Ksiądz kazał młodzieży dystansować się od Strajku Kobiet i usuwać treści z FB

Na miesięcznicy smoleńskiej ksiądz porównał protesty kobiet do rewolucji bolszewickiej

Portal Gorlice24.pl opisał szokujące praktyki w wykonaniu księdza z Ropicy Polskiej. Duchowny przygotował dla uczniów szkoły podstawowej specjalne oświadczenie, w którym musieli się oni dystansować od Strajku Kobiet i zobowiązywać do usuwania materiałów z nim związanych ze swoich profili społecznościowych na Facebooku.

 

Fragment absurdalnego dokumentu został sfotografowany i opublikowany w sieci. Okazuje się, że na uczniowskim oświadczeniu znajduje się podpis proboszcza.

Treść przeznaczonego dla uczniów podstawówki pisma brzmi w następujący sposób:

Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. „strajku kobiet”: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia. Usunąłem już ze swojego konta powyższe treści, bądź uczynię to w dniu …. …. Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO”.

 

Wspomniany sakrament to bierzmowanie, więc można podejrzewać, że uczniowie, którzy nie podpisali dokumentu mogą mieć problemy z przystąpieniem do niego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Pomysłowy duchowny nie jest zainteresowany komentowaniem sprawy.

/nt/

Źródło: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
agnes
agnes
25 stycznia 2021 19:08

No i bardzo dobrze, wypisujcie się z KK
Prościej się nie da

Agnieszka
Agnieszka
25 stycznia 2021 19:17

Fundamentaliz pelna para…

Zbyszek
Zbyszek
25 stycznia 2021 21:52

Pambuk rózeczką dziateczki bić kazał.

Jantar
Jantar
25 stycznia 2021 22:31

Temat pojawił się dziś na grupie medialnej discorda. Jeden z członków grupy podał screen tego oświadczenia z Telegramu i napisał przy tym, że „to pewnie fejk, bo to niemożliwe, żeby było prawdziwe”. Jak się okazało, screen jest prawdziwy. Pod wieczór ktoś inny skomentował, że podobne pisemka widywał już od listopada. A to znaczy, że ta parafia nie jest odosobniona w takim podejściu.

Ja się natomiast pytam, kiedy kler przestanie wpieprzać się z buciorami w nasze codzienne życie i nakazywać nam, co mamy myśleć, robić, mówić, oglądać, czytać, generalnie żyć???? Niech zajmą się modłami i dadzą nam wreszcie święty spokój! Za przeproszeniem rzygam już tym dyktatem!

A jeszcze do tego Kaja Godek zapowiedziała powtórne zbieranie podpisów pod projektem zakazu „promowania homoseksualizmu”, W projekcie tym zapisała wprowadzenie homoseksualizmu do kodeksu karnego, ale także delegalizację wszelkich związków partnerskich (czyli zwykły związek kobiety i mężczyzny także ma być karany – tylko z papierkiem ślubnym ma być legalny). Karane ma być wszystko, co jest przeciwko małżeństwu i rodzinie, czyli pewnie także osoby samotne. I do tego ma być dodatkowa ochrona wszelkich symboli religijnych, co oznacza kary za nie przyklęknięcie przed księdzem, bo to okazanie nie tylko braku szacunku, ale i lekceważenia. Godek zapowiedziała, że będzie walczyć o wprowadzenie tego wszystkiego aż do skutku, póki odpowiednie przepisy nie znajdą się w kodeksie karnym i cywilnym.

Krótko mówiąc: państwo wyznaniowe zbliża się wielkimi krokami, z przyspieszeniem i przytupem.

Zwinka
Zwinka
26 stycznia 2021 02:52

Klechy próbują odzyskać target.

Pumeks
Pumeks
27 stycznia 2021 07:10
Reply to  Zwinka

Chyba stracić? Obstawiam, że pod wpływem tej skandalicznej akcji część młodzieży zrezygnuje z guseł.

Jantar
Jantar
27 stycznia 2021 10:14
Reply to  Pumeks

Chyba nie w tym rejonie Polski, gdzie ksiądz wyczytuje po nazwiskach kogo na mszy nie ma, kto w kościele nie chce sprzątać, kto mu plebanii nie sprząta, nie chce prać mu gaci i gotować, bo „każda rodzina ma takie obowiązki” przez tydzień, albo 2-3 tygodnie. Kto odmawia ich wypełniania, dostaje za karę dodatkowe tygodnie obsługi księży. I ludzie nie protestują, tylko niewolniczo to wykonują.