Ksiądz-katecheta zarzuca „nauczycielom lewakom” uprawianie polityki

Kuratoria zastraszają strajkujących nauczycieli i dyrektorów szkół?

Wikary w parafii Świętej Rodziny i katecheta w Zespole Szkół nr 9 na Sępolnie we Wrocławiu opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym przekonuje, że „w postulatach strajkowych nie idzie o dobro systemu edukacji, ale o politykę” – czytamy w portalu GW. Trudno ten wpis nazwać koncyliacyjnym.

Ksiądz Marcin Kołodziej pisze na FB: „Przynajmniej wiemy teraz, kto uczy nasze dzieci. I dobrze, że tak wielu nauczycieli się ujawniło. Będziemy wiedzieć, kto z nami, a kto przeciwko nam – jak sugerował Pan Jezus w Ewangelii”. Zaznaczył też, że nauczycielom wsparcie katechetów się nie należy, bo oni też na ich wsparcie liczyć nie mogą, na co dowodem ma być ściąganie krzyży ze ścian. Zdaniem katechety „wielu nauczycieli religii jest atakowanych i poniżanych w tych dniach w szkołach tylko dlatego, że w zgodzie z własnym sumieniem – dobrze uformowanym – nie podejmują strajku. Nauczyciele o poglądach lewackich (takich niestety nie brakuje, we Wrocławiu jest ich większość; wiem to z doświadczenia, bo miałem i mam z nimi do czynienia) sugerują, że katecheci ich nie wspierają, są przeciw” – pisze katecheta.

Kołodziej nie tylko zaprzecza wspomnianym przez siebie zarzutom o braku poparcia, ale stara się przerzucić odpowiedzialność na nauczycieli. Stwierdza: „Szanowni Nauczyciele o poglądach lewackich, Wy nas, katechetów, nigdy nie wspieraliście. Zawsze nas wykluczacie w szkołach, krzyżujecie, zanim dojedziemy do krzyża, nie jesteście wobec nas tolerancyjni, postulujecie ściąganie krzyży ze ścian i zniechęcacie uczniów do lekcji religii. Dlaczego mamy Was wspierać, gdy Wy jako pierwsi byście nas ze szkoły wynieśli, jakby zaproponowano wyrzucenie religii ze szkół?”. Kończy swój wpis łagodniej: „Mam nadzieję, że roztropni rodzice to widzą i rozumieją. Za wszystkich modlę się w tych dniach. Za tych, którzy muszą się borykać z hejtowaniem siebie przez innych. I za tych, którzy nakręceni przez polityków nie wiedzą, co czynią. I za uczniów oraz rodziców, aby nadal w nauczycielach widzieli elitę społeczeństwa”.

Pod wpisem nie brakuje komentarzy, a internauci są podzieleni. Jedni wspierają Kołodzieja, chwalą za „mądre słowa” i z pomocą cytatów z Biblii negują zasadność żądań strajkujących nauczycieli. Inni bronią nauczycieli. Jeden z internautów radzi księdzu, by porównał zarobki katechety i nauczyciela. Pojawiają się też głosy współpracowników księdza: „Więcej szacunku, Marcin, naprawdę proszę o więcej szacunku. Powinieneś wiedzieć dużo więcej o trudach bycia nauczycielem” – padło pod wpisem księdza.  „Nie mogę wprost uwierzyć, co nasz ksiądz napisał! Zawsze pracowaliśmy z nauczycielami religii w zgodzie i nigdy nam czegoś takiego nikt nie zarzucił. Nie… płakać mi się chce. Jak ksiądz tak może!!! Jestem oburzona i zniesmaczona…” – stwierdziła jedna z nauczycielek.

mpm

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
WalaRajomas60Jabisparagraf22 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Jest jakiś powód dla którego co sukienkowy zacznie gadać to gada brednie. Wszystkich ich do PiS zapisali? Czy może picie wina mszalnego wpływa destrukcyjnie na szare komórki? Z jednej strony gadają o miłości bliźniego, o miłosierdziu …..a za chwilę widzą lewaków, zarzuca brak tolerancji obrażają.I mówi to katolicki ksiądz (!!!???) Zastanawiające jest, czy ksiądz tak sam z siebie tą „mowę nienawiści” wypluł czy tak po „linii partyjnej” dostał polecenie?
Swoją drogą ksiądz powinien modlić się solennie o …..zdrowe nogi bo o rozum już zdecydowanie za późno.

Zbyszek
Zbyszek

Zaiste, święty człowiek. Sam Bóg Smoleński przemawia ustami tego świętego męża.

Zwinka
Zwinka

Dajcie klesze spokój. On tylko trzyma linię partii.

mas60
mas60

To nie tylko linia partii… To linia katofaszystowskiej sekty, która przejmuje władzę w Polsce. Na razie kryją się za plecami pisowców, ale podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej krzyczą.

Lehoo
Lehoo

Zapomniał kieckun, że pracuje w świeckiej, państwowej szkole świeckiego państwa, gdzie na ścianie jest miejsce TYLKO na godło państwowe i na nic więcej.

Jantar
Jantar

A tymczasem krzyże w każdej (!!!) klasie wiszą ponad godłem, co w heraldyce ma jasną wymowę, że Polska jest poddanym Watykanu.

antyuzurpator
antyuzurpator

Wleźliście ze swoimi baśniami sprzed dwóch tysięcy lat do _świeckich,_państwowych_ szkół, to się teraz nie dziwcie i nie biadolcie. Nie wszyscy są na wasz „obraz i podobieństwo”. Jeśli, sukienkowi katecheci, źle się czujecie w szkołach, uważacie że jesteście niemile widziani, to wracajcie ze swoją katechezą do salek przy kościołach i parafiach. Tam nikt was nie będzie „atakował i poniżał”, „wykluczał ani krzyżował”. Nikt wam nie będzie zdejmował krzyży ze ścian. Jestem stanowczo za tym, żebyście pozawieszali tam sobie krzyże nie tylko nad drzwiami i tablicą, ale nad każdym oknem, żeby żadne „niemoralne moce” nie miały wstępu. Wśród „dzieciaczków” w waszych… Czytaj więcej »

paragraf22
paragraf22

Dlaczego ten kate cheta wyraża się w sposób polityczny zarzucając bez sensu innym to samo?

Jabis
Jabis

A nie wpuszczać go po strajku do pokoju nauczycielskiego!
Niech gania z plebanii aby się nie zaraził LEWACTWEM. Przy okazji obserwować jak patrzy na dzieci i … zgłaszać podejrzenie pedofilstwa

Rajo
Rajo

Im, tym w kieckach już woda sodowa wali do głowy, czują się zbyt pewni …

Wala
Wala

Katecheta to darmozjad w szkole. Odsunąć religię ze szkół, a pieniądze przeznaczyć na wynagrodzenia nauczycieli.

antyuzurpator
antyuzurpator

Już nawet w Hiszpanii (też z tych mocniej katolickich jak dawniej (?) Irlandia) są głosy o usunięcie religii ze szkół.