Ks. Guz: „Żadne udzielanie komunii świętej nie zagraża ani jednemu Polakowi w roznoszeniu jakichkolwiek wirusów”

Ks. Guz zostanie ukarany za antysemickie wypowiedzi?

„Podczas spotkania sakramentalnego, czyli przyjścia na modlitwę, Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia. Bóg jest święty: jego bytowość jest święta, zarówno w wymiarze jego boskości, jak i człowieczeństwa. Niektórzy się obawiali, że kapłan, który koncelebruje mszę i udziela komunii do ust, może zarażać. Kapłan ma po pierwsze konsekrowane dłonie, po drugie – kapłan jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym ma umywane dłonie przy Lavabo, czyli przy ofiarowaniu darów dla Boga” – mówił w TV Trwam ks. prof. Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Ks. Guz był gościem programu w telewizji Tadeusza Rydzyka kilka dni temu. Rozmowa została wyemitowana już po wprowadzeniu przez rząd ograniczenia do 5 liczby osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych.

Według ks. Guza, niemożliwe jest zakażenie się koronawirusem podczas mszy świętej czy przyjmowania komunii do ust. – „Kapłan ma nie tylko umyte ręce w sensie, w jakim oczekuje tego pan minister zdrowia, lecz ma też umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym. A zatem żadne udzielanie komunii świętej nie zagraża ani jednemu Polakowi w roznoszeniu jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty” – twierdził Guz.

 

Przypomnijmy, że „Rydzyk apeluje o wpłaty: „Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków”.

A zamiast komentarza dodajmy na koniec, że tylko dzisiaj u proboszcza parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Niskowej (woj. małopolskie) zdiagnozowano koronawirusa. Wszyscy księża zostali poddani kwarantannie.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
Rafał PdarooAndyLehooJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ziomal
Ziomal

Cóż, pora chyba, żeby tacy ludzie sami wyginęli … Jak dinozaury kiedyś. Może zrobi się lepiej.

Marek
Marek

„A zatem żadne udzielanie komunii świętej nie zagraża ani jednemu Polakowi w roznoszeniu jakichkolwiek wirusów” nie jestem polonistą, ale coś mi w tym zdaniu zgrzyta. To w ogóle po polsku jest powiedziane? I czy przypadkiem nie oznacza czegoś przeciwnego niż ten tuman miał na myśli? Czyli czy logika tego zdanie nie oznacza: „udzielanie komunii świętej nie przeszkadza ani jednemu Polakowi w zarażaniu innych”, przy czym użycie tu słowa „zagraża” sugeruje, że roznoszenie wirusa przez Polaków jest czymś pozytywnym.

Zbyszek
Zbyszek

A jakby np. Hiszpan chciał tę komunię to może? Bo ów Guz tylko o Polakach wspomina.

Maria
Maria

Myślałam, ze tylko w PiS są niedouki, ale żeby profesor gadał takie bzdury? Dokąd zmierzamy? Wracamy do średniowiecza?

daroo
daroo

Myślę żę średniowiecze to minęliśmy z dużą prędkością i lecimy dalej w zamierzchłe czasy z początków naszej ery

Kos
Kos

Jestem za. Niech wszyscy ktorzy sie z nim zgadzaja uczestnicza w kazdej mszy. Bedzie mniej fanatykow religijnych. Wszystkim nam to wyjdzie na dobre.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ja chromolę, panie dzieju! Witamy w Średniowieczu! Zaraz ogłosi, że woda święcona to panaceum na wszelkie przypadłości z wirusem włącznie. Tylko głupoty, czegóś, nie leczy…

Chermes
Chermes

Ksiądz profesor ma zapewne spory Guz na mózgu, więc wybaczcie mu głoszone herezje.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

„Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia.”
W tym jestem skłonny zgodzić się z księdzem profesorem – wszak byty nieistniejące nie są zdolne do jakiejkolwiek akcji.

Jantar
Jantar

Gdy to rano przeczytałam, na końcu języka miałam kilka bluzg… XXI wiek, a ten zabobony wciska rodem nawet nie ze średniowiecza, a z epoki Starożytnego Egiptu, kiedy kapłani wciskali Egipcjanom, że „Bogowie się gniewają, dlatego zamiast dnia, jest noc” (zaćmienie słońca). To jest bełkot dokładnie w tym stylu. Nawet księża się oburzają…

Lehoo
Lehoo

Na zabobonnych durniów urodzaj mamy

Andy
Andy

I co takiemu idiocie zrobisz… Mam pytanie, czy Latający Potwór Spagetti rozsiewa wirusa?

Rafał P
Rafał P

Gdzie taki guz wyrósł? Może trzeba by go wyciąć?