Ksiądz modlił się w obronie ministranta, który założył w sądzie maskę przeciwgazową

Ksiądz modlił się w obronie ministranta, który założył w sądzie maskę przeciwgazową

Wczoraj pod budynkiem sądu w Poznaniu spotkało się kilku katolików, w tym kontrowersyjny ks. Michał Woźnicki – zgromadzeni modlili się w intencji uwolnienia niejakiego Jakuba Z. Mężczyzna, ministrant Woźnickiego, został aresztowany we wtorek na trzy dni za obrażanie i lekceważenie sądu.

 

Incydent miał miejsce podczas rozprawy Z. ws. jego zachowania w trakcie interwencji policji w domu zakonnym, gdzie Woźnicki organizuje msze święte. Ministrant odmawiał współpracy z policjantami i nie chciał im pokazać dowodu tożsamości.

W sądzie zachowywał się w absurdalny sposób. Kiedy nakazano mu nałożenie maseczki, ten założył na twarz wojskową maskę przeciwgazową.

Ekscentryczne zachowanie ministranta nie zostało skrytykowane przez Woźnickiego. Duchowny, zamiast go zganić, grzmiał pod sądem, że tamtejszy sędzia jest współpracownikiem „diabła” i oskarżał go o „skrzywdzenie niewinnego człowieka”. W końcu sięgnął po teorie spiskowe, twierdząc, że Z. nie powinien spożywać w areszcie posiłków, bo funkcjonariusze będą próbowali go otruć…

 

Ksiądz podczas zorganizowanej kilka godzin później mszy ponownie atakował sąd. „Sąd w osobie pana sędziego okazał się totalnym idiotą. Jeżeli ta pandemia ma cokolwiek z prawdy, to każdy stwierdzi, że tego typu maska (przeciwgazowa – aut.). spełnia wszystkie warunki do ochrony przed śmiercionośnym covidem. Jest lepszą ochroną niż pończoszki niewiasty” – mówił w trakcie nabożeństwa.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Problemy z prawem ma również sam Woźnicki, który jest oskarżony o odmowę wylegitymowania się przed policjantami i znieważenie funkcjonariusza.

Woźnicki jest katolickim fundamentalistą. Organizowane przez niego msze odbywają się w języku łacińskim i w tzw. nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego – porządku celebrowania mszy występującym głównie w skrajnie prawicowych sektach. Kazania kapłana obfitują w teorie spiskowe (m.in. na temat koronawirusa) i nienawistne treści.

/nt/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
24 czerwca 2021 10:44

Może pałką teleskopową im przyłożyć?

Stanisław
Stanisław
24 czerwca 2021 14:26

Założył maskę- czyżby wokół sędziego roznosił się smród niezawisłości? A że nie chciał pokazać dowodu osobistego? Mógł przedstawić się jako Józef Grzyb- nikt by go nie ruszył.