Krakowscy sędziowie z pięknymi życzeniami dla Polski

Nowa KRS zakazuje sędziom noszenia koszulek z napisem „Konstytucja”?

Sędziowie krakowskich sądów postanowili w niecodzienny sposób uczcić 100-lecie niepodległości. W nagranym przez siebie filmie życzą Polsce powodzenia. Ubrani w koszulki „Konstytucja” przed budynkiem sądów w Krakowie rozwinęli także dużą biało-czerwoną flagę.

https://www.facebook.com/135116657130372/videos/272641733390914/

Na tym nie koniec. Dziś w Krakowie rozpoczęła się akcja „Sędziowie – obywatelom”. Stu sędziów z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości oddaje krew. – Chcemy pokojowo przelać krew.  Robimy to pro publico bono, nie zamierzamy brać dnia wolnego. A jeśli dostaniemy czekolady, bo zwyczajowo daje się je krwiodawcom, zamierzamy przekazać je do domów dziecka. My, oddając krew, w ten sposób chcemy podziękować wszystkim Polakom, którzy tak aktywnie włączyli się w akcję ratowania polskiej praworządności oraz obrony Konstytucji” – powiedział w rozmowie z onet.pl sędzia Waldemar Żurek, były rzecznik odwołanej w trakcie kadencji KRS.

Do akcji już włączyło się ponad 40 osób. Być może dołączą do nich sędziowie z innych części kraju.

bt

Źródło: onet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
SisetjanMarekBud Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bud
Bud

Z rzeczy, które najbardziej mnie zaskoczyły i zachwyciły w ostatnich 3 latach, na czele jest postawa sędziów. Pewnie zawsze tacy byli, ale nie mieli okazji zamanifestować swojej wytrwałości, prawości i siły. Jesteście Państwo wzorem dla walczących o demokratyczną Polskę.

Marek
Marek

Szacunek. Już od dawna sędziowie krakowscy stanowili wzór sędziego w tych złych czasach. Piękna inicjatywa i genialny w swej prostocie pomysł.
Brawo.

jan
jan

konstytucja do zmiany jak najszybciej tego domagają się sędziowie

Siset
Siset

W Łodzi sędziowie też przekazali życzenia w takiej formie.