020 11:36

Money, money, money…

Rozbawiony
Rozbawiony
20 listopada 2020 08:50

„Jugosławia i Chińska Republika Ludowa nigdy nie były członkami RWPG.”
To prawda, jednakże Jugosławia była członkiem stowarzyszonym, a Chiny miały status obserwatora.
Eurosceptytyzm Korwina, nie przeszkadzał mu brać unijną kasę jako europoseł 🙂

Zwinka
Zwinka
20 listopada 2020 11:51

Litości, zmieńcie zdjęcie. Niedobrze mi się robi, kiedy ten dziadyga patrzy prosto w oczy ….

Andrzej
Andrzej
20 listopada 2020 17:30

`No i ma komunę,Na czym polegała komuna w stosunkach wspólnotowych?Jeden kraj rządził całą wspólnotą państw kochających pokój i ściągał bez ceregieli haracz z pozostałych członków RWPG ni dają w zamian nic…Obecnie Polska próbuje rządzić cała UE żądając także haraczu bez żadnych zobowiązań.Polityka wewnętrzna bez zmian:łupienie kraju i paśtwo policyjne.