KRRiT: TVP nie informując o finale WOŚP nie naruszyła prawa

KRRiT: TVP nie informując o finale WOŚP nie naruszyła prawa

Tak brzmi stanowisko Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w odpowiedzi na skargę Jerzego Owsiaka na TVP. Szef WOŚP napisał: – „Wnoszę skargę na działania Telewizji Polskiej SA, które polegają na nieinformowaniu polskiego społeczeństwa o działalności Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Owsiak przypomniał także o „bezprecedensowym wymazaniu serduszka z kurtki jednego z rozmówców w trakcie rozmowy emitowanej w programach informacyjnych TVP”.

Witold Kołodziejski, szef Krajowej Rady, odpisał jednak, że „KRRiT nie stwierdziła naruszenia przez nadawcę obowiązującego prawa”. Podzielił też stanowisko TVP, która uważała, że nie mając patronatu medialnego nad finałem WOŚP, nie musiała o nim informować. – „Każda stacja telewizyjna informuje o działaniach organizacji, które uzyskały patronat poszczególnych mediów nad prowadzonymi przez siebie akcjami. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ubiegłym roku uzyskała patronat medialny stacji komercyjnej, konkurencyjnej wobec TVP SA” – napisał Kołodziejski.

Owsiak nie zgadza się z taką argumentacją. W przesłanym dzisiaj do KRRiT liście napisał: – „Z pańskiej odpowiedzi wynikałoby, że na newsy mogą liczyć tylko i wyłącznie te organizacje, które dały Telewizji Narodowej wyłączność na współpracę i wszelkie patronaty”. Przypomniał, że WOŚP w stu procentach „zwraca efekt Finału w postaci sprzętu i programów medycznych państwu polskiemu. (…) Wartość tej pomocy na przestrzeni ostatnich 25 lat (…)  wyniosła ponad 800 milionów złotych” – stwierdził dalej.

Nawiązał też do wymazania przez „Wiadomości” TVP 1 symbolu WOŚP z kurtki posła Platformy Obywatelskiej Arkadiusza Myrchy. – „To kuriozalne (…) zachowanie uzasadnia moje podejrzenia, że Telewizja Narodowa nie jest pluralistyczna, ale ma naciski polityczne i mówiąc wprost – nie sprzyja naszej Fundacji. Nadal oczekuję na rzetelne odpowiedzi na pytanie zawarte w skardze, którą do Państwa wysłałem” – napisał Owsiak.

Jak będzie wyglądało relacjonowanie przez TVP tegorocznego finału, przekonamy się już w najbliższą niedzielę, kiedy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26.

bt

Źródło: press.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
gniewko_syn_ryba Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gniewko_syn_ryba
gniewko_syn_ryba

TVPiS łamie Konstytucję, w której jak byk stoi, że ma na bieżąco informować i reklamować Owsiaka do końca świata i milion lat dłużej !!!