Kraśnik się opamiętał i nie jest już strefą wolną od LGBT

Kraśnik się opamiętał i nie jest już strefą wolną od LGBT

Jakiś czas temu, samorządy polskich miejscowości, w ramach poparcia kierunków wytyczonych przez „dobrą zmianę” podejmowały dyskryminującą i nieludzką uchwałę anty-LGBT.

Niektóre z tych samorządów zostały nawet ukarane zmniejszeniem dotacji unijnych. Wyrównywał to, przydzielaniem samorządom tych miejscowości dodatkowych funduszy z budżetu państwa przemier Mateusz Morawiecki.

Niektórych mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie wszyscy się znają i znają też osoby LGBT ze swojego terenu, bardzo uwierały podjmowane przez miejscowy samorząd czołobitne w stosunku do władzy, uchwały anty-LGBT.

W Kraśniku, na Lubelszczyźnie, miejscowi Radni już trzykrotnie próbowali uchylić tę kontrowersyjną uchwałę. Udało im się dopiero za czwartym razem, po dwóch latach jej obowiązywania. Jak sami twierdzą „To był trudny czas dla naszego miasta„.

Jak dowiedział się PAP z wypowiedzi Daniela Niedziałka, z Biura Burmistrza Miasta Krasnik za „uchyleniem stanowiska dotyczącego „powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową” zagłosowało dziewięciu radnych, sześciu było przeciwko, czterech wstrzymało się od głosu, a jeden z radnych nie wziął udziału w głosowaniu”.

Radni Kraśnika chcieli ocieplić wizerunek samorządu i mieszkańców miasta. Chcą też móc się ubiegać o pieniądze dla miasta z zewnątrz.

W swoim oświadczeniu Burmistrz miasta, Wojciech Wilk (PO) powiedział, że przyjęcie dwa lata temu uchwały anty- LGBT „wywołało poważny kryzys wizerunkowy” gdyż „Kraśnik został uznany za miasto homofobiczne, nieprzyjazne osobom reprezentującym środowisko LGBT”.

Jak podkreślił dalej w oświadczeniu Burmistrz Wojciech Wilk ”innym powodem są konsekwencje finansowe związane z pozyskiwaniem środków zewnętrznych przez miasto”.

Przypomniał też, że krytyczne głosy w stosunku do stanowiska ws. LGBT pojawiły się m.in ze strony organów Unii Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Poza tym, podkreślił Burmistrz Krasnika, „ prawa mniejszości są gwarantowane są przez Konstytucję RP .”

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/oe/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Janina
Janina
30 kwietnia 2021 11:37

Gdyby nie chodziło o pieniądze , to w życiu nie wycofaliby się z tej paskudnej uchwały. Matematyka wskazuje, że większość rady nadal jest anty LGBT. Wstrzymanie się od głosu to tylko tchórzliwa „dyplomacja”, bo te 4 osoby na pewno nie zmieniły homofobicznego myślenia. Wszystko dla kasy !

jańcio wodnik
jańcio wodnik
3 maja 2021 15:26

słuszny kierunek ma unia, bicie ekonomiczne to skuteczny argument wychowawczy, przypominam jest więcej takich gmin i żeby one odwołały homofobiczne uchwały trzeba pacnąć jeszcze mocniej