Kościół ZBANKRUTUJE przez pedofilię? Opinia ks. Isakowicza-Zaleskiego

Kościół ZBANKRUTUJE przez pedofilię? Opinia ks. Isakowicza-Zaleskiego

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski gościł dziś rano w programie Roberta Mazurka. Dziennikarz, na antenie RMF FM, pytał go przede wszystkim o sprawę podejrzewanego o przestępstwa pedofilskie ks. Andrzeja Dymera ze Szczecina. Duchowny był tolerowany przez hierarchów ze swojej archidiecezji.

 

„To rzecz karygodna, sprzeczne z wszelkimi zasadami ewangelicznymi i z wieloma decyzjami trzech papieży, począwszy od Jana Pawła II. (…) Myślę, że osoby żyjące, które są za to odpowiedzialne – powinny złożyć dymisje” – powiedział.

Dziennikarz dopytał go, czy chodziło mu m.in. o arcybiskupa Andrzeja Dzięgę.

„Tak, oczywiście. (…) Ale myślę, że to dotyczy nie tylko arcybiskupa Dzięgi, skądinąd człowieka, który ma też dużo pozytywnych cech, ale też pewnej mentalności, która jest w Episkopacie, żeby tuszować te sprawy. Dam przykład sprawy arcybiskupa Paetza, której od 20 lat KEP nie chce wyjaśnić” – odpowiedział.

Poruszono też temat Państwowej Komisji ds. Pedofilii, do której, jak twierdzi ksiądz, nie przyjęto go ze względu na naciski przedstawicieli Kościoła na polityków prawicy. W jego opinii hierarchowie wykorzystują powiązania z politykami do zablokowania pewnych rzeczy, co utrudnia rozliczanie księży z ich przestępstw.

 

Grono osób skrzywdzonych przez kler, jak dodał rozmówca Mazurka, jest duże, i dodatkowo traktowane przez Kościół w sposób niezwykle lekceważący.

„Są to ludzie na ogół bardzo głęboko wierzący, wywodzący się ze środowisk religijnych, którzy zostali skrzywdzeni dwukrotnie. Raz, że sprawca tak działał, (…) natomiast spotykali się również z murem niechęci. Odsyłano ich od Annasza do Kajfasza, dostają pisma od władz kościelnych, z których nic nie wynika” – ocenił.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Skala problemu jest tak duża, że zdaniem księdza, może dojść do bankructwa Kościoła. Gorsze jest jednak „bankructwo moralne” – jak zauważył.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski od lat próbuje walczyć z pedofilią wśród księży. Wcześniej często zajmował się sprawą kolaboracji Kościoła z UB/SB.

/nt/

Źródło: rmf24.pl                                                                                                                          

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rozbawiony
Rozbawiony
23 lutego 2021 12:40

KK bankructwo nie grozi – po to był mu potrzebny Konkordat. Natomiast sprawa nie przyjęcia do komisji „pedofilskiej” ks. Zalewskiego, jest ciekawa. Odpadł, dzięki wspólnym głosom „przeciw”, PiS (157 na 223), KO (127 na 129) i Lewicy (49 na 49). To głosowanie pokazuje, że naraził się wielu ludziom z kręgów władzy i kościoła.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 lutego 2021 14:35

Kościół zgromadził taki majątek, że w życiu nie zbankrutuje. Co najwyżej nieoo schudnie.

Shaq
Shaq
24 lutego 2021 07:08

Dzień, w którym ta katolibańska mafia zbankrutuje, będzie wielkim dniem w historii ludzkości. Ale to pewnie jeszcze potrwa.

ola
ola
24 lutego 2021 16:53

Kościół już bankrutował moralnie a finansowo zbankrutuje niebawem.