Kropiwnicki zasłabł podczas debaty. PiS organizuje posłom survival

Kropiwnicki zasłabł podczas debaty. PiS zapomina, że obrady sejmowe to nie survival

Wczoraj, ok godz. 23 poseł PO, Robert Kropiwnicki zasłabł podczas debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego. Na szczęście, po udzielonej przez ratowników medycznych pomocy, poseł doszedł do siebie i wrócił na salę obrad.

 

Dla marszałka Terleckiego był to niewiele znaczący epizod, bo wart tylko 5-minutowej przerwy w obradach.

Posłowie opozycji zwrócili się do marszałek Witek o przełożenie posiedzenia na piątek, ale pod naciskiem właśnie Terleckiego, posiedzenie Sejmu wznowiono.

Jak napisał na Twitterze Michał Szczerba, to już „14 godzina posiedzenia. Nocne głosowania. Przesunięte specjalnie na późne godziny wotum nieufności, żeby suweren nie zauważył ich afer i kompromitacji służb Kamińskiego. Tak się kończy chaotyczna organizacja pracy. Posiedzenie powinno zostać przerwane do rana!”.

 

O godzinie 00.26 Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności dla Kamińskiego (216 głosów za, 233 przeciw, 1 wstrzymujący się) i wreszcie posłowie mogli udać się na zasłużony odpoczynek. Niedługi, bo kolejne posiedzenie Sejmu już o godzinie 9.00.

Już piąty rok jesteśmy świadkami obrad ciągnących się godzinami i głosowań przeprowadzanych nocą. To celowe zagranie obozu rządzącego, który bierze opozycję na przetrzymanie, ale efekty takiej strategii mogą okazać się tragiczne.

Dzisiaj jeden z posłów zasłabł, jutro może stać się coś o wiele gorszego.  Zastanawiam się, czy PiS-u nie obowiązują zasady BHP, czy Inspekcja Pracy nie powinna zainteresować się narzucaniem przez partię rządzącą tak morderczego tempa pracy?

Tamara Olszewska

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ZwinkaJantarMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Bydło już rzuciło się hejtować. Niestety, moja niechęć do pisu powoli zamienia się w nienawiść. Piszę to szczerze, bo poziom łajdactw, które mają na swoim koncie, przewyższa ludzkie pojęcie. Ja traktuję tych bydlaków jak okupantów. Uważam, że wszelki kontakt z mediami reżimowymi powinien być bardzo surowo oceniany. Oczywiście wyłączam polityków opozycji, którzy tylko poprzez KURwizję mają jakąkolwiek szansę dotrzeć do pisowskiego ludu. Apeluję do WSZYSTKICH kandydatów opozycji – zostawcie wielkie miasta, tam i tak macie zapewnioną wygraną, jedźcie do małych miast i miasteczek, na wieś, tam przekonujcie ludzi – w bezpośrednich rozmowach, organizując otwarte spotkania. Dacie radę! Przegrana mussoliniego oznacza… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Powtórzę się, ale uważam, że pójdą na absolutny rympał z wyborami prezydenckimi, żeby władzy nie stracić. Kaczyński i świta doskonale wiedzą, że dla większości oznacza to długoletnie więzienie, a dla wierchuszki trybunał stanu. Nie dopuszczą do utraty władzy, choćby mieli zmienić konstytucję nielegalnie i doprowadzić do rozlewu krwi. Już nawet nie starają się maskować nawet w parlamencie europejskim. Nawet PE próbują zamienić w pośmiewisko i robić po swojemu. Wiceszefowa PE postawiła do pionu ostatnio Zalewską za takie sztuczki. Co do małych miasteczek i wsi to absolutnie się z tym zgadzam, że tam właśnie opozycja powinna uprawiać kampanię. Nie w mediach… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Droga Koleżanko, niestety muszę się zgodzić, zwłaszcza z tezą zawartą w Pani pierwszym akapicie. Mocno się obawiam, że w wypadku wygranej Szmaciarza będziemy mieć dyktaturę, w wypadku przegranej dojdzie do jakichś gwałtownych ruchów. Stan wyjątkowy, Majdan… Są różne opcje, jedna bardziej przerażająca od drugiej. Moje myśli często biegną w kierunku fundacji „Stratpoints” zrzeszających najwybitniejszych generałów wywalonych przez macierewicza z wojska lub zmuszonych do przejścia w stan spoczynku. Generał Różański poparł już najbardziej bezpartyjnego kandydata, czyli Szymona Hołownię. To ważny sygnał. Różański dystansuje się od polityki, ale jest bardzo przeciwny pisowi – tak to odczytuję. Być może jest jakiś plan na… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Hołownia może jest kandydatem bezpartyjnym, ale niestety za bardzo kościelnym. Obawiam się, że będąc przykładnym, praktykującym katolikiem hierarchowie kościelni będą w stanie wymusić na nim ślepe posłuszeństwo wobec Kościoła i tym samym poparcie dla wszystkich ustaw uchwalanych przez pisowski Sejm. Jak sobie to wyobrażam? Wystarczy, że zagrożą mu ekskomuniką, bo dla praktykującego katolika jest wykluczeniem. Mając do wyboru dalsze praktykowanie wiary, przyjmowanie komunii, branie udziału w obrzędach, a wykluczenie i pozbawienie tych praw, Hołownia będzie uległy wobec hierarchów kościelnych. Czy będzie w stanie zrezygnować z wiary, żeby być prezydentem wszystkich Polaków? Wątpię. Przez lata dał się poznać praktycznie wyłącznie jako… Czytaj więcej »

Zwinka
Zwinka

Noc to czas rzezimieszków i złodziei.