Ksiądz porównał kobiety do brudnych szklanek. „Wiele osób z niej piło”

Ksiądz porównał kobiety do brudnych szklanek. „Wiele osób z niej piło”

Ksiądz Jakub Piątkowski prowadzi konto na platformie społecznościowej TikTok. Nagrywa na niej filmy mające krzewić katolicyzm i konserwatywne wartości.

 

Duchowny w jednym z najnowszych filmików opowiedział o kobiecie, która wstrzymuje się od uprawiania stosunków seksualnych przed małżeństwem. Powiedział, że taka kobieta jest „czystą szklanką”, natomiast kobieta, która nie stosuje się do zasad moralnych rodem ze średniowiecza jest „brudną szklanką”.

Szklanka. Kiedyś była pełna, teraz już jest pusta, troszkę brudna. Wiele osób z niej piło. Chcesz się napić? Prawdopodobnie nie. Mówię to dlatego, gdyż pod ostatnim filmikiem niektóre osoby pytały mnie, co sądzę o tej dziewczynie, która na TikToku chwali się swoją czystością przed ślubem. Ona też jest szklanką, ale czystą i pełną. Z tej szklanki piło wielu, zostawili coś po sobie i jest pusta. A ta dziewczyna jest pełną szklanką, czystą, a co lepsze – może dać siebie w pełni drugiej osobie, do której będzie miała pewność, że to jest ta jedyna. Modlę się za ciebie, jesteś wzorem dla wszystkich. Szanujcie się i bądźcie czyścił” – ocenił seksista w sutannie.

 

Skandaliczne słowa – nie bez powodu – zostały uznane za mizoginistyczne.  Duchowny odniósł się więc do zarzutów swoich krytyków, stwierdzając, że kobiety będące „brudnymi szklankami” także należy kochać…

Zostań patronem KODUJ24.PL

Co myślicie o takim zachowaniu katolickiego kapłana?

/nt/

Źródła: onet.pl, o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
17 listopada 2020 20:23

Absolutnie nic dziwnego w ustach księdza! Od setek lat księża uważają kobietę wyłącznie za rzecz. Przypominam, że wg hierarchów kobieta jest „niewolnicą mężczyzny, Bóg ją stworzył tylko po to, żeby prała, gotowała, rodziła dzieci, wszystko inne jest niezgodne z naturą, jest wystąpieniem przeciwko woli Boga”. Określenie kobiety brudną „szklanką” jest i tak delikatne, bo założę się, że na końcu języka miał „brudną ścierkę”, co jest jeszcze bardziej poniżające.

Lubicz
Lubicz
18 listopada 2020 23:13
Reply to  Jantar

Pewnie Twoim zdaniem Bóg stworzył kobietę żeby prała bo nie przewidzial pralek automatycznych??

Zwinka
Zwinka
17 listopada 2020 20:25

Od zawsze twierdzę, że mężczyzna mający wszystko po kolei z „tymi” sprawami, księdzem nie zostaje. Czyli, jeśli do tego towarzystwa przystępuje, to jest albo homoseksualistą, albo pedofilem. W tym przypadku bardziej tym drugim, bo znając kilku gejów wiem, że oni kobiety lubią i to całkiem bezinteresownie. Rodzicom radzę mieć na tego klechę oko, albo ( zalecane ) omijać go szerokim łukiem. Mam na końcu palca bardzo soczyste określenie dla pastucha mówiącego, że kobietę – brudną szklankę też należy kochać, ale nie użyję go, aby nie poniżyć się do jego poziomu. Mało tego, szczerze mu podziękuję, bo właśnie przez takich typów ludzie odchodzą od kościoła.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
17 listopada 2020 20:40
Reply to  Zwinka

Kiedy „do tego towarzystwa przystępuje” jest niedojrzały psychicznie w sferze związanej z płciowością – i to jest powodem późniejszej pedofilii.
P.S. Ja znałem przypadki heteroseksualnych mężczyzn całkowicie sprawnych w dziedzinie seksu, którzy wybierali ZAWÓD księdza – bo to niemęcząca praca, niezłe pieniądze, wikt i opierunek zapewniony, gwarancja zatrudnienia do końca życia, a parafianek chętnych na niezobowiązującą rozbieraną randkę jest więcej, niż męskość wydoli.

