Krystyna Pawłowicz ma sędziego „na wyłączność”? – niezwykłe „szczęście” posłanki PiS do sędziego Świderskiego

Zobligowany wyrokiem sądu Tomasz Lis przeprosił Krystynę Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz ma niezwykłe „szczęście” do sędziego Krzysztofa Świderskiego. Dwukrotnie rozstrzygał na jej korzyść. Później ona poparła na posiedzeniu KRS jego awans do Sądu Okręgowego, o czym pisaliśmy w artykule „Zwykły zbieg okoliczności. Pani Pawłowicz właśnie przechodziła z tragarzami obok siedziby KRS”.

 

Teraz okazuje się, że sędzia Świderski prowadzi jeszcze jedną sprawę, w której pozwaną jest posłanka PiS. Proces Pawłowicz wytoczył poseł PO Sławomir Nitras. Poszło o zamieszczone przez posłankę PiS wpisy na Twitterze, którymi poczuł się dotknięty Nitras. – Pani poseł Pawłowicz zabiegała o to, żeby ta sprawa nie toczyła się przed sądem w Szczecinie, do którego ja złożyłem pozew, tylko zabiegała o to, żeby toczyło się to w Warszawie. Udało jej się to osiągnąć” – powiedział Nitras.

A tu do rozpatrzenia tej sprawy został wylosowany… sędzia Świderski! – Chyba musi być jakaś szczególna sierotka losująca panią Pawłowicz w Ministerstwie Sprawiedliwości, bo to jest niebywałe, żeby trzy sprawy trafiły akurat do jednego sędziego. Takiego „osobistego sędziego”, jak widać, dla pani Pawłowicz, o którego pani Pawłowicz dba, o jego awanse, a on dba, jak widać, o prawidłowe wyroki” – skomentował poseł PO.

 

Dodajmy, że podobne wątpliwości miał Jerzy Owsiak, który zwracał się do sędziego Świderskiego: Ma Pan po prostu niesamowite szczęście losując dwa razy pod rząd tę samą powódkę i powoda”.

W związku z tym Nitras stwierdził, że „sprawa jest niezmiernie poważna”. – „Idąc do sądu, chciałbym mieć poczucie, że sąd jest niezawisły, a jeżeli w dwóch sprawach przeciwko Owsiakowi wylosowywany jest ten sam sędzia, dwa razy skazuje Owsiaka, a później ja się dowiaduję, że ten sam sędzia ma mnie sądzić (…) to jestem pełen niepokoju, czy to jest jeszcze niezawisły sąd” – powiedział poseł PO. Dodajmy, że system losowań spraw został wprowadzony przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę.

bt

Źródło: RMF FM, tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
smętekJurekJacek Dolińskiparagraf22Jerry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ewa
ewa

aż mi sie wierzyć nie chce, że w takim bajzlu będziemy żyć prze nastepne 4 lata

smętek
smętek

Będzie gorzej. Proszę być tego pewnym!

Jerry
Jerry

Poseł Nitras mając taką wiedzę o powiązaniach na linii Świderski – Pawłowicz powinien wnieść o wyłączenie sędziego Świderskiego ze sprawy.
Jest na to odpowiedni przepis.

paragraf22
paragraf22

Jeżeli w Warszawie jest stu sędziów to szansa żebe jeden z nich był trzykrotnie pod rząd losowo wybrany dla pani Pawłowicz w6nosi jak 1:1000000. Szczęściara 😉 .

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Ziobro odmówił niezależnego audytu systemu informatycznego przydzielającego sędziów do spraw, odmówił nawet ujawnienia algorytmu przydziału. Już wtedy można było się spodziewać, że ten system ma ściśle tajną funkcjonalność, która pozwala na obejście losowania i ręczny przydział sędziego do wybranej sprawy. Przypadek pani Pawłowicz to potwierdza. Przyjmijmy, że przedmiotem losowania nie jest wydział sądu, do którego ma trafić sprawa, tylko który sędzia tego wydziału ma być przydzielony do sprawy; jeżeli założyć, że kolejne losowania są zdarzeniami losowymi niezależnymi (co jest zgodne ze zdrowym rozsądkiem) – wówczas prawdopodobieństwo, że ten sam sędzia wylosuje sprawy pani Pawłowicz kolejno 3 razy będzie wynosiło p… Czytaj więcej »

Jurek
Jurek

3 razy wylosowała.Problem w tym,że nie było wtedy jeszcze losowań