Kossakowski zrobił szkalujący materiał na zlecenie Pereiry? We wtorek zaczyna się proces przeciwko TVP

Kossakowski zrobił szkalujący materiał na zlecenie Pereiry. W środę zaczyna się proces przeciwko TVP

Kiedy dwa lata temu protestujący lekarze rezydenci domagali się wyższych nakładów finansowych na służbę zdrowia, telewizja publiczna opublikowała materiał, w którym pokazała młodych lekarzy, jako milionerów.

 

W prezentowanym widzom TVP materiale posłużono się zdjęciami jednej z liderek protestu, dr Katarzyny Pikulskiej, która według materiału stać było na luksusowe wakacje w egzotycznych krajach. Bardzo szybko okazało się, że „kompromitujące” panią doktor fotografie zostały zrobione podczas jej wyjazdu do Afryki i krajów Bliskiego Wschodu na misje humanitarne.

Katarzyna Pikulska skierowała sprawę do sądu i w najbliższy wtorek będzie miała miejsce pierwsza rozprawa. Już teraz jednak wiadomo, kto stał za obrzydliwą manipulacją dziennikarską.

Sprawę postanowił upublicznić autor kłamliwego materiału, a dzisiaj były dziennikarz TVP, Ziemowit Piotr Kossakowski.

 

Na swoim koncie na Twitterze zamieścił screen maila od swojego ówczesnego przełożonego Samuela Pereiry, w którym ten podaje dokładne instrukcje dotyczące kłamliwego materiału o rezydentach.

W związku z pierwszą rozprawą dr Katarzyny Pikulskiej przeciw TVP, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Mirosław Wielgoś, wydał oficjalne oświadczenie, w którym można m.in. przeczytać: „jako rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego chciałbym przekazać pani doktor wyrazy wsparcia i solidarności. Stanowczo sprzeciwiam się szkalowaniu kogokolwiek zabierającego głos w debacie publicznej oraz manipulowaniu informacjami, w celu podważania wiarygodności i prawdziwości motywacji działania osób mających odmienne zdanie. Szukanie „haków”, publikowanie informacji z życia prywatnego, podsycanie hejtu skierowanego pod czyimkolwiek adresem uważam za niedopuszczalne i destrukcyjne dla prowadzenia rzeczowej dyskusji, opartej na argumentach merytorycznych.”

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
antyuzurpatorJaninaLehooObserwatorBarney Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Barney
Barney

Ziemowit Piast Kossakowski to ten sam „przypadkowy przechodzien z biletem do Norwegii” podczas kampanii prezydenta Komorowskiego. Ten sam co przez pół dnia biegał za panem Michnikiem krzycząc „kiedy przeprosisz za zbrodnie brata, kiedy przeprosisz za brata…”, tylko żeby nagrać trzy sekundy „wypad gnojku”…

Obserwator
Obserwator

Ale draństwo!!!

Lehoo
Lehoo

Jeden łajdak wart drugiego

Janina
Janina

Jest nadzieja, że się nawzajem pisiory pozagryzają. I niech to robią publicznie, na wizji, aby suweren poznał te wredne oblicza i metody manipulacji. Coraz więcej oznak schyłku ich rządzenia. No i dobrze !

antyuzurpator
antyuzurpator

Szarpią i rozrywają ten postaw sukna na wszystkie strony, pisiory, naziole, gowinowcy, katabasy, ziobryści, konfederaci od mikkego, kajogodki i inne ordojurysy. Już coraz mniej go zostaje, więc pyski mają coraz bliżej i zaczynają wzajemnie się kąsać. I dobrze.