Kowalski utworzył nowe słowo: „tatatajstwo” – „Kończył tę samą szkołę co Jaki?”(film)

Wiceminister Janusz Kowalczyk chce „W zarodku trzeba zatrzymać powstawanie tęczowej kasty w wymiarze sprawiedliwości”

„Co to jest „tatatajstwo”? Z posłem Kowalskim jest coraz gorzej, bo zaczyna używać słów, które nie istnieją” – zastanawiał się na Twitterze Patryk Wachowiec z FOR. Słowo to padło z ust Janusza Kowalskiego, wiceministra aktywów państwowych, w TVN24.

 

„TaTatajstwo to lekko zmodyfikowane pogardliwe określenie motłochu, inaczej hołoty. W oryginale chodzi oczywiście o taŁatajstwo, ale modyfikacje, wynikające z zaburzeń w czytaniu (w zapisie Ł można wziąć za T) są powszechne w hatakumbach” – pospieszył z wyjaśnieniem Tomasz Skory z RMF FM.

A internauci komentowali: – „Może jak Pan Kowalski był mały to często bujał się na koniku na biegunach i zamiast patataj mówił tatataj i tak już zostało „tatataj, tataj utworzymy ciemny kraj”;

 

– „To jest czarny koń, który zagraża pozycji dotychczasowego, niekwestionowanego lidera – Marka Suskiego”; – „Czy Janusz kończył tę samą szkołę co Jaki?”; – „Tatatajstwo to inna odmiana hatakumby”; – Dotknięcie ostrym cieniem mgły powoduje oikofobię, która kończy sie tatatajstwem…”.

Janusz Kowalski od jakiegoś czasu wyraźnie się medialnie uaktywnił, co celnie podsumował jeden z internautów: – „Po każdym jego wystąpieniu myślę, że osiągnął dno, a on w każdym nowym puka w dno od spodu. Kowalski piśle ogłaszam cię Dzbanem wszechtatatajskich galaktyk”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
IrenaJoeZenonMaciek123454321ella Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Tatatajstwo to też motłoch, wręcz hamska chołota, ale w odróżnieniu od zwykłej hołoty, ta pochodzi od TATY, Ojca Narodu. Taki gorszy sort dobrej zmiany.

Ryszard
Ryszard

Skory ma rację, Janusz Szczurza Twarz Kowalski zlecił asystentowi risercz, ten w pośpiechu sporządził odręczną notatkę na karteluszku, Janusz źle odczytał wyraz, z którym się nigdy wcześniej nie spotakał i wyszło wielkie jajo. Asystenta, który teraz wyleci na zbity pysk jakoś mi nie szkoda, choć w sumie wykonał trochę dobrej roboty. Nic lepszego niż wykazywanie głupoty i ignorancji prawicowych oszołomów.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Moja Mama mawiała w takich przypadkach: INTELIGENCJA TRYSKA Z PYSKA. Co prawda odnosiło się to do sekretarzy z PZPR, ale nic nie straciło na aktualności.

smętek
smętek

Moja Rodziciela mówiła „Uczony, szkolony, a dureń”.

Mariola
Mariola

Przyznaję, że dawno się tak nie uśmiałam oglądając program pana Morozowskiego z udziałem Kowalskiego. Janusz Kowalski, a mnie przychodzi skojarzenie Roch Kowalski. No istny kabaret. I on w dodatku jest wiceministrem. To dopiero komedia…

Zbyszek
Zbyszek

Rzeczywiście, zabawny człowieczek.

Zenon
Zenon

To nie jest wesołe. To tragedia ze takich mamy ministrów!

aleksander
aleksander

nie kopie lezacych

Zbyszek
Zbyszek

Są mądrzy ludzie i są mądrzy pisowską mądrością aparatczycy. Te dwie mądrości różnią się od siebie.

Predator
Predator

Niewiem z czego tu się śmiać, z tego że mamy wice ministra debila, jak już wspominałem to typowy neandertalczyk, tylko że w jego czasach ok. czterdzieści tysięcy lat temu, plemię w którym żył nie powierzyłoby mu żadnej odpowiedzialnej funkcji.

ella
ella

Pan Kowalski pochodzi z Opole. Jest to małe miasto, wszyscy się znają. U nas erudycja Pana ministra jest powszechnie znana.

smętek
smętek

Oj, jakoś obrodziło w Opolu kretynami. Nie wystarczył Jaki, to dołączył Kowalski.

Maciek123454321
Maciek123454321

Jak już tu wielokrotnie pisałem, ten osobnik wygląda na uciekiniera z psychiatryka. I jeszcze JANUSZ………

Joe
Joe

Tatataj skad nasz rod Utworzymy Ciemnogrod

Irena
Irena

To wy Kowalski nie ” wicie-rozumicie ” kim wy ” jezdescie ” ???