Krasulski na temat Girzyńskigo: „Nie ma miejsca dla zdrajców, którzy odstępują od pewnych zasad”

Krasulski na temat Girzyńskigo: "Nie ma miejsca dla zdrajców, którzy odstępują od pewnych zasad"

Awantura jaka rozpętała się po tym jak światło dzienne ujrzała informacja, że poseł PiS Zbigniew Girzyński został zaszczepiony na Covid-19 powoduje bardzo ostre komentarze także wśród polityków macierzystego ugrupowania toruńskiego posła.

 

Jeszcze wczoraj Jarosław Kaczyński zawiesił Girzyńskiego w prawach członka PiS. Członek prezydium klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Leonard Krasulski skomentował te działania następująco: „Zawieszenie to dla mnie za mało. Tym bardziej, że ten człowiek już raz był zawieszony” (w grudniu 2014 roku zrezygnował z członkostwa w partii i klubie po tzw. aferze madryckiej – red.).” Drugi raz zdarzył mu się taki incydent, chociaż „incydent” to za małe słowo. To wykroczenie poza standard danej grupy społecznej” – czytamy na interia.pl

W dalszym ciągu swego komentarza dotyczącego oceny zachowania Girzyńskiego Krasulski mówił: „Mam jednoznaczne zdanie o ludziach, którzy wyłamują się z zasad przyjętych przez jakąś wspólnotę. To jest zdrada. A do zdrady mam podejście jednoznaczne. Nie ma o czym dyskutować”.

 

Jakie konsekwencje w opinii Krasuskiego powinny spotkać toruńskiego parlamentarzystę? Gdybym miał na to wpływ, to po wyjaśnieniu sprawy, w oparciu o fakty, gdyby doniesienia się potwierdziły, zająłbym stanowisko jednoznacznie. Wyrzuciłbym go za partii. Nie ma miejsca dla zdrajców, którzy odstępują od pewnych zasad. Nie ma znaczenia, czy należysz do PiS, PO czy SLD” – poseł z Elbląga.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Leonard Krasulski jest długoletnim partyjnym druhem Jarosława Kaczyńskiego. Razem zakładali Porozumienie Centrum oraz PiS. Jeśli więc tak ostry komunikat pojawia się w przestrzeni publicznej za jego sprawą to znaczy, że prezes PiS-u podpisuje się pod nim oburącz. To zaś może oznaczać, że los Girzyńskiego jest już przesądzony. Jest jednak jedno „ale”…to arytmetyka sejmowa..

/as/

Źródło: interia.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
27 stycznia 2021 14:44

Mam dla was kochani PiS-owcy radę: Wyrzućcie 5 „zdrajców” i rozwiążcie Sejm. Jest dla Polski rozwiązanie optymalne.

Maciek123454321
Maciek123454321
28 stycznia 2021 08:41
Reply to  Marek

O to, to………. bardzo celnie. W obecnej sytuacji PO, Lewica albo PSL powinny zaprosić […] girzyńskiego do któregoś klubu. I tak wyłuskać jeszcze paru […] i już będzie po pisie.

Andrzej
Andrzej
27 stycznia 2021 18:06

Ten wooj,zasłużony dla PZPR udziełem w pacyfikacji bunty na Wybrzeżu w 1970 roku mówi o zdradzie.?ha,ha.ha.

Maciek123454321
Maciek123454321
28 stycznia 2021 08:42
Reply to  Andrzej

[…] krasulski wypowiedział się o […] girzyńskim.