KRRiT ostro krytykuje paski TVP i wzywa stację do rzetelności!

KRRiT ostro krytykuje paski TVP i wzywa stację do rzetelności!

Agnieszka Pomaska (KO) wysłała skargę do KRRiT ws. pasków „Wiadomości” TVP. Przed wyborami permanentnie agitowano na nich na rzecz prezydenta Dudy i atakowano jego polityczno-ideologicznych przeciwników z Koalicji Obywatelskiej. Bardzo ostro krytykowano działania zdominowanego przez KO Senatu.

 

Szczególnie upodobano sobie pasek „Dzień zwłoki Senatu naraża Polaków”. Chodziło w nim o atak na opozycyjnych senatorów za to, że próbowali przesunąć termin wyborów prezydenckich na bardziej odległy i bezpieczniejszy termin.

KRRiT odpisała już na skargę posłanki Pomaskiej, przyznając, że pasek dot. Senatu był nierzetelny, ponieważ służył „utrwalaniu nieprawdziwego przekazu”.

Dlaczego? Termin procedowania ustawy ws. wyborów minął na początku maja. Telewizja, pomimo tego, powtarzała ten pasek cyklicznie i usiłowała tym przekonać, że wybory prezydenckie nie odbywają się ze względu na blokadę ze strony Senatu.

 

KRRiT przygotowała pismo do TVP, w którym wezwała do większej rzetelności. Podobnie KRRiT zareagowała na skargę autorstwa Juliusza Brauna (b. szef TVP). Przyznała wtedy, że stacja nierówno traktowała kandydatów w wyborach prezydenckich i faworyzowała jednego z nich (chodzi oczywiście o Andrzeja Dudę).

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Opinie KRRiT ws. skarg A. Pomaskiej i J. Brauna są o tyle zaskakujące, że wcześniej instytucja ta nie odważyła się na otwartą krytykę „dziennikarstwa” w wydaniu TVP. Może to wskazywać na coraz większy konflikt wewnątrz obozu władzy.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ZanetaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A gdzie ta rada była, kiedy to się działo, dzień po dniu, godzina po godzinie ? Udawała głuchą i ślepą, jak Emilanowicz, żeby Dudzie czasem nie przeszkodzić w nieuczciwym biegu po zwycięstwo ?

Zaneta
Zaneta

A czego się po kwizji spodziewac ? Przecież Kurski to najgorszy polski sk syn zaraz po Kaczce