Krezus krezusowi nierówny. Nowy „Polski ład” to nowe podatki

kto chce, żeby było „normalnie”, czyli jak w Europie, to musi za to zapłacić – po zachodnim przeliczniku – wielokrotność trzynastej emerytury, o Pięćset Plus nie wspominając. A tak w ogóle, to w zasadzie powinien sobie poszukać miejsca do życia gdzieś za granicą.

PiS znów dzieli. Tym razem bogaty kontra biedny. Czy krezusi według pana na Nowogrodzkiej to ci, którzy zarabiają 7 tysięcy netto. Kto jest bogaty wg Jarosława K?

Jarosław Kaczyński pokazuje palcem lepiej zarabiających. Ciekawe czy wskaże również „samych swoich” w tym siebie czy tylko przeciwników politycznych czyli tych, którzy nie są z PiSem?

 

Jak się okazuje wszyscy posłowie partii rządzącej nie czują obawy, gdyż uważają się za niezamożnych, ale na pytanie „czy pan jest bogaty” reagują dziwnie nerwowo a nawet wpadają w popłoch.

Nikt z szeregów PiS do bogactwa się nie przyznaje. Sam szef klubu, Ryszard Terlecki odpowiada na to pytanie „Nie bardzo”. Inni posłowie PiS tez nie czują się zamożni. W Brukseli zarabiają zaledwie 40 tysięcy złotych miesięcznie.

Wiadomo, że członkowie PiS notorycznie mijają się z prawdą. Mówią prawde tylko wtedy, kiedy się pomylą albo zapomną. Teraz twierdzą, że według Jarosława Kaczyńskiego bogaty to ten, kto zarabia ponad 10 tysięcy.

Chciało ci się uczyć? Chciało ci się pracować? Za karę nie odliczysz składki zdrowotnej.

Jeden z europosłów PiS, Krzysztof Jurgiel, rzucił złotą myśl twierdząc, że „Człowiek jest bogaty, jak ma dobre samopoczucie. I cieszy się z życia. Pieniądze szczęścia często nie dają.”

 

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty oświadczył, że dokładnie nie wie jak wysoka jest jego pensja, ale jak sam mówi „wydaje mu się” że jest na poziomie siedmiu tysięcy brutto.

Najśmieszniejsze jest to, że twarzą „akcji reklamowej” zmian wprowadzanych przez nowy „Polski ład” , jest żyjący na granicy ubóstwa, premier Mateusz Morawiecki, który ma pięć milionów oszczędności na koncie. Ale jego majątek z żoną jest dużo większy.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Co na to tuzy PiSu z Nowogrodzkiej? Jednym politykom PiS to nie przeszkadza, inni zdaje się, wracają do normalności i zdają się kpić. Majątek premiera miał być ujawniony dwa lata temu. „A ile ma Trump?”- pyta Jurgiel

Maciej Kierwiński z PO komentuje: „Kaczyński tak pasuje do roli współczesnego Robin Hooda jak pięść do okna, zwłaszcza z tymi dwiema wieżami, które chciał budować w Warszawie, i pełną ochroną”

/OE/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
27 maja 2021 07:06

Nwy polski ład to syf i kiła utajona.

Celia
Celia
27 maja 2021 08:08

Już zwięźle tłumaczę, na czym będzie polegał nowy ład w dziedzinie podataków: jak będziesz bogaty i będziesz z pis, to żadnych podatków płacić nie będziesz. Proste.

Kundzia
Kundzia
27 maja 2021 11:56

Ten polski ład czyli polskie łajdactwo w/g pisiorów jeszcze nam się czkawką odbije jak Unia zakręci nam kurek z pieniędzmi i wypieprzy nas z unijnej rodziny.Ale kaczafii i tak znajdzie winnego,stary zgred pluje nam prosto w twarz a my się wycieramy i mu przyklaskujemy.Niezłą rozrywkę pisiory nam zapewniają.Żal i porażka.