Krzysztof Szczerski po raz trzeci stara się urządzić za granicą. Tym razem za 80 tys. miesięcznie

Krzysztof Szczerski po raz trzeci stara się urządzić za granicą. Tym razem za 80 tys. miesięcznie

Nie po raz pierwszy Krzysztof Szczerski – szef gabinetu Andrzeja Dudy próbuje „urządzić się” poza krajem. W ubiegłym roku bez powodzenia ubiegał się o stanowisko wiceszefa NATO, ostatecznie zajęte przez Mircea Geoana z Rumunii. Później mówiło się, że obejmie tekę unijnego komisarza, ale to też zakończyło się fiaskiem.

 

Teraz – jak ustaliła Wirtualna Polska – Szczerski stara się o stanowisko audytora Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, a jego kandydaturę wysunął Mateusz Morawiecki. Zgodnie z przepisami, najpierw musiałby ją jednak zaopiniować Europarlament, a ostateczną decyzję w tej sprawie podejmuje Rada Unii Europejskiej (ministrowie krajów Unii).

Obecny szef gabinetu Głowy Państwa miałby zastąpić w Europejskim Trybunale Obrachunkowym Janusza Wojciechowskiego, który od grudnia ubiegłego roku pełni formalnie funkcję komisarza ds. rolnictwa w Parlamencie Europejskim.

 

Pozycja o jaką zabiega Szczerski to prestiżowa i bardzo dobrze płatna posada. „Pensja na tym stanowisku wynosi ok. 20 tys. euro miesięcznie. A do tego mnóstwo innych przywilejów: 15 proc. dodatku zagranicznego, zwrot kosztów związanych z przeprowadzką i urządzeniem służbowego mieszkania, a nawet świadczenia rodzinne, np. dodatek przedszkolny na dziecko. Dodatkowo audytorzy dostają dożywotnią emeryturę, odprawę i zwrot kosztów związanych z wyprowadzką. Siedzibą Trybunału jest Luksemburg” – relacjonuje Wirtualna Polska.

Minister z wykształcenia jest politologiem, nauczycielem akademickim. W 2018 roku prezydent Andrzej Duda nadał Szczerskiemu tytuł profesora nauk społecznych. Jako audytor Trybunału zajmowałby się kontrolą dochodów i wydatków Unii Europejskiej.

Portal usiłował zdobyć informacje na temat okoliczności rozstania Szczerskiego z Dudą, ale bez rezultatów. „Operacja” prawdopodobnych przenosin Szczerskiego do Luksemburga owiana jest głęboką tajemnicą.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
WłodekRyszardPolka gorszego sortuKrzysztofGrzegorz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Grzegorz
Grzegorz

Mam nadzieję , że nic z tego nie wyjdzie. Stanowisko to wymaga chyba kompetencji jakich Szczerski nie posiada a obsada stanowisk w UE odbywa się na zasadach nieco innych niż w Polsce. W Polsce wystarczy by był mierny . bierny ale wierny.

Krzysztof
Krzysztof

Szczerski wie, że Duda może przerżnąć wybory. Dlatego szuka „chlebowego” zajęcia. Kombinuje jak rasowy krakus…

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Trybunał Obrachunkowy UE to nie polskie ministerstwo i najpewniej sprawdzają tam kwalifikacje. Znów będzie obciach. Ech…

Ryszard
Ryszard

Szczerski to jedna z najżałośniejszych postaci w pisoskiej stajni. Śmieszny i groteskowy. Za co się nie weźmie, musi spieprzyć.

Włodek
Włodek

Temu Panu już dziękujemy…