Ksiądz Mariusz W. z Nowego Targu przyznał się do molestowania 9 dziewczynek. Ofiary zboczeńca miały od 9 do 12 lat

Zgwałcił ministranta kilkaset razy

O pedofilskich skłonnościach ks. Mariusza W. poinformowała Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu, gdzie uczył on religii. Sprawa została ujawniona podczas zajęć wychowawczych – nauczycielka poruszyła z dziećmi temat molestowania seksualnego. Kilka uczennic przyznało, że takich zachowań dopuścił się ich katecheta.

 

Szkolni pedagodzy zawiadomili o tym prokuraturę. Ksiądz Mariusz W., początkowo, zaprzeczał oskarżeniom i twierdził, że jest niewinny. Uznawał się nawet za „duszpasterza dzieci”.

Duchowny – jak poinformowała „Gazeta Krakowska” – zmienił zdanie w zeszłym tygodniu i przyznał się do zarzucanych mu czynów. „Przyznaję się, zrobiłem to” – oznajmił. Deklaracja nie kończy sprawy. Proces dalej trwa, a wyrok jeszcze nie zapadł.

 

Sprawa jest o tyle bulwersująca, że po nagłośnieniu sytuacji ksiądz został przeniesiony do innej parafii. W Nowym Targu zorganizowano pożegnalną mszę, a część wiernych deklarowało swoje poparcie dla zboczeńca w sutannie, który „umiał zjednywać do siebie ludzi przez swoją otwartość”.

Ofiary zboczeńca miały od 9 do 12 lat. Do molestowania doszło podczas szkolnych wycieczek w góry i na basen.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
zzzChermesZbigniewspitwajerKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Niech ich piekło pochłonie.

Krzysztof
Krzysztof

Taki młody, a już świńtuch…

Chermes
Chermes

Ciekawe czy zdoła się przestawić z małych dziewczynek na starych księży?

spitwajer
spitwajer

Po pierwsze: poszkodowanych dzieci może być więcej jak pokazują inne podobne sprawy nawet trzy razy tyle, po drugie kleryk zapewne dostanie karę w zawieszeniu, czyli nie pójdzie do pierdla, ja bym obstawiał 2 lata w zawieszeniu na 4 lub 3 na 5, niestety odważnych sędziów jest garstka reszta natomiast woli żyć w spokoju nawet jeśli nie boją się pisu to napewno sąsiadów, więc przykładnego ukarania sprawcy bym się nie spodziewał. mam tu na myśli 4 lata bezwzględnej odsiadki dodam iż zwykły obywatel bądź jakiś obwieś dostałby za takie coś 5 lat za kratkami. Po trzecie gazety nie podają co im… Czytaj więcej »

Zbigniew
Zbigniew

Niech go wsadzą do więzienia tam chłopaki zrobią z nim porządek

Chermes
Chermes

Jeśli został przeszkolony przez ś.p. Paetza, to chłopaki w celi od niego będą się uczyć. 🙂

Chermes
Chermes

W każdym normalnym kraju, sędzia nakazałby kościołowi wypłacenie każdej z pokrzywdzonych dziewczynek po kilka milionów dolców, odszkodowania. Mam jednak obawy, że w Polsce, to dziewczynki zostaną zobowiązane do wpłacenia pewnej sumy, na tacę, by łaskawie odpuszczono im grzechy jakich się z niewinnym księdzem dopuściły.

zzz
zzz

I m.in. dlatego pedofile i ich obrońcy są przeciwni edukacji seksualnej w szkołach.