Krzysztofa Czabańskiego czasem oblewa rumieniec, gdy ogląda TVP, ale… czasem nie

TVP grozi likwidacja? Czabańskiemu się to nie podoba

Pod gradem trudnych pytań wił się przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański podczas niedawnej rozmowy w RMF FM. Chcąc nie chcąc, sprowokowany, szczerze ocenił dziennikarstwo telewizji publicznej.

Dziennikarz prowadzący program nie ukrywał dobrej i wieloletniej znajomości ze swoim rozmówcą, więc „pruł” prosto z mostu:

„Między nami dziennikarzami, między nami starymi znajomymi: Czy tobie, Krzysztofie, nie jest po prostu tak po ludzku wstyd, jak oglądasz TVP Info?” – zapytał. Czabański odpalił szczerze jak druh druhowi, bez wahania: „Nie, nie jest mi wstyd, jak oglądam TVP Info. Również dlatego, że musimy dawać…” – mówił szef RMF. „Co ty mi tu gadasz!?” – przerwał mu dziennikarz.

Wtedy pan przewodniczący, jakby oprzytomniał i próbował wyjaśniać, że widzi „różne błędy warsztatowe” i jakby na usprawiedliwienie dodał, że dostrzega je „nie tylko po stronie telewizji publicznej”. „Rozumiem, że ty masz na myśli paski? – zapytał naciskany przez prowadzącego program. „Nie tylko paski! Przecież to, co oni tam robią, to się w głowie nie mieści” – emocjonował się dziennikarz RMF FM.

„Dlaczego? Niektóre rzeczy robią dobrze, niektóre rzeczy robią źle…” – ciągnął atakowany Czabański.

„Czy to jest dziennikarstwo, pana zdaniem, panie przewodniczący? – zapytał nadając rozmowie bardziej oficjalny wymiar. I wtedy padło to najszczersze ze szczerych wyznanie: „Czasem jest, czasem nie jest”.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Maciek123454321RyszardWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Ktoś tu kitowcisk nazywa dziennikarstwem?

Ryszard
Ryszard

„…dostrzega „nie tylko po stronie telewizji publicznej”. Czabański – tego w ogóle porównać się nie da. Tu nie ma nawet 1% podobieństwa. A pomijam już to, że prywatna tv za swoje pieniądze może robić, co chce! A publiczna działa za publiczne, także za moje, płacone w formie abonamentu i podatków, które idą na utrzymanie tej Qurwizji!

Maciek123454321
Maciek123454321

Zastanawia mnie niezwykła metamorfoza red. Roberta Mazurka – zdeklarowanego prawicowca. Jeżeli JEMU już się niedobrze robi,…