Ks. Wierzbicki: „(..) działalność mediów ojca Rydzyka jest rodzajem trucizny w Kościele polskim”

Ks. Wierzbicki: "(..) działalność mediów ojca Rydzyka jest rodzajem trucizny w Kościele polskim"

Jeszcze nigdy chyba nie padły tak jednoznaczne sformułowania krytykujące działalność Tadeusza Ryzyka. Smaczku sprawie dodaje fakt, ze słowa te zostały wypowiedziane przez duchownego, który jest etykiem i teologiem.

 

Ks. Alfred Wierzbicki był gościem programu „Newsroom  WP”. W trakcie rozmowy poproszono go o rozstrzygnięcie kwestii czy ojciec Rydzyk zrobił na rzecz Kościoła więcej dobra czy zła. Pierwszą odpowiedź Wierzbickiego można uznać za standardową bo jak inaczej ocenić stwierdzenie: „Pan Bóg może to osądzić” – czytamy na gazeta.pl

Następnie ks. Wierzbicki, posiłkując się wypowiedziami socjologów dał upust swoim przemyśleniom na temat mediów Rydzyka. „Socjologowie mówią, że właśnie działalność mediów ojca Rydzyka jest rodzajem trucizny w Kościele polskim. Zatruwa polski katolicyzm”.

Gość programu kontynuował: „Ale oczywiście dzisiaj […] chciałbym złożyć najlepsze życzenia [w związku z 50-leciem święceń kapłańskich o. Rydzyka – red.]. Nigdy nie jest za późno na nawrócenie, choćby nawet na wycofanie się ze swojej działalności”.

 

Jeśli  słuchający Wierzbickiego sądzili, że wszystkie mocne sformułowania już padły podczas tej rozmowy to okazało się, że ks. Alfred ma w zanadrzu prawdziwą petardę: „Może byłby to najpiękniejszy prezent dla Kościoła w Polsce i dla Polaków, gdyby sobie odszedł. To, co zrobił, jest naprawdę szkodliwe. Bo przede wszystkim zasiał czy wykreował podziały, wzmacniał je. Używał strachu, lęku, chociażby przed Europą”. 

Zdaniem ks. Wierzbickiego z anteny Radia Maryja przed przystąpieniem naszego kraju do Unii Europejskiej padały sformułowania o charakterze antysemickim „Jest to rozgłośnia, która w polski katolicyzm wniosła bardzo dużo zła i przyczyniła się do osłabienia wiarygodności Kościoła”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Odnosząc się do dzisiejszych czasów gość programu powiedział: „To medium, zwłaszcza przy obecnym układzie politycznym, ciągnie coraz większe profity z kasy nas wszystkich. Wiem, że są w Polsce nie tylko ludzie niewierzący, ale też wierzący, którzy nie chcieliby, aby ten typ katolicyzmu uzyskiwał wsparcie”.

 

Zdaniem Wierzbickiego Rydzyk powinien już zacząć korzystać z dobrodziejstw emerytury..

/as/

Źródło: gazeta.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
22 czerwca 2021 14:56

Szkoda tylko, że tacy ludzie, jak ks.Alfred Wierzbicki, ks.Wojciech Lemański, ks.Tadeusz Boniecki, ks.Tadeusz Isakowicz-Zaleski, o.Paweł Gużyński, ks.Jacek Prusak, bp Grzegorz Ryś są wśród duchowieństwa w znakomitej mniejszości. Rej wodzą popaprańcy w rodzaju jądraszewskiego, rydzyka, kneblewskiego, oka, wąsowicza i tym podobnych gnid. Zauważył to nawet tak ultrakatolicki publicysta, jak Tomasz Terlikowski.

Rafapon
Rafapon
22 czerwca 2021 16:55

Już mamy jednego emeryta, co to w dwóch różnych butach chodzi, i cały czas wspiera tego ojca Muchomorka. Ich nic nie przekona, że już nadszedł czas, żeby przejść na emeryturę i zająć się czymś tak pożytecznym dla społeczeństwa, jak pierdzenie w stołek.

Ina
Ina
23 czerwca 2021 08:03

Tak to już w życiu jest,że każda przesada i robienie czegoś na siłę wbrew rozsądkowi przynosi skutek odwrotny od zamierzonego Wahadło odbija w drugą stronę!

Stanisław
Stanisław
23 czerwca 2021 08:32

Do „księdza” Wierzbickiego najlepiej pasują słowa Zagłoby: „diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni”.

jurek
jurek
23 czerwca 2021 10:07
Reply to  Stanisław

Trudno pozostać w zdrowiu w chorej korporacji. Takie bezrefleksyjne uczestnictwo zastanawia u inteligentnych ludzi.

Stanisław
Stanisław
23 czerwca 2021 13:42
Reply to  jurek

To o Wierzbickim? Nie ma się co dziwić, dostaje na sporą pajdę chlebusia, a i na masełko starczy. To co ma nie siedzieć?

Predator
Predator
23 czerwca 2021 18:39
Reply to  Stanisław

A ty człowieku dalej lecisz starą płytą, ciekawe czy nadejdzie czas kiedy zaczniesz myśleć……..

jurek
jurek
23 czerwca 2021 10:09

Rydzyk ma pozycję bo Kościół daje władzę. A „badacze” wyborów udają że nie ma tego zjawiska.

Ludwik Dorn w podcaście Magdaleny Rigamonti Rzeczpospolita kościelna (22.06.2021 TokFM):
44’05’’: „Przez politykę ambony konsolidujemy, pewną, nie jestem w stanie obliczyć, 15-17 procent (no, tych tego), a resztę dobierzemy polityką portfela…. Żeby to dało nam sporo ponad 30%.”

Darekwysoki
Darekwysoki
23 czerwca 2021 21:06

W Witkowie, w województwie wielkopolskim przy Kościele: bank, apteka, kiosk, kilka sklepów…