Ks. Guz: „Żadne udzielanie komunii świętej nie zagraża ani jednemu Polakowi w roznoszeniu jakichkolwiek wirusów”

Ks. Guz zostanie ukarany za antysemickie wypowiedzi?

„Podczas spotkania sakramentalnego, czyli przyjścia na modlitwę, Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia. Bóg jest święty: jego bytowość jest święta, zarówno w wymiarze jego boskości, jak i człowieczeństwa. Niektórzy się obawiali, że kapłan, który koncelebruje mszę i udziela komunii do ust, może zarażać. Kapłan ma po pierwsze konsekrowane dłonie, po drugie – kapłan jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym ma umywane dłonie przy Lavabo, czyli przy ofiarowaniu darów dla Boga” – mówił w TV Trwam ks. prof. Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 

Ks. Guz był gościem programu w telewizji Tadeusza Rydzyka kilka dni temu. Rozmowa została wyemitowana już po wprowadzeniu przez rząd ograniczenia do 5 liczby osób uczestniczących w obrzędach liturgicznych.

Według ks. Guza, niemożliwe jest zakażenie się koronawirusem podczas mszy świętej czy przyjmowania komunii do ust. – „Kapłan ma nie tylko umyte ręce w sensie, w jakim oczekuje tego pan minister zdrowia, lecz ma też umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym. A zatem żadne udzielanie komunii świętej nie zagraża ani jednemu Polakowi w roznoszeniu jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty” – twierdził Guz.

 

Przypomnijmy, że „Rydzyk apeluje o wpłaty: „Nasze media istnieją dzięki łasce Pana Boga i pomocy świadomych i odpowiedzialnych katolików i Polaków”.

A zamiast komentarza dodajmy na koniec, że tylko dzisiaj u proboszcza parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Niskowej (woj. małopolskie) zdiagnozowano koronawirusa. Wszyscy księża zostali poddani kwarantannie.

bt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ziomal
Ziomal
30 marca 2020 19:18

Cóż, pora chyba, żeby tacy ludzie sami wyginęli … Jak dinozaury kiedyś. Może zrobi się lepiej.

Marek
Marek
30 marca 2020 19:23

„A zatem żadne udzielanie komunii świętej nie zagraża ani jednemu Polakowi w roznoszeniu jakichkolwiek wirusów” nie jestem polonistą, ale coś mi w tym zdaniu zgrzyta. To w ogóle po polsku jest powiedziane? I czy przypadkiem nie oznacza czegoś przeciwnego niż ten tuman miał na myśli? Czyli czy logika tego zdanie nie oznacza: „udzielanie komunii świętej nie przeszkadza ani jednemu Polakowi w zarażaniu innych”, przy czym użycie tu słowa „zagraża” sugeruje, że roznoszenie wirusa przez Polaków jest czymś pozytywnym.

Zbyszek
Zbyszek
30 marca 2020 19:25

A jakby np. Hiszpan chciał tę komunię to może? Bo ów Guz tylko o Polakach wspomina.

Maria
Maria
30 marca 2020 19:46

Myślałam, ze tylko w PiS są niedouki, ale żeby profesor gadał takie bzdury? Dokąd zmierzamy? Wracamy do średniowiecza?

daroo
daroo
31 marca 2020 13:05
Reply to  Maria

Myślę żę średniowiecze to minęliśmy z dużą prędkością i lecimy dalej w zamierzchłe czasy z początków naszej ery

Kos
Kos
30 marca 2020 19:52

Jestem za. Niech wszyscy ktorzy sie z nim zgadzaja uczestnicza w kazdej mszy. Bedzie mniej fanatykow religijnych. Wszystkim nam to wyjdzie na dobre.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
30 marca 2020 20:35

Ja chromolę, panie dzieju! Witamy w Średniowieczu! Zaraz ogłosi, że woda święcona to panaceum na wszelkie przypadłości z wirusem włącznie. Tylko głupoty, czegóś, nie leczy…

Chermes
Chermes
30 marca 2020 20:45

Ksiądz profesor ma zapewne spory Guz na mózgu, więc wybaczcie mu głoszone herezje.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
30 marca 2020 20:56

„Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia.”
W tym jestem skłonny zgodzić się z księdzem profesorem – wszak byty nieistniejące nie są zdolne do jakiejkolwiek akcji.

Jantar
Jantar
30 marca 2020 21:06

Gdy to rano przeczytałam, na końcu języka miałam kilka bluzg… XXI wiek, a ten zabobony wciska rodem nawet nie ze średniowiecza, a z epoki Starożytnego Egiptu, kiedy kapłani wciskali Egipcjanom, że „Bogowie się gniewają, dlatego zamiast dnia, jest noc” (zaćmienie słońca). To jest bełkot dokładnie w tym stylu. Nawet księża się oburzają…

Lehoo
Lehoo
30 marca 2020 23:03

Na zabobonnych durniów urodzaj mamy

Andy
Andy
31 marca 2020 07:18

I co takiemu idiocie zrobisz… Mam pytanie, czy Latający Potwór Spagetti rozsiewa wirusa?

Rafał P
Rafał P
31 marca 2020 15:51

Gdzie taki guz wyrósł? Może trzeba by go wyciąć?