Kowalski utworzył nowe słowo: „tatatajstwo” – „Kończył tę samą szkołę co Jaki?”(film)

Dymisja Janusza Kowalskiego. Kierownictwo PiS nie chce go więcej widzieć w rządzie

„Co to jest „tatatajstwo”? Z posłem Kowalskim jest coraz gorzej, bo zaczyna używać słów, które nie istnieją” – zastanawiał się na Twitterze Patryk Wachowiec z FOR. Słowo to padło z ust Janusza Kowalskiego, wiceministra aktywów państwowych, w TVN24.

 

„TaTatajstwo to lekko zmodyfikowane pogardliwe określenie motłochu, inaczej hołoty. W oryginale chodzi oczywiście o taŁatajstwo, ale modyfikacje, wynikające z zaburzeń w czytaniu (w zapisie Ł można wziąć za T) są powszechne w hatakumbach” – pospieszył z wyjaśnieniem Tomasz Skory z RMF FM.

A internauci komentowali: – „Może jak Pan Kowalski był mały to często bujał się na koniku na biegunach i zamiast patataj mówił tatataj i tak już zostało „tatataj, tataj utworzymy ciemny kraj”;

 

– „To jest czarny koń, który zagraża pozycji dotychczasowego, niekwestionowanego lidera – Marka Suskiego”; – „Czy Janusz kończył tę samą szkołę co Jaki?”; – „Tatatajstwo to inna odmiana hatakumby”; – Dotknięcie ostrym cieniem mgły powoduje oikofobię, która kończy sie tatatajstwem…”.

Janusz Kowalski od jakiegoś czasu wyraźnie się medialnie uaktywnił, co celnie podsumował jeden z internautów: – „Po każdym jego wystąpieniu myślę, że osiągnął dno, a on w każdym nowym puka w dno od spodu. Kowalski piśle ogłaszam cię Dzbanem wszechtatatajskich galaktyk”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
6 czerwca 2020 09:46

Tatatajstwo to też motłoch, wręcz hamska chołota, ale w odróżnieniu od zwykłej hołoty, ta pochodzi od TATY, Ojca Narodu. Taki gorszy sort dobrej zmiany.

Ryszard
Ryszard
6 czerwca 2020 10:32

Skory ma rację, Janusz Szczurza Twarz Kowalski zlecił asystentowi risercz, ten w pośpiechu sporządził odręczną notatkę na karteluszku, Janusz źle odczytał wyraz, z którym się nigdy wcześniej nie spotakał i wyszło wielkie jajo. Asystenta, który teraz wyleci na zbity pysk jakoś mi nie szkoda, choć w sumie wykonał trochę dobrej roboty. Nic lepszego niż wykazywanie głupoty i ignorancji prawicowych oszołomów.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
6 czerwca 2020 10:43

Moja Mama mawiała w takich przypadkach: INTELIGENCJA TRYSKA Z PYSKA. Co prawda odnosiło się to do sekretarzy z PZPR, ale nic nie straciło na aktualności.

smętek
smętek
6 czerwca 2020 13:19

Moja Rodziciela mówiła „Uczony, szkolony, a dureń”.

Mariola
Mariola
6 czerwca 2020 11:10

Przyznaję, że dawno się tak nie uśmiałam oglądając program pana Morozowskiego z udziałem Kowalskiego. Janusz Kowalski, a mnie przychodzi skojarzenie Roch Kowalski. No istny kabaret. I on w dodatku jest wiceministrem. To dopiero komedia…

Zbyszek
Zbyszek
6 czerwca 2020 13:13
Reply to  Mariola

Rzeczywiście, zabawny człowieczek.

Zenon
Zenon
7 czerwca 2020 08:57
Reply to  Mariola

To nie jest wesołe. To tragedia ze takich mamy ministrów!

aleksander
aleksander
6 czerwca 2020 12:51

nie kopie lezacych

Zbyszek
Zbyszek
6 czerwca 2020 13:11

Są mądrzy ludzie i są mądrzy pisowską mądrością aparatczycy. Te dwie mądrości różnią się od siebie.

Predator
Predator
6 czerwca 2020 13:14

Niewiem z czego tu się śmiać, z tego że mamy wice ministra debila, jak już wspominałem to typowy neandertalczyk, tylko że w jego czasach ok. czterdzieści tysięcy lat temu, plemię w którym żył nie powierzyłoby mu żadnej odpowiedzialnej funkcji.

ella
ella
6 czerwca 2020 16:50

Pan Kowalski pochodzi z Opole. Jest to małe miasto, wszyscy się znają. U nas erudycja Pana ministra jest powszechnie znana.

smętek
smętek
6 czerwca 2020 20:27
Reply to  ella

Oj, jakoś obrodziło w Opolu kretynami. Nie wystarczył Jaki, to dołączył Kowalski.

Maciek123454321
Maciek123454321
6 czerwca 2020 17:16

Jak już tu wielokrotnie pisałem, ten osobnik wygląda na uciekiniera z psychiatryka. I jeszcze JANUSZ………

Joe
Joe
7 czerwca 2020 23:18

Tatataj skad nasz rod Utworzymy Ciemnogrod

Irena
Irena
8 czerwca 2020 11:27

To wy Kowalski nie ” wicie-rozumicie ” kim wy ” jezdescie ” ???