Ks. Wierzbicki: „Gdybym był 18-letnim chłopakiem, czy ja bym dzisiaj poszedł do seminarium – w to wątpię”

Ks. prof. Wierzbicki upomniany za nazwanie ks. Guza durniem – Guz twierdził, że podczas mszy nie można się zakazić koronawirusem

Nie milkną echa skandalicznej, homofobicznej wypowiedzi arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Głos w sprawie zabrał ks. prof. Alfred Wierzbicki, który jako jeden z niewielu duchownych potępił agresywną wypowiedź metropolity krakowskiego.

 

Ksiądz profesor gościł w programie „Fakty po Faktach” w TVN24. „Organizuje się poparcie dla abp. Jędraszewskiego. Stawiam sobie pytanie, czy wszyscy są tego samego zdania, czy nie widzą, do jak wielkiej destrukcji i szkody prowadzi to naszą wspólnotę kościelną” – mówił duszpasterz, krytycznie odnosząc się do działań ruchu poparcia Jędraszewskiego.

Profesor Wierzbicki odniósł się również do innych związanych z Kościołem i polityką tematów. W swoich wypowiedziach był krytyczny wobec katolickiej hierarchii. „Nie zamierzam oczywiście z kapłaństwa odchodzić, bo kapłaństwo kocham, ale gdybym był 18-letnim chłopakiem, czy ja bym dzisiaj poszedł do seminarium – w to wątpię” – podkreślił przy tym duchowny.

 

Kapłan dostrzegł palący temat zaangażowania Kościoła w zbliżającą się kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu. „Mam wiele sygnałów od ludzi, którzy są już gdzieś poza Kościołem. Nie sądziłem, że dożyję takich czasów” – oznajmił.

Ksiądz profesor Wierzbicki jest znanym etykiem i teologiem, obecnie pełni funkcję kierownika Katedry Etyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Jest on przedstawicielem bardziej liberalnej części Kościoła katolickiej, pozostającej w kontrze do prawicowo-narodowych frakcji flirtujących z „dobrą zmianą” i środowiskiem o. Tadeusza Rydzyka.

/nt/

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
smętekHalinaHerodAntypisparagraf22Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Ksiądz Wierzbicki będzie następny z kneblem milczenia – wyślą go gdzieś do jakiegoś zakonu na kilkanaście miesięcy na przemyślenia i pokuty. I tak będą robić z każdym, który ośmieli się wypowiedzieć inaczej, niż Episkopat i Rydzyk. A co do powołań to ciekawe, jak zmuszą nastolatków do pójścia do seminarium, skoro młodzi odchodzą od kościoła? No chyba, że sami rodzice zdecydują, a młodzi bezwolnie poddadzą się ich woli.

smętek
smętek

Ja mam nadzieję, że młodzi ludzie nie dadzą sobą już tak łatwo powodować. Księdza Wierzbickiego na pewno spotka kara milczenia. Piszmy do papieża via Nuncjatura o odwołanie biskupów i arcy, którzy zamiast miłości bliźniego szczują Polaków na siebie.

paragraf22
paragraf22

„Nie zamierzam oczywiście z kapłaństwa odchodzić, bo kapłaństwo kocham”
Kocha kapłaństwo, ale gdyby miał teraz wybierać to by już nie chciał być kapłanem.
O co tutaj chodzi? To kocha czy nie kocha? A może teraz nie odejdzie z kapłaństwa bo co miałby robić i z czego żyć gdyby odszedł ?

Halina
Halina

Kaplan tak jak wierni ma prawo do watpliwosci tym bardziej ze to Kosciola stwarza takie dwuznaczne sytuacje

HerodAntypis
HerodAntypis

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Nadal uważam, że nie ma sensu kopać się z koniem i nie chodzę do stajni.

Jantar
Jantar

Właśnie czytałam w prasie, że wczoraj Rydzyk porównał Jędraszewskiego z Wyszyńskim. Następne porównanie to już tylko ze świętym JPII chyba zostało…