Krakowscy sędziowie protestują przeciw szykanom – ich plakaty z postulatami zostały usunięte

Wychwalał zabójcę Adamowicza i groził Tuskowi. Zapadł wyrok w sprawie

Sędziowie z Krakowa rozwiesili w południe w jednym z sądów plakaty ze swoimi postulatami. To pierwsza tego typu akcja w Polsce.

 

Domagają się m.in. natychmiastowego przywrócenia do orzekania sędziego Pawła Juszczyszyna, powołania niepolitycznej Krajowej Rady Sądownictwa, zlikwidowania politycznego systemu represji wobec sędziów. Żądają także „zapewniania obywatelom dostępu do niezależnych sadów oraz szanowania i wykonywania przez władzę orzeczeń polskich i europejskich sądów, w tym listopadowego wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE”.

„To dla nas fundamentalne postulaty, a mamy ograniczone możliwości, by je publicznie prezentować. Chcemy, by wszyscy sędziowie zrozumieli, że każdy z nich może zostać potraktowany przez władze jak sędzia Paweł Juszczyszyn, i by zobaczyły je również pozostałe strony, które przychodzą do sądu” – powiedział jeden z inicjatorów akcji sędzia Waldemar Żurek.

 

Już po południu plakaty zniknęły z drzwi sal rozpraw i sądowych korytarzy. Jak ustaliła „GW”, usunięto je na polecenie dyrekcji sądu pod pretekstem braku zgody na ich wieszanie.

„W miejsce usuniętych plakatów powiesimy nowe jeszcze raz. Będziemy to robić aż do realizacji postulatów” – stwierdził sędzia Żurek. A inni sędziowie dodają, że w sądzie od wielu tygodni wiszą plakaty, wyprodukowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i pytają, czy ktoś musiał wydawać zgodę na ich powieszenie.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Rafał PJanikNihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Brawo. Odwaga, uczciwość i dobro kraju

Janik
Janik

P. Ziobro z o. (nie ojcem, chyba że nielegalnie) Rydzykiem modli się; „Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego. Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.” Modlitwa p. Ziobry brzmi jednak ciut inaczej – Wstąpiłem do rządu, siedzę na prawicy, do piekieł wysyłam innych i sądzę żywych i umarłych.
Dla wierzących – Będziecie wcześniej czy później osądzeni.

Rafał P
Rafał P

Sądzę, że te protesty mają wyłącznie na celu przypominanie społeczeństwu, że „źle się dzieje w państwie polskim”.
Dopóki Jarosław Stalin będzie rządził, a sędzią najwyższym i ostatecznem będzie Zerro, to nic się nie zmieni, w każdym razie nie na lepsze. W najbliższej przyszłości mamy szanse zastąpić Adriana-DługoPiSa kimś, kto będzie w stanie postawić się Kaczafiemu i jego PiSuarowi. Nie zmarnujmy tej szansy.