Kserokopiarki, czajniki i monitory zamiast lokali z programu Mieszkanie Plus. Dotrzymujemy obietnic!

Kserokopiarki, czajniki i monitory zamiast lokali z programu Mieszkanie Plus. Dotrzymujemy obietnic!

Niestrudzony śledczy opozycji Krzysztof Brejza postanowił przyjrzeć się bliżej realizacji PiSowskiego programu Mieszkanie Plus i dlatego zapytał przedstawicieli Krajowego Zasobu Nieruchomości o ilość oddanych do użytku mieszkań.

Wtedy okazało się, że ta kluczowa instytucja odpowiadająca za zapewnienie odpowiedniej ilości gruntów pod budowę „rządowych” mieszkań nie kwapi się zbytnio do odpowiedzi.

Poseł Platformy ujawnił tymczasem, że przez 1,5 roku KZN podpisał listy intencyjne oraz oddał ministerstwu kserokopiarkę, 25 czajników i 60 monitorów, co na swojej stronie w internetowym Biuletynie Informacji Publicznej skrupulatnie wyliczył. Wszystko wskazuje na to, że na tym koniec.

Do tej pory Instytucja nie przekazała żadnych gruntów na potrzeby programu Mieszkanie Plus.

Za to realizuje drugą, tzw. komercyjną jego odnogę. W tych ramach powstało na razie ok. 500 mieszkań, w niektórych miejscach również z opcją wykupu. Ceny są jednak dalekie od tego, co na początku deklarowali przedstawiciele rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Rocznie miało powstawać 150 tysięcy lokali, a czynsz miał wynosić 10-20 zł za metr kwadratowy. Dodatkowe 2-4 złote za metr dawało szansę na wykup mieszkania w przyszłości.

/p/

Źródło: INNPoland

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JabisMaciek123454321Irena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Irena
Irena

Kiedys wszystko drozalo ale…..taniały lokomotywy ….to taki szywrot na wywrot jak z tymi mieszkaniami !

Maciek123454321
Maciek123454321

Ja wyliczyłem, że program Mieszkanie+ przy tempie 200 lokali oddawanych do użytku co roku, docelowe 3 mln mieszkań osiągnięte zostanie w roku 17016-tym, to znaczy w CLXXI wieku (w sto siedemdziesiątym pierwszym wieku). Ergo – czas realizacji inwestycji – 15 tysięcy lat. Ale to zdaje też termin nierealny, jak wynika z powyższego artykułu. Brawo PiS – dotrzymują słowa!!!!!!!!!!!

Jabis
Jabis

ŁOBIETNICA pisom się rypła? Nie pierwsza! Zacząć je wyliczać i nagłaśniać.