Krzysztof Bosak: PiS spanikowany, Morawiecki kłamie, Duda jak narodowiec – w strachu przed wzrostem poparcia dla Konfederacji

Radny PiS zataił swoje dochody. Próbując się usprawiedliwić, porównał się do tragicznie zmarłego prezydenta Pawła Adamowicza

Kandydat Konfederacji na prezydenta RP Krzysztof Bosak zarzucił kłamstwo szefowi PiSowskiego rządu Mateuszowi Morawieckiemu, który miał sugerować związki Konfederacji z Rosją.

 

W rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem Bosak oświadczył: „Konfederacja nie jest partią prorosyjską, żadne nasze stanowiska takiego obrazu nie dają”. Przypomniał, że – wbrew słowom premiera Konfederacja nie milczała ws. wypowiedzi Władimira Putina, obciążających Polskę współodpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej.  „Artykułowaliśmy po pierwsze pozytywną ocenę milczenia prezydenta (Andrzeja Dudy ws. słów prezydenta Władimira Putina – red.). Wszyscy głosowaliśmy za uchwałą Sejmu w tej sprawie (chodzi o uchwałę potępiającą próby fałszowania historii przez Rosję)” – zaznaczył i dodał: „Panie premierze – karty na stół – jeśli ktoś ma związki z Rosją to ABW powinna to ujawnić.”

Bosak zarzucił PiS i mediom publicznym „aroganckie traktowanie” Konfederacji. Zasugerował, że obecnie to Konfederacja pada ofiarą tzw. przemysłu pogardy.

 

Wszystko to jego zdaniem – łącznie z zaostrzeniem retoryki prezydenta ws. ustaw sądowych – „to może być próba wyprzedzenia wzrostu zainteresowania” jego kandydaturą na prezydenta i „wzrostu poparcia Konfederacji”.

„To że prezydent zaczyna występować jako narodowiec pokazuje pewną panikę w tym obozie (w PiS – red.). oni widzą że dekompozycja ich bazy wyborczej rozpoczęła się – bo ich wyborcy, zwłaszcza wolnorynkowi, są zawiedzeni polityką realizowaną przez Prawo i Sprawiedliwość” – stwierdził Bosak.

„Dotrzemy do Polaków mimo że jesteśmy blokowani przez TVP i TVN” – zapewnił Bosak.

/jp/

Źródło: rp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BartGustawMajaZwinkaWolnościowiec Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

PiS to takie niedołęgi, że nawet nie umieli być tak prawicowi, jak nikt. No to wcisnęła się konfederacja i usiadła pod prawą ścianą wypychając pisiorów na lewo. A teraz duda chojraka udaje. Bosak urwie pewnie parę procent dudzie w pierwszej turze, a w drugiej faszyści pokażą pisiorom „faka” i zostaną w domu. Taak, panie duduś, powinny już zacząć się panu śnić literki „ZK” i Agata przynosząca panu paczki do więzienia.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Jak Korwin mógł wystawić na prezydenta narodowego socjaliste Bosaka zamiast wolnościowca Dziambora? Tym działaniem tylko pokazał że ma gdzieś liberalizm o którym tak często mówi.

Zwinka
Zwinka

Jeden kit.

Maja
Maja

Wolnościowiec? Nie wiedziałam, że na forum aktywni są zwolennicy Konfederacji. Nazywać ludzi Korwina wolnościowcami… – dobre :-). Drogi Panie, Konfederacja to partia faszystowska, dlatego wybrała Bosaka jako najczystszą emanację tej ideologii. Jest u nich wszystko – ksenofobia, antysemityzm, homofobia, fanatyzm katolicki. A Dziambor jest ich posłem więc o ile nie cierpi na polityczną schizofrenię, wszystkie te „wartościę podziela. Korwin tak samo.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Maja, kiedyś popierałem Korwina ale gdy zaczął wchodzić w sojusz z Braunem, Godek i narodowcami to przestałem go popierać. Według mnie Korwin zdradził ideały wolnościowe.
Teraz na prawyborach zrobił to samo – zamiast poprzeć wolnościowca Dziambora który popiera wolny rynek i wolność osobistą poparł Bosaka który:
Jest socjalistą
Chce wyrzucać z Polski obcokrajowców
Jest przeciwko legalizacji marihuany
Jest radykalnym katolikiem
Popiera ograniczanie wolności słowa

Bart
Bart

Weź mi, „Wolnościowiec” wytłumacz, jak wolnościowie Dziambor może być w partii faszystowskiej i popierać wolność osobistą. Te wolnościowe postulaty zapewne nie dotyczą osób homoseksualnych (czy też „homosi”, jak ich nazywasz w innym poście), tak? No i skoro taki z niego miłośnik wolności osobistej, to jak to jest możliwe, że jest w jednej partii z tym strasznym Bosakiem.
Wiem, że odpowiadając ci dokonuję klasycznego karmienia prawackiego trolla, ale naprawdę trudno się powstrzymać. Czy wy faszyści musicie włazić tam, gdzie was nie chcą?

Gustaw
Gustaw

Ale widac jednoznaczne poparcie Putina dla rzadzacej partii PiS. Dobry timing z ta niby prowokacja holocaustu i stekiem bzdur kto wywolal II wojne swiatowa.

Gustaw
Gustaw

Putin wspiera PiS, dlatego opowiada bzdury. Nagrywa temat PiSowi zeby zapunktowali po prawej stronie. Widac dokladnie kto jest sojusznikiem Jaroslawa Kaczynskiego i Dudy