Ks. prof. Wierzbicki o arcybiskupie Głódziu: „On był pośmiewiskiem wśród duchownych”

Ks. Wierzbicki bronił Margot to teraz za to zapłaci. Już jego koledzy z KUL o to zadbają.

Ks. prof. Alfred Wierzbicki stwierdził, że jest „pełen podziwu dla odwagi szesnastu księży z Gdańska i dla grupy osób świeckich – sygnatariuszy listu do papieża Franciszka”. – „Stwierdziłem, że jest tam wiele osób, które były u początku strajku w Stoczni Gdańskiej, więc może to jest jakiś znak, że jak raz się coś dobrego zaczęło, to może i tym razem jakaś odnowa moralna właśnie w Kościele gdańskim nastąpi” – powiedział w TVN 24.

 

Ksiądz profesor ma na myśli „List wiernych z archidiecezji gdańskiej do papieża ws. odwołania Głódzia: „Jest dla wiernych przyczyną zgorszenia”. A tydzień temu „16 księży potwierdziło prawdziwość zarzutów stawianych arcybiskupowi Głódziowi” w reportażu „Czarno na białym” TVN24.

Ks. Wierzbicki nie wie, jak można było awansować Głódzia. – „Dzisiaj biskupi mówią po kolei, że każdy biskup jest podległy tylko Ojcu Świętemu, ale czy tutaj nie nadużyto zaufania Ojca Świętego, doprowadzając do kolejnych, jakże szkodliwych nominacji w dwóch co najmniej diecezjach w Polsce? Do mnie jako skromnego księdza z Lublina dochodziły opowieści, a także relacje o jego wulgarnym odnoszeniu się do ludzi, o pijaństwie. 20 lat temu pokazywano mi Głódzia i mówiono, że w wojsku nazywają go „generał flaszka”. On był pośmiewiskiem wśród duchownych” – stwierdził ks. Wierzbicki.

 

Dodał, że słyszał także o sprzedawaniu przez Głódzia stanowisk kościelnych. – „To jest potwierdzone nie tylko w diecezji gdańskiej, ale ja o tym słyszałem dobre 10 lat temu, gdy był jeszcze biskupem warszawsko-praskim, że aby dostać parafię, trzeba naprawdę zapłacić duże pieniądze” – powiedział ksiądz profesor.

Zapytany, czy wierzy, że Głódź poda się do dymisji, odpowiedział: – „Wierzę w Pana Boga, natomiast w ludzi, którzy do tej pory szli w zaparte, nie bardzo wierzę, ale cuda się dzieją na tej ziemi. Chyba że go bracia biskupi zmuszą, chyba że nuncjusz wywrze tak wielką presję jeszcze przed odejściem na emeryturę. To byłoby piękne, to byłoby oczekiwane, dlatego że tam się dużo zła wydarzyło” – stwierdził ks. prof. Wierzbicki. Abp Głódź na emeryturę powinien przejść w przyszłym roku.


bt

Źródło: tvn24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
erwinek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
erwinek
erwinek

Teraz wszyscy są mądrzy. Skoro profesor wiedział o wybrykach Głódzia dlaczego milczał 20, 10 lat temu. Dopiero odwaga zdeterminowanych zwykłych księży otworzyła im oczy i dała odwagę mówić prawdę. Jedynie Urban pisał o wybrykach biskupa nazywając go LESZEK SŁAWOJ FLASZKA GŁÓDŻ. ale wtedy wszyscy wieszali na nim psy grożąc sądami. Ciekawe że sam zainteresowany nigdy nie podał Urbana do sądu oskarżając go o zniesławienie i pozbawienie dobrego imienia tak potrzebnego w posłudze kapłańskiej.