Ksiądz określił jednego z kandydatów mianem „pedała” i oskarżył opozycyjnych europosłów o „szkalowanie Polski”

Kuria zapłaci za księży-pedofilów. Wyrok zapadł

Wierni poinformowali o sprawie dziennikarzy lokalnego portalu Kalisz24.info.pl. Uskarżali się na namolną propagandę polityczną, którą zastosował podczas kazania duchowny. Oberwało się wyłącznie politykom związanym z KO i Lewicą.

 

Nie byłem jedyną osobą, która podczas kazania wstała z ławy i opuściła mury świątyni. Ksiądz, który odprawiał nabożeństwo ewidentnie pomylił kazanie z wiecem wyborczym. To niewątpliwie nie powinno się wydarzyć, jednak nie od dziś wiadomo, że Kościół i partia rządząca idą w parze!” – napisał jeden z parafian.

To jednak nie wszystko. „Oczywiście nie zabrakło tematu Smoleńska, że Kopacz obiecała przekopać ziemię smoleńską na 2 metry w głąb i tego nie zrobiła a Kidawa-Błońska zapomniała jaki ma program wyborczy. Padło też stwierdzenie, że europosłowie opozycji zdradzają Polskę…” – dodał ten sam mężczyzna.

 

Zachowanie skrajnie rozpolitykowanego kapłana zostało potwierdzone przez innych uczestników mszy świętej: „Miałem ‘przyjemność’ być na tej mszy, z której w połowie kazania wyszedłem zbulwersowany tekstami i sposobem przekazu przez księdza. Staram się być osobą bezstronną, chociaż nie popieram obecnie rządzących, ale wydawało mi się, że kościół jest enklawą bezpieczeństwa, gdzie mogę spokojnie oddać się przemyśleniom i modlitwie. Sposób w jaki ksiądz poprowadził swoje kazanie przekroczył moje wszelkorozsądkowe podejście do otwartej indoktrynacji politycznej, gdzie wskazał winnych, osadził i skazał niepasujących do wizji PiS ludzi…” – rozpoczął swój wpis inny informator Kalisz24.info.pl. Największe oburzenie wywołały jednak homofobiczne obelgi, które padły z ust księdza. „Słowa których używał nazywając kandydatów na prezydenta ‘pedałem’ czy ‘jak oni śmiali gwizdać na naszego prezydenta’ daleko wykracza poza ramy podwalin, na jakich ma funkcjonować kościół i nasza wiara” – podsumował anonimowy wierny.

Ostatni z zacytowanych przez Kalisz24.info.pl katolików przyznał, że jeden z księży posługiwał się językiem „rodem z rynsztoku”. „Przy ołtarzu było dwóch księży, kazanie wygłaszał jeden, ale drugi nie zareagował. Ludzie zaczęli między sobą szemrać, wychodzić z kościoła, padły słowa rodem z rynsztoka ‘pedał’, ‘tęczowa zaraza’. Czegoś takiego osobiście nigdy nie doświadczyłem. Ten ksiądz dosłownie po kolei zaczął charakteryzować kandydatów na prezydenta, wychwalając partię PiS i urzędującego obecnie prezydenta, a opozycję zmieszał z błotem niemalże plując przy tym jadem i nienawiścią” – napisał w wiadomości mail świadek wydarzenia.

Czy Kościół jest jeszcze organizacją chrześcijańską? Wiele wskazuje na to, że staje się raczej organizacją o charakterze politycznym i skrajnie prawicowym…

/nt/

Źródło: kalisz24.info.pl, natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
17 lutego 2020 15:48

Ta instytucja gnije. No, ale wszyscy wiedzą, że strupieszała czarna sotnia jest nie do ruszenia. Więc niech gnije i zgnije całkiem. Kościoły pustoszeją. Żadnego Lutra ani Kalwina nie widać na horyzoncie, więc ludzie albo rozmawiają z Bogiem bezpośrednio, albo w ogóle przestają z Nim rozmawiać.

Wolnościowiec
Wolnościowiec
17 lutego 2020 16:24

Ja chyba też bym wyszedł. To smutne że niektórzy duchowni Kościoły próbują zmieniać w wiece partyjne.
Ja bym chętnie zagłosował na partię która odciełaby religie od pieniędzy państwowych i zerwała Konkordat tylko jest jeden problem – musiałbym zagłosować na lewicę z czym mi nie po drodze. Zgadzam się z niektórymu postulatami lewicy (zerwanie konkordatu, związii partnerskie, legalna marihuana) natomiast reszta postulatów (wysokie podatki, socjal, zabieranie ludziom broni, ograniczanie wolności słowa, parytrety płci w kazďej firmie, importowanie do Polski ludzi z Afryki i Bliskiego Wschodu) są mi całkowicie nie w smak.
Niestety nie ma obecnie w Sejmie partii która byłaby w 100% zgodna z moimi poglądami.

Kos
Kos
17 lutego 2020 19:10
Reply to  Wolnościowiec

I nigdy nie bedzie. 100% nie jest mozliwe. Skup sie na konkordacie I religii w szkolach, bo to wazne a tylko lewica I tym mowi . Reszta bedzie zalezec od sytuacji ekonomicznej I socjalnej. Trzeba wybrac to co pozwala zyc wszystkim a nie myslec o jakichs mzonkach o idealnym swiecie.

smętek
smętek
17 lutego 2020 16:54

To, że ktoś nosi koloratkę nie znaczy, że jest księdzem. Już nawet Szwajcarzy każą za homofobię a temu nic się u nas nie stanie.

Zbyszek
Zbyszek
17 lutego 2020 19:32

Kapłani polskiego boga, pambuka, tak mają. Wyznawcy pambuka tego od nich oczekują. Są u nas, w Polsce, w miarę liczni chrześcijanie, wierzący w Boga. Ale to inna religia, nie mająca nic wspólnego z pambukiem.