Krzysztof Ziemiec: telewizja publiczna nigdy nie była dziewicą

Krzysztof Ziemiec w opałach…

„Gazeta Wyborcza” przypomniała opinie zaprezentowane podczas listopadowego spotkania czołowego dziennikarza TVP ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego. Sprowokowany Krzysztof Ziemiec „odszczeknął” się gazecie na Twitterze, atakując dziennikarkę „GW” Dominikę Wielowiejską. „To, co napisałaś na mój temat, to zwykłe pałkarstwo! (…) To ubeckie metody. Po co to robisz? Ile trzeba mieć w sobie złej woli, żeby opisywać z wypiekami spotkanie sprzed pół roku!” – emocjonował się Ziemiec.

O co poszło?

Otóż podczas listopadowego spotkania zorganizowanego przez Akademickie Obserwatorium „Atena” na UW ze studentami UW Krzysztof Ziemiec przekonywał młodych adeptów dziennikarstwa, że np. „telewizja publiczna nigdy nie była dziewicą” Dowodząc, że w ogóle „Media to agonia. Są blisko upadku. Zmieniły się, nie tylko technologicznie. Są szybkie, totalne, brutalne, płytkie, są beznadziejne, krótko mówiąc, mimo że tam pracuję. Nie zmienię już pracy. Za późno, aby w wieku 50 lat zmieniać zawód” – biadolił dziennikarz.

Nie pierwszy raz mówiąc o „przymusie” zostania w mediach i braku alternatywy zawodowej dla siebie przekonywał, że „nie ma niezależnych dziennikarzy, to są bajki, które możecie sobie włożyć do szuflady. Nie ma, nie było i nie będzie niezależnych dziennikarzy. Mogą być wyjątki na takiej zasadzie, że ktoś ma bardzo bogatych rodziców, którzy go sponsorują we wszystkim. I nie musi go interesować zysk, pieniądze ani to, że musi zapłacić za czynsz, za dzieci w szkole, za chorobę rodzica” – dodał Ziemiec. Mówił też o wpływie polityki i interesów prezesa i wydawców na niezależność dziennikarską w TVP.

„Mówienie, że media publiczne były kiedykolwiek dziewicą, to jest mijanie się z prawdą. Nigdy nie były dziewicą, mogłyby być tylko w mniejszym lub większym stopniu… nie powiem czym, ugryzę się teraz w język. Za długo tam pracuję i nie widzę światełka w tunelu – podsumował prezenter „Wiadomości” TVP.

Pokreślił jak bolesne jest zderzenie studenckich marzeń zawodowych z brutalną rzeczywistością, nawiązując do ataków na jego osobę z obu stron politycznego konfliktu.

Na Twitterze po tym zawrzało. Pojawiły się komentarze internautów, wyrzucające prezenterowi „Wiadomości” hipokryzję, brak etyki i metody, jakie firmuje swoją twarzą od ponad dwóch lat.

/jp/

Źródło: naTemat/ Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
AgamagdalenaAdamWaldemarJanik Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janik
Janik

Identycznie taką samą minę mam, kiedy siedzę na tronie i skupiam się nad czymś niewypowiedzialnym.

Waldemar
Waldemar

„To nie ja tak śmierdzę, to ta firma tak śmierdzi!” Cóż tu dodawać więcej.

Adam
Adam

„Naród wspaniały, tylko ludzie ku…y”.

magdalena
magdalena

Telewizja nigdy nie była dziewicą ale teraz stała się qurwizją najgorszego sortu i tylko gnidy ludzkie i sprzedawczyki tam są, a w ogóle wstyd tam pracować.

Aga
Aga

Nie pierwszy raz mówiąc o „przymusie” zostania w mediach i braku alternatywy zawodowej dla siebie

Biedak.