Ks. Kneblewski – kapłan narodowców – odesłany na wcześniejszą emeryturę

Kapłan narodowców nie chce pogodzić się z decyzją o wysłaniu go na emeryturę

Ks. Roman Kneblewski został przez biskupa Jana Tyrawę odwołany z funkcji proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy i wysłany na wcześniejszą emeryturę. Nie pomogło więc wstawiennictwo polityków partii rządzącej, o czym pisaliśmy w artykule „Bydgoscy radni PiS zaapelowali do biskupa Tyrawy, by nie przenosił ks. Kneblewskiego”.

Duchowny, który głosił nacjonalistyczne i homofobiczne treści, powinien – według prawa kościelnego – przejść na emeryturę dopiero za 8 lat.

Biskup Tyrawa w uzasadnieniu swojej decyzji powołał się na przepis prawa kanonicznego, który brzmi następująco: – „Gdy posługiwanie jakiegoś proboszcza, na skutek jakiejś przyczyny, nawet bez jego poważnej winy, staje się szkodliwe lub przynajmniej nieskuteczne, może on zostać usunięty z parafii przez biskupa diecezjalnego”.

Biskup Tyrawa poinformował ks. Kneblewskiego, że może zamieszkać w Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Były już proboszcz – wcześniej bardzo chętnie i często komentujący wydarzenia w mediach społecznościowych  – teraz nie zabrał głosu.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JedrulaPolka gorszego sortuZwinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

To bardzo prawdopodobne, że dalej będzie szczuł. Ten model tak ma. Dobrze tylko, że nie będzie już mącił w głowach na mszach.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Nie wierzę. Będą go teraz zapraszali tu i tam na gościnne występy. Prawa do odprawiania mszy mu nie odebrali.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ale może już nie będzie kapelanił hitlerowcom.

Zwinka
Zwinka

Tyrawa próbuje ochronić własny zad ?

Jedrula
Jedrula

Jak ja szkodzę firmie, to szefowie wywalają mnie z roboty na zbity pysk, a nie przenoszą na emeryturę, dając wikt i opierunek.