Kossakowski przeprasza. „Strzeżcie się Greków, nawet gdy niosą dary”?

Kossakowski przeprasza. „Strzeżcie się Greków, nawet gdy niosą dary”

Lepiej późno niż wcale, choć trudno oprzeć się wrażeniu, iż przeprosiny Ziemowita Kossakowskiego mają charakter czysto koniunkturalny. Dziennikarz TVP po tym jak „wysmażył” paszkwil wymierzony przeciw lekarce Katarzynie Pikulskiej teraz wyraźnie się przestraszył i całując dłoń pani doktor przepraszał. Fotkę dokumentującą to zdarzenie opublikował: Mea culpa. Przeprosiny zostały przyjęte” – napisał na Twitterze.

 

Nie zdarzyłoby się to pewnie, gdyby nie fakt że 19 listopada ruszył proces wytoczony telewizji polskiej przez panią doktor. Chodzi o skandaliczny tekst, opublikowany na portalu tvp.info, gdy trwał protest lekarzy rezydentów. Autor dowodził w nim, że lekarka bierze udział w proteście rezydentów, choć stać ją na wakacje w egzotycznych krajach. Tymczasem ów luksusowy urlop okazał się misją medyczną w Kurdystanie.

Artykuł nosił tytuł „Kontrowersje wokół rezydentów. Narzekają na zarobki, jedzą kanapki z kawiorem”. „Mój tytuł brzmiał „Kontrowersje wokół rezydentów”. Reszta pochodziła od redakcji” – bronił swojej skóry Ziemowit Kossakowski.

Wyjaśniał przed sądem, że był wtedy niedoświadczonym dziennikarzem, najmłodszym w całej redakcji. „Miałem wtedy 22 lata, byli dziennikarze dużo bardziej doświadczeni”.

 

Dostałem polecenie, by szybko napisać coś na rezydentów. To wydawca portalu Tomasz Owsiński zlecił mi napisanie tego tekstu. Podesłał wszystkie potrzebne materiały, linki. Twierdził, że są zweryfikowane. Zgłaszałem wątpliwości w newsroomie, ale dostałem odpowiedź, że materiał jest wiarygodny” – powiedział przed sądem Ziemowit Kossakowski.


Wyjaśniał, że napisany przez niego tekst trafił w ręce wydawcy oraz szefa portalu TVP Info Samuela Pereiry. „Jako dziennikarz podlegam wydawcy i szefowi serwisu. Ja oddałem produkt, to w ich kompetencji było dalsze nadzorowanie tekstu” – mówił Kossakowski. Powoływał się na maile od Pereiry, w których dostał instrukcje, jak tekst ma wyglądać. Było m.in. stwierdzenie o rezydentach: „bidactwa nie mają za co żyć”.

Ziemowit Kossakowski, został zawieszony za ten materiał w 2017 r. Przed sądem powiedział, że obecnie wykonuje zawód kucharza.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MariaRyszardMarioladobre imię pisowca? Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dobre imię pisowca?
dobre imię pisowca?

Kossakowski wyleciałał ale w TVP zastąpili go inni jeszcze gorsi. Dziwne jest to, że na przeprosiny nie zdobył się wcześniej. pewnie osobiście jeszcze udaje ofiarę, a przecież paszkwile pisał świadomie!!!!

Mariola
Mariola

Wydaje mi się, że edukacja dziennikarska trwa nieco dłużej. Przynajmniej dobrzy dziennikarze musieli poświęcić więcej czasu, aby dobrze się przygotować do swojej pracy.. Biedne, naiwne niewiniątko. To inni mu kazali….

Ryszard
Ryszard

Zawód kucharza. Niech może Tusk cz Palikot etc etc omijają jego jadłodajnię szerokim łukiem, jeśli planują jeszcze trochę pobyć na tym łez padole. Ziemek jak był głupi, tak i jest i po katolsku nie odpuszcza.

Maria
Maria

cytat: „Ja oddałem produkt, to w ich kompetencji było dalsze nadzorowanie tekstu”

Stara śpiewka; „Pse Pani to nie ja to on”. A rozumu swojego nie ma? Ile klas skończył?