Ksiądz chwali parafian, że… „dobrze głosowali na Pokora i Skromność PIS”!

Ksiądz z CzernikoSzczecin. Ksiądz atakujący uczennicę został zawieszony.wa pod Toruniem wyszedł z bronią w ręku przeciwko  protestującym.

Na stronie internetowej kościoła w Nienadówce na Podkarpaciu w ostatnią niedzielę jak zwykle znalazło się ogłoszenie parafialne. W jednym z jego punktów napisano: – „Bóg zapłać parafianom za udział w wyborach. Prawie 70 proc. mieszkańców głosowało i dobrze głosowało Pokora i Skromność PIS – 1087; Pycha Ogromna PO – 70. Liczba głosujących 1390. Chwała Panu”.

 

Ta wątpliwej jakości „twórczość” oburzyła część parafian. Można się jednak obawiać, że proboszcz czy też osoba, która w jego imieniu opublikowała takie podziękowanie, pewnie była sobą zachwycona.

Zachwycony raczej nie był rzecznik rzeszowskiej kurii ks. Tomasz Nowak. – „Tego typu komentarz nie powinien pojawić się w ogłoszeniach parafialnych. Jest wyrazem niewłaściwego dla duchownego i proboszcza zaangażowania w politykę na poziomie partyjnym, a przez użyte określenia daleki jest od poszukiwania płaszczyzny współpracy i jednoczenia dla wspólnych celów?” – powiedział „GW”.

 

Tyle tylko, że nie po raz pierwszy pojawia się przykład zaangażowania przedstawicieli Kościoła po jednej stronie sceny politycznej i po raz kolejny część duchownych niewiele sobie robi z instrukcji poszczególnych kurii.

– „Jestem zadowolony ze wszystkich wiadomości o wsparciu Kościoła dla rządu. W czasach komunizmu Kościół katolicki czerpał siłę, ponieważ był w opozycji. Dziś biskupi nie mają odpowiedzi na zmiany zachodzące we współczesnym świecie. Wolą przywiązać ołtarz z powrotem do tronu z obawy przed światem poza ich bańką. Zginą razem z tronem”; – „Pokora i skromność, dowcipniś w sukience się znalazł”; – „Niech się zajmie faktyczną posługą religijną” – komentowali internauci.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Katolik, ale bez Biskupiej pomocy
Katolik, ale bez Biskupiej pomocy
29 października 2019 18:35

Boga NIE MA!
Gdyby Bóg był, to ten ksiądz bałby się gniewu boskiego za złe słowa głoszone jako „Słowo Boże”. A tak, to on brednie mówi i robi to w stanie grzechu, bo wie, że żadnej kary ani ziemskiej ani Boskiej mieć nie będzie. i

Wolnościowiec
Wolnościowiec
29 października 2019 20:01

Ja akurat uważam, że Bóg istnieje, ale nie wydaje mi się aby ingerował on w nasze życie, chyba chce abyśmy sami sobie radzili.
Jeśli chodzi o ten mariaż PIS z Kościołem to wydaje mi się, że to tylko przyspieszy zmiany społeczne w Polsce. One już następują, Polacy nie odchodzą od Kościoła ale zmieniają swoje poglądy, wystarczy spojrzeć na statystyki: większość Polaków jest wierząca ale nie ma nic przeciwko antykoncepcji, in vitro, uważa że aborcja powinna być dozwolona w pewnych przypadkach itp. Moim zdaniem ten sojusz Tronu i Ołtarza doprowadzi do tego, że coraz więcej Polaków zacznie zmieniać poglądy. Już nawet niektórzy duchowni to zauważają i zaczynają odcinać się od PIS bo widzą do czego to prowadzi.
P.S. Nawet ojciec Giertycha – Maciej Giertych przed wyborami napisał, że ten mariaż PIS z Kościołem może zniszczyć w Polsce religie.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
29 października 2019 20:45

Istnienie boga to sprawa wiary, a nie nauki – prawdopodobne więc jest, że ten ksiądz, jak i wielu wyżej od niego postawionych dostojników kościelnych nie wierzy w boga.

Anda
Anda
30 października 2019 07:20

Ksiądz za głoszenie takiej pochwały mafii rządzącej zawpewne dostał jakieś wynagrodzenie. Normalnie bym powiedziała, że Podkarpacie przynosi nam taki wstyd, że powinniśmy je oddać Ukrainie, ale naprawdę lubię tam jeździć. Tylko lepiej nie rozmawiać tam z ludźmi, bo są dziwni, Ale przyroda piękna

jas
jas
30 października 2019 12:19

Powiedzcie mi, dlaczego jak rozmawiam z kims kto jest zwolennikiem PISu i cos nie opatrznie na nich chlapne to robia sie zacietrzewieni,, trzęsą sie i wykładają swoje racje, bo emerytura bo 500+ bo 300+, ale nie zauważają ze inflacja w góre leki w gore itd. a kłamca MM prowadzi swoja radosna twórczość pod tytułem Polska jest krajem miodem i……