Zwinka
Zwinka
18 listopada 2020 10:49

To prawda. Tyle że wśród takich to raczej pedofila nie znajdziesz. Znałam kiedyś księdza regularnie odwiedzającego chętną parafiankę, którego wszyscy sąsiedzi wieczorową porą witali na schodach grzecznym „niech będzie pochwalony”… Ale to też draństwo, bo sam żyjąc sobie swobodnie w rozpuście narzuca swoim owieczkom kościelne dyrdymały.

Lubicz
Lubicz
18 listopada 2020 23:19
Reply to  Zwinka

Bład podstawowy: ten ksiądz, niezależnie jaki jest, niczego nie narzuca, bo nie może. To o czym piszes, jest w 6 przykazaniu Dekalogu. To wiedza na podstawowym piziomie któregi zaoewne nie zaliczyłeś!

Lubicz
Lubicz
18 listopada 2020 23:16
Reply to  Zwinka

Jedyne co mnie w Twoim wlisie przekonuje, to Twoja kultura powstrzymywania sią od wulgaryzmów. Brawo!

Zbyszek
Zbyszek
17 listopada 2020 20:54

Sam Pambuk Toruński przemawia przez tego świętego męża.

tfu
tfu
17 listopada 2020 21:25

Szkoda śliny by splunąć na taką prymitywną czarną zarazę!

Włodzimierz
Włodzimierz
17 listopada 2020 22:02

Dla klechów kobietą „czystą” jest tylko dziewica. Zgodnie z tą logiką, każda matka jest nieczysta, czyli brudna. Dlatego dziwię się, że kobiety akceptują takie ich poniżanie i chcą należeć do kościoła katolickiego.

Marek
Marek
17 listopada 2020 22:50

I będzie zdziwienie że kościoły przypominają trochę oddziały geriatryczne, średnia wieku uczestników mszy i nabożeństw stałe się podnosi. Młodych brak, brak chętnych do seminarium…… i żadnej refleksji. Więcej Jedraszewskich, Rydzyków…… i Piatkowskich, tym kościoły bardziej puste. Sukienkowi postanowili w Polsce powtórzyć Irlandię, i robią wszystko aby kościoły opustoszały jak te na zielonej wyspie. A te bajki rodem z wieków średnich tylko ten proces przyspieszają.

Rafapon
Rafapon
18 listopada 2020 06:05

Jego to bym porównał do niespłukanego klozetu.

BArt
BArt
18 listopada 2020 06:41

Kurczę, ludzie, trudno przecież, żeby ksiądz mówił coś mądrego, zwłaszcza o sfrerze, o której, poza ew. stosunkami z ministrantami, nie ma pojęcia.

daroo
daroo
18 listopada 2020 08:02

Fetyszysta jakiś czy co? Bo z tym piciem to już pojechał po bandzie

MAREK●
MAREK●
18 listopada 2020 14:09

Księża ze zrozumiałych powodów
(w tym temacie) są w tej chwili całkowicie wykluczeni. Dziwię się, że on jeszcze zabiera głos?? Bo do czego można porównać księży pedofilów i gwałcicieli ? Dla mnie to są przestępcy skrywający się pod sułtanną!!!
To jest jak brudna muszla klozetowa w publicznym WC !
A swoją drogą celibat w kościele powinien być zniesiony. To są zwykli faceci, którzy nie bardzo wiedzą co zrobić ze swoim życiem i uciekają w kler.. Swoje potrzeby realizują krzywdząc niewinne dzieci. To jest obrzydliwe i powinno być raz na zawsze skończone. Każdy pedofil bezwzględnie powinien siedzieć w więzieniu. A już pseudo ksiądz pod specjalną kuratelą i kara powinna być bardzo dotkliwy. Inaczej ten cyrk nigdy się nie skończy.

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
18 listopada 2020 23:55

Ta haniebna metafora wynika z wielowiekowej tradycji.

Wszystko zaczęło się na Bliskim Wschodzie, w społecznościach żyjących z pasterstwa, 2 tys. lat temu. Chrześcijaństwo (sekta w Judaizmie) to religia ukształtowana na obraz i podobieństwo relacji między pasterzem a jego trzódką. Naczelna zasada: Dobro pasterza jest zawsze ponad dobrem owieczek i baranków – bożych również. Owieczki się wypasa, poi, chroni przed wilkami – po to, by je strzyc, doić i w końcu zarżnąć, gdy potrzeba mięsa I skóry na kożuch. Pasterz utrzymuje się z tego. Gdy jakiś baran jest nieposłuszny – dostaje między rogi I zostawia się go wilkom na pożarcie – dla przykładu. A jak brak kobiety doskwiera – można sobie ulżyć z owieczką, zastępując barana. Kobiety traktowali podobnie jak swoją trzodę.

Katolicyzm stał się religią państwową upadłego Cesarstwa Rzymskiego, we wczesnym Średniowieczu. Połączył zdeformowane i zdegenerowane cechy patriarchalnych wspólnot chrześcijańskich – nietolerancję, zakłamanie, wymuszanie posłuszeństwa – z rzymskim militaryzmem, zaborczością, hierarchia i organizacją. Powstała potężna, zabójcza hybryda, która zawojowała świat, pochłaniając miliony istnień ludzkich i przelewając morze krwi. Ludy mające swoje wierzenia i tradycje podbijano „ogniem i mieczem”, zganiając te owieczki co się poddały – do stada nawróconych, na jedynie słuszną wiarę. Hiszpańscy Konkwistadorzy – czyli zdobywcy, zabierali misjonarzy na odkrywane kontynenty, topiąc bezbronne ludy w morzu krwi, bo w ich świątyniach było złoto. Dużo złota. Aby ocalić życie – trzeba było przyjąć wiarę w bożka na krzyżu. Ich potomkowie to rdzenni mieszkańcy Ameryki srodkowej wymieszani z przybyszami z innych kontynentów, podobnie uformowanych.

Papieski Edykt Trydencki w późnym średniowieczu ostatecznie zakazał kapłanom małżeństw, by zwiększyć akumulację kapitału „firmy”- zgromadzone przez nich majątki dziedziczył kościół. O zakazie współżycia niebyło mowy. Dzieci z nieprawego łoża nie miały żadnych praw. Od tego czasu – kapłaństwo to ostoja dla homoseksualistów i pedofili. Chroniła ich zmowa milczenia i kłamstwa. Dla dobra kościoła.
W PRL, IV wydział SB rozpracowywał i wykorzystywał takich osobników w surannach. Byli to najgorliwsi agenci i kapusie. Wiedzieli co im grozi w razie odmowy. Ponad 17% księży było agentami SB. Prawdziwą gwiazdą okazał się ksiądz Jankowski – gwałciciel i pedofil biseksualny. Wywiązał się doskonale z powierzonego przez SB zadania skłócania i rozbijania kierownictwa NSZZ Solidarność. Donosił I z wizyty Wałęsy u JP II w Rzymie I o ukrywającym się Borusewiczu. Przywłaszczał sobie pomoc z zachodu. Po przemianach – chodził w glorii bohatera I opływał w dostatki. Nie musiał już molestować chłopców. Mógł zamawiać sobie usługi sprzedajnych przystojniaków w gejowskim barze. Uchodził za szczodrego klienta. Dopiero niedawno jego pomnik upadł – dosłownie I w przenośni.
Wojtyła przeniósł do Watykanu metody uników sprawdzone w PRL, gdzie kościół był pod ciągłą presją SB: Blokować i zakłamywać wstydliwą prawdę, chronić wrednych pastuchów a nie skrzywdzone owieczki. Wiadomo – dobro pasterza i kościelnej korporacji zawsze jest najważniejsze. Ta piramida zła, krzywdy, kłamstwa i obłudy zaczyna się kruszyć i pochylać