Krajowe Biuro Wyborcze złoży zawiadomienie do prokuratury ws. podszywania się pod organy wyborcze.

Krajowe Biuro Wyborcze złoży zawiadomienie do prokuratury ws. podszywania się pod organy wyborcze.

Chodzi o… żart z wyborców Andrzeja Dudy.
W internecie pojawił się żart polegający na przeklejaniu informacji dot. drugiej tury. Żartownisie, na Facebooku i Twitterze, przeklejają informacje o tym, że głos oddany na Dudę w pierwszej turze wyborów zachowuje ważność również w drugiej.

 

Masowo powielana informacja – przez niemal każdego – została odebrana jako żart. Nie rozumie tego jednak Krajowe Biuro Wyborcze, które zapowiedziało złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. „podszywania się pod organy wyborcze”.

Wszystko przez to, że anonimowy troll wykorzystał znaki graficzne tychże instytucji.
„Ocena prawno-karna wyżej wymienionych zachowań pozostawać będzie w gestii organów uprawnionych do prowadzenia postępowania przygotowawczego” – poinformowała szefowa KBW Magdalena Pietrzak.

 

Magdalenie Pietrzak z KBW nie spodobał się najwidoczniej fragment żartu mówiący, iż „ponowne oddanie głosu na tego samego kandydata, tj. Andrzeja Dudę, w II turze w dniu 12 lipca 2020 r. powoduje unieważnienie Twojego głosu” – podano w informacji.

„Ma tu zastosowanie zasada podwójnego glosowania, a tym samym Twój głos traci ważność” – zakończono tym stwierdzeniem żart.

Również Państwowa Komisja Wyborcza potępiła już zachowanie żartownisi. Instytucja za „wysoce szkodliwe” uznała „rozpowszechnianie informacji mogących wprowadzać wyborców w błąd, bez względu na to, czy są one kolportowane jako „instrukcje dla wyborców”, żarty czy w jakiejkolwiek innej formie”.

/nt/
Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
RyszardJacek DolińskiChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Chermes
Chermes

Przestaszyli się, że ciemny lud, kupujący wszystko, jak leci, i to kupi. 🙂

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Potraktowanie przez PKW tego głupiego żartu śmiertelnie poważnie pokazuje, co PKW sądzi o inteligencji wyborców Dudy. Swoją drogą, ciekawe czy złożyliby zawiadomienie, gdyby w tekście figurowało nazwisko Trzaskowski?

Ryszard
Ryszard

Mało tego! Jako zbrodnię potraktowała ten żarcik Witkowa, marszałkówa Sejmu, która wczoraj agitując za Dudą w jakiejś wiosce, ze zgrozą relacjonowała to przestępstwo i jednoznacznie sugerowała, że to robota sztabu Trzaskowskiego.