Krystyna Pawłowicz złamała Kodeks Etyczny sędziów TK. OMZRiK składa skargę

Krystyna Pawłowicz złamała Kodeks Etyczny sędziów TK. OMZRiK składa skargę

Krystyna Pawłowicz wyznaje zasadę, że „Wolnoć, Tomku, w swoim domku” i nie bacząc, na funkcję jaką od niedawna pełni, zaatakowała ostro Małgorzatę Kidawę- Błońską.

 

Kiedy posłanka PO skrytykowała wypowiedź Andrzeja Dudy, który „wstydzi się” za I prezes SN, Małgorzacie Gersdorf, pani Pawłowicz kolejny już raz pokazała swój poziom, nazywając panią Kidawę – Błońską „nieudanym socjologiem z infantylnymi pretensjami do bycia prezydentem”.

Taka postawa nie licuje z jej stanowiskiem w Trybunale Konstytucyjny. Wprawdzie od dawna wiadomo, że pani Pawłowicz nie trzyma poziomu i jej wypowiedzi są wręcz skandaliczne, jednak jako sędzia TK powinna przestrzegać kodeksu etycznego i powstrzymać się „od wypowiedzi, które mogą podważyć status, autorytet i integralność Trybunału” oraz nie powinna „uczestniczyć w działaniach, które niekorzystnie wpływają na postrzeganie bezstronności sędziego”.

 

Wypowiedź Pawłowicz skomentował ostro nawet rzecznik prasowy Porozumienia Jarosława Gowina, Kamil Bortniczuk, który uważa, że to skandal, a „pani profesor Krystyna Pawłowicz, obejmując tę ważną funkcję, na którą ją jako parlament powołaliśmy, powinna sobie darować tego typu aktywności. Mam absolutnie jednoznaczne stanowisko w tej sprawie”.

Czy w tej sytuacji pani Pawłowicz nie powinna odpowiedzieć za złamanie Kodeksu Etycznego sędziów TK? Tego Kodeksu, który został uchwalony właśnie przez PiS? Tak uważa Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który postanowił złożyć skargę w tej sprawie. Naiwnością jest jednak wiara, że poniesie ona jakiekolwiek konsekwencje…nie za rządów tej partii.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
gosiaMarianRamzesQdankaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Jeszcze jeden więcej powód, aby w niedalekiej przyszłości usunąć ropuchę z TK i z życia publicznego w ogóle.

Zwinka
Zwinka

Pawłowicz powinno się założyć uzdę jędzy.

Janina
Janina

Wysokie wykształcenie, niskie czółko, menelskie zachowania rodem spod budki z piwem. Przy tym mentalność przekupki jarmarcznej, kłótliwej, krzykliwej. jazgotliwej, takiej prostaczki właśnie. Tak ja ją widzę. Albo ma to w genach, albo to wynik jej nieudanego życia prywatnego. Wszystko jedno, ale to są powody, aby takich osobników przed podjęciem pracy w sferze publicznej, gruntownie przebadać psychiatrycznie. Taka „zaraza” wpuszczona bez badań między ludzi, może stanowić zagrożenie. Wesołych Świąt !

Lehoo
Lehoo

Drogi panie Bortniczuk ! Panna pawłowiczówna* nie jest żadnym profesorem.
———————————
* mała litera użyta świadomie i intencjonalnie

Antoni
Antoni

Zamknij wreszcie mordę (morda wg Pawłowicz nie jest złym slowem).

Obserwator
Obserwator

Tacy ludzie jak Krycha i jej podobni stanowią dzisiaj podstawę moralną tej błazeńskiej instytucji z Julcią na czele.

Goool
Goool

Niech koledzy Gawła zajmą się także aktywnością bohaterów pokroju Tulei czy Gersrdorfowej. Ci także lubią się wypowiadać w kwestiach politycznych.

Ramzes
Ramzes

Wyrazy współczucia dla Pana/Pani Goool.

Gustaw
Gustaw

Krystyna Pawlowicz to wstyd dla wszystkich nauczycieli akademickich . Wstyd dla kazdego Polaka. To czlowiek bez oglady i kultury osobistej. To kobieta ktora jest i pozostanie symbolem chamstwa , braku zasad i uleglosci politycznej.

Anda
Anda

Pawłowicz w głębi swojej nieświeżej osobowości wie, że żadnym sędzią TK nie jest. Została powołona z naruszeniem prawa (wiek, brak dorobku, brak kwalifikacji moralnych), zajmuje miejsce nielegalnie niezaprzysiężonych przez Dudę prawdziwych sędziów. No więc pompuje ścieki ile ma sił.

Maria
Maria

nie ona jedna w TK

Qdanka
Qdanka

Krycha z gęby zrobiła d..e miała odejść z polityki

Marian
Marian

chamskie babsko

gosia
gosia

w sumie to sie dziwię PISowi,że legitymuje się takim człowiekiem jak Pawłowicz. Ona przecież ich kompromituje, działa na ich szkodę.to nie jest dobry ruch panie Kaczyński