Ksiądz do księdza krytykującego nauczycieli: A ty, ile bierzesz za godzinę pogrzebu?

Ksiądz do księdza krytykującego nauczycieli: A ty, ile bierzesz za godzinę pogrzebu?

Ostatnio przedstawiciele kościoła dość aktywnie włączają się do oceny strajku nauczycieli i niemal zawsze są krytyczni wobec strajkujących. Wyraźnie pokazują, czyją stronę w tym sporze trzymają.

Pisaliśmy o oburzonym wikariuszu z Ustrzyk Dolnych, który uważa, że nauczycielowi, podobnie jak księdzu, strajkować nie wypada, bo podstawą zawodu jest powołanie, jakże więc „gorsząca jest postawa strajkujących, którzy zdradzili swoją misję dla trzydziestu srebrników”.

Pisaliśmy o wikariuszu i katechecie z Wrocławia, który nazwał nauczycieli lewakami.

Jak również pisaliśmy o proboszczu jednej z lubelskich parafii, który do wiernych w kościele powiedział: „strajkujący nauczyciel to nie nauczyciel” i „kiedyś nauczyciel uczył za darmo i oddawał życie za ucznia”.

Właśnie na tę wypowiedź proboszcza zareagował na Facebooku ksiądz Łukasz Kachnowicz, duszpasterz akademicki i publicysta z Lublina: „Księża gorszący się, że nauczycielom nie chodzi o dzieci, tylko o pieniądze, to już jest przegięcie. Sorry, ale my też mamy powołanie, przede wszystkim powołanie, ale też dbamy o swoje finanse i to całkiem dobrze dbamy. Wcale nie jest tak, że wszyscy i wszystko robimy za „Bóg zapłać” – napisał ks. Kachnowicz.

To rzadki głos, tym bardziej z wielkim szacunkiem należy ocenić uczciwość oraz odwagę księdza Łukasza Kachnowicza. To między innymi tacy duchowni próbują ratować, bardzo już nadszarpnięty, wizerunek kościoła w Polsce.

/md/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
5 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
PiJarTom&JerryMaciek123454321JsśWaldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Niektórym ksieżom zdecydowanie chodzi o dzieci a nie o pieniądze.

Maria
Maria

„kiedyś nauczyciel uczył za darmo i oddawał życie za ucznia”.

Kiedyś Pan Jezus żywił się okruszkami, chodził boso i oďał życie nie tylko za ucznia.

Szkoda, że koscielne pasibrzuchy w złoconych szatach, jeżdżący limuzynami o tym zapomnieli

Mariola
Mariola

Proszę księdza, szacun

Adam
Adam

Jeżeli ksiądz mowi to co dla komuchow jest wygodne ,to jest okey,jeżeli nie ,to jest pasibrzuchem.

Maciek123454321
Maciek123454321

A tak na serio, to bierzesz amfę, czy THC?

Waldemar
Waldemar

To nie tak. Jeśli ksiądz atakuje ludzi za ich w końcu prawo do protestu i jeszcze czyni to w sposób obraźliwy to nie tyle jest pasibrzuchem, co po prostu przestaje być duszpasterzem, właśnie pasterzem duszy, a nie pospolitym partyjniakiem. Czy ludzi cenią takich księży? proszę sobie wyobrazić, że nasz mokotowski proboszcz podczas corocznej kolędy dowiaduje się, że to co najwyżej cenią jego parafianie to brak polityki w kościele. Bo po prostu Kościół Chrystusa nie został w tym celu stworzony. Jak i do palenia książek. A co do komuchów, to jest to gatunek kopalny, jeśli ma pan w sobie żyłkę paleontologa… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Własnie przeczytałem w Wirtualnej Polsce o mszy w kościele św. Jadwigi w Złotoryi, podczas której ojciec Kryspin Zenon Bernat nazwał nauczycieli „swołoczą” i twierdził, że w głowach im się poprzewracało od dostatku. Parafia już zamieściła przeprosiny, ale mleko się rozlało i to nie tylko tam. Przykro o tym pisać, ale wielu księży po prostu zamieniło się w partyjnych funkcjonariuszy, bardziej pamiętając o Cezarze, niż o Bogu. No i zapomnieli, że zgodnie z konstytucją soborową „Gaudium et Spes” nie powinni, nawet im nie wolno, utożsamiać się z jakąkolwiek partią czy stowarzyszeniem politycznym. No ale kiedy był ten Sobór i kto jeszcze… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

KK = PiS, PiS = KK. Proszę mówić i tym głośno i wszem wobec.

PiJar
PiJar

„Oddajcie więc Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga”. Dziś niestety wielu (większość?) księży oddaje Cezarowi to, co należy do Boga i jeszcze są z tego dumni. Cóż, Bóg odległy i obiecuje życie wieczne – kiedyś w przyszłości, zaś Cezar może nagrodzić mamoną i władzą – tu i teraz. Upraszczam, ale ten element też ma z pewnością duży wpływ na takie postępowanie.

Jsś
Jsś

MEN mnie mnie !

Tom&Jerry
Tom&Jerry

Brawo dla księdza za głos poparcia, szkoda że tych głosów jest tak mało. Mam nadzieję że kiedyś do nich ta karma wróci. …
Proponuje zlikwidować religię w szkołach a pieniądze które dostają katechezie niech dadzą nauczycielą.