Korwin-Mikke wzywa Zandberga do dyskusji. „Reszta walczy o koryto”

Korwin-Mikke: „rozsądne kobiety głosują za prawicą, a nie za »prawami kobiet«

Janusz Korwin-Mikke od lat głosi skrajnie leseferystyczne poglądy gospodarcze, a niemal każdego, kto się z nim nie zgadza, przyrównuje do marksistów i lewaków. Zwolennik prowadzenia gospodarki w stylu Margaret Thatcher zadziwił więc tym razem komentatorów opublikowaniem na Twitterze osobliwego wpisu.

Korwin-Mikke wezwał w nim do udziału w debacie… socjalistę Adriana Zandberga.

Pana partia chce państwa opiekuńczego – moja chce wolności. Reszta walczy na ogół o koryto. W ostrej walce między nami nie powinno być nieporozumień. Proponuję je wyjaśnić w otwartej dyskusji: ‘Walka z kapitalizmem czy z kapitalistami?’ Co Pan na to?” – napisał do nieformalnego lidera partii Razem.

Trzeba przyznać, że dyskusja pomiędzy oboma panami mogłaby być ciekawa. Niemniej jednak oponent Korwin-Mikkego nie odpisał jeszcze na to wezwanie. Zandberg, jako zaprzysiężony wróg skrajnej prawicy, może nie być skory do „bratania” się z politykiem uznawanym za polskiego odpowiednika „czarnej sotni”.

Jeśli do debaty faktycznie by doszło, to wbrew pozorom, nie byłoby to pierwsze takie wydarzenie, łączące Korwin-Mikkego z członkiem socjaldemokratycznej formacji. Przed laty, w 2011 r., JKM uczestniczył w głośnej debacie z Januszem Palikotem, który zakładał wówczas lewicowo-liberalny Ruch Poparcia Palikota.

Zostań patronem KODUJ24.PL

nt

Źródło: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
18 grudnia 2020 11:44

Od lat to samo. Stawia się ma wszystkie debaty, nawet z samym sobą.

Chermes
Chermes
18 grudnia 2020 18:35

Dyskutować z idiotą? Wątpliwy to zaszczyt dla Zandberga. Na jego miejscu pominąłbym propozycję milczeniem.

Ryszard
Ryszard
18 grudnia 2020 21:19

A czy pan Zandberg jest psychiatrą, żeby z Korwin Mikkem rozmawiać?

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
18 grudnia 2020 23:42

Jedyny temat do rozmowy z Zandbergiem: Czemu człowieku wpakowałeś nas w to pisie bagno? Przez polityczne hucpiarstwo podzielił elektorat lewicy w 2015. Ani jego grupka ani SLD nie dostały się do Sejmu. To można było przewidzieć. Reguła D' Honta dała większość pisiorom i tkwimy w tym szambie do dziś. Nienawidzę typa prawie jak Jarkacza. Dwa przykłady do rozwinięcia tematu „Rola jednostki w historii”

Ryszard
Ryszard
19 grudnia 2020 09:07
Reply to  Wujo Wkurw

Wyjątkowo głupia wypowiedź. Niby dlaczego miałby stać się podnóżkiem starych komuchów? Bo jakiś stary komuch ma życzenie, żeby stare komuchy na wieczność stały u żłoba?

Marek D
Marek D
19 grudnia 2020 09:43

Gdybym był Zandbergiem, zadałbym temu stetryczałemu pajacowi jedno pytanie: czy zna jakiekolwiek państwo na świecie, gdzie jego porąbane poglądy się sprawdziły, Szach i mat.