Ks. Wierzbicki bronił Margot to teraz za to zapłaci. Już jego koledzy z KUL o to zadbają.

Ks. Wierzbicki bronił Margot to teraz za to zapłaci. Już jego koledzy z KUL o to zadbają.

Ks. prof. Alfred Wierzbicki, biorąc w obronę Margot, popełnił „straszne przestępstwo”. Jak on śmiał powiedzieć, że „mamy w Polsce rzecz straszną. Homofobiczna kampania niestety wychodziła ze środowisk kościelnych. Wystarczy przypomnieć sobie bardzo upokarzające ludzi słowa abp Jędraszewskiego o „tęczowej zarazie„?

Najpierw wylał się na niego ostry hejt i wulgarne insynuacje, a teraz grozi mu się rzecznikiem dyscyplinarnym.

Rzeczniczka prasowa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Monika Stojowska, wydała komunikat, w którym czytamy, że „Kolegium zaznaczyło, że wypowiedzi ks. Wierzbickiego są traktowane przez władze uczelni jako działania szkodzące misji KUL. Kolegium rektorskie odcina się od tych słów i apeluje, aby nie traktować ich jako stanowiska uniwersytetu” i zapowiedziała, że decyzją Kolegium Rektorskiego KUL postawa ks. Wierzbickiego i jego wypowiedzi medialne zostaną poddane ocenie jednego z rzeczników dyscyplinarnych uczelni.

Najlepsze jest uzasadnienie tej decyzji czyli odwołanie się do statutu KUL, w którym zapisano, iż „na wydziałach kościelnych Uniwersytetu mogą być zatrudnione jako nauczyciele akademiccy te osoby, które należą do Kościoła katolickiego i odznaczają się nieskazitelnością życia, czystością doktryny i pilnością w pełnieniu obowiązków. Nauczyciele akademiccy, którzy nauczają spraw dotyczących wiary lub moralności, zobowiązani są do wykonywania swoich zadań w pełnej wspólnocie z Nauczycielskim Urzędem Kościoła”.

Nie ma co, polski kościół już naprawdę nie wie, co czyni. Promuje agresję, nienawiść, wszelkie odmiany fobii i pokazuje, że ich Bóg nie ma nic wspólnego z Bogiem papieża Franciszka i tych katolików, dla których Dekalog to nie zapis pustych słów. Zamiast stanąć murem za profesorem Wierzbickim, piętnuje go, szkaluje, odrzuca…i to za co? Za wierność wartościom chrześcijańskim?

Tamara Olszewska

Zostań patronem KODUJ24.PL

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
malgoskaLeszekJan Rey Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan Rey
Jan Rey

Właśnie władze KUL dolączyły do grona sił aktywnie walczących o całkowitą dechrystianizację młodych pokoleń Polaków.

Leszek
Leszek

Katolibańskie pojeby.

malgoska
malgoska

Trzymam kciuki za przyzwoitego księdza, nie można się poddać prymitywne mu chamstwu.