Kosiniak-Kamysz kandydatem na premiera?

Żyrandole u Kosiniaka Kamysza świecą podsłuchami

O tym, kto zostanie kandydatem opozycji na stanowisko premiera, przekonamy się  po majowych  euro wyborach – spekuluje Gazeta Wyborcza – sprowokowana  krążącym w po tej stronie sceny politycznej pomysłem, by został nim prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Chociaż na razie jest nim lider PO Grzegorz Schetyna, to – jak podkreśla dziennik – Kosiniak Kamysz ma lepsze notowania w rankingach zaufania. Z grudniowego sondażu CBOS wynika, że w przeciwieństwie do lidera Platformy Obywatelskiej jest najpopularniejszym politykiem opozycji i w ogóle jest coraz bardziej popularny na „froncie antypisowskim”.

Na wyborcach zrobił bardzo dobre wrażenie podczas kampanii samorządowej, zaliczając wiele dobrych przemówień politycznych. Udało mu się dzięki temu uratować pozycję PSL, które mimo frontalnego ataku PiSu na wsi,  nie tylko nie  poddało się ale – mimo wcześniejszych podejrzeń – żaden radny sejmiku z PSL nie przeszedł na stronę PiS-u.

Na dodatek, zwolennicy koncepcji „Kosiniak Kamysz – na premiera” przypominają fortel partii rządzącej z poprzednich wyborów, kiedy to Kaczyński ze spadającym zaufaniem wyborców  wysunął Beatę Szydło, która stała się jak Duda symbolem nowego otwarcia.

Teraz, GW dopuszcza dwie wersje nadchodzących wydarzeń. Sugeruje, że politycy opozycji zakładają, iż właśnie z takich pobudek koncepcję z Kosiniakiem jako kandydatem na premiera całej opozycji wspiera sam Donald Tusk. Pisze, że nawet sam o tym z prezesem PSL rozmawiał. Druga koncepcja jednak głosi, że Tusk wspiera Schetynę i uważa pomysł z Kosiniakiem za nierealny.

Wszystko to jednak spekulacje. Jeden z polityków spoza Platformy Obywatelskiej uznał je w rozmowie z GW wyłącznie za sygnał wysłany do Schetyny, by nie czuł się zbyt pewny swojej pozycji.

/p/

Źródło: Gazeta Wyborcza

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Zgredzinkaewa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

pewnie, że tak, ja głosuję na PSL pomimo, że jestem z dużego miasta, Władysław Kosiniak Kamysz jedyny wiarygodny, konsekwentny polityk. że tez nie widziałam tego wczesniej. Schetyna dał sie poznać jako oszust, wykorzystał Nowoczesną tak sie nie robi dlatego juz mu nie wierzę. Jeżeli PiS wygra wybory i nadal będzie demolował ten kraj to będzie tylko i wył,ącznie wina Schetyny i PO

Zgredzinka
Zgredzinka

I to byłoby optymalne rozwiązanie dla „zjednoczonej lewicy”, bo faktycznie wielu mówi, że nie pójdzie głosować na Schetynę, a to oznacza, że mimo tej całej patologii … w ogóle nie pójdzie głosować, bo … znowu nie będzie na kogo.