Krakowscy sędziowie złożą pozew przeciw Morawieckiemu?

Jak tu zablokować kandydaturę sędziego Żurka do SN

Premier Mateusz Morawiecki stanie przed sądem za zniesławienie? Takiego rozwiązania nie wykluczają krakowscy sędziowie w reakcji na najnowszy wywiad premiera dla „Gazety Polskiej”.

W przyszły poniedziałek do Warszawy przyjedzie wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans, którego rząd PiS będzie usiłował przekonać, że w Polsce nie ma problemu z przestrzeganiem praworządności, a PiS „naprawia” polskie sądownictwo. – „W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa. Będę zachęcał pana przewodniczącego Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że działała tam zorganizowana grupa przestępcza” – stwierdził Morawiecki.

Waldemar Żurek, były rzecznik krakowskiego Sądu Okręgowego i Krajowej Rady Sądownictwa, mówi, że jeśli wypowiedź ta jest prawdziwa, to są to „obrzydliwe słowa”. – To byłaby insynuacja, która miałaby odwrócić uwagę Timmermansa od łamania praworządności w Polsce. Jeśli premier chce, żeby Frans Timmermans przyjrzał się sprawie krakowskiej z bliska, to zapraszamy do Krakowa. Jesteśmy też gotowi jechać do Warszawy albo Brukseli na spotkanie z nim. Sprawa krakowska to dzisiaj obrzydliwe działania osób nominowanych przez ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego. To polityczne naciski na sędziów, którym sędziowie w Krakowie się przeciwstawiają. Jeśli rzeczywiście ta wypowiedź dotyczy środowiska sędziowskiego, to takie obrzucanie błotem może dla premiera skończyć się sprawą w sądzie” – powiedział „GW” Żurek.

Beata Morawiec, odwołana przez Ziobrę była prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, a obecnie przewodnicząca Stowarzyszenia Sędziów „Themis” dodała: – „Bierzemy pod uwagę, że te słowa wyrwane są z kontekstu. Gdyby słowa Mateusza Morawieckiego dotyczyły sędziów, to rozważymy wszystkie dostępne środki prawne, a przypomnę, że premier nie jest posłem, nie chroni więc go immunitet”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
magdalenaPolka gorszego sortuWaldemarsmętekshaq Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ika
Ika

Lać dziada przed sądem! Odechce mu się kłamstw.

shaq
shaq

Dokładnie, Nie pierwszy raz Morawiecki grubo przesadził, ale tym razem w kłamstwie i oszczerstwie posunął się na tyle daleko, że warto. Ten proces dużo by go kosztował.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I to szybko, póki jeszcze są w tym kraju niezależni sędziowie. Niedługo może być za późno.

smętek
smętek

Bardzo słusznie! Nie można bezkarnie rzucać kalumnii na żadnego człowieka, mówiąc o nim jak o przestępcy. O tym, czy ktoś jest przestępcą decyduje wyrok sądowy. Ponieważ w Polsce są równi i równiejsi, Mariusz Kamiński jest kryształowym osobnikiem.

Waldemar
Waldemar

Najprawdopodobniej pan premier bierze przykład z pasków TVPinfo. Tyle, że on akurat może odpowiadać za to przed sądem.

magdalena
magdalena

Prawdopodobnie mafia jest u władzy, okradają Polaków z uśmiechem na ustach, a ci słowo to kłamstwo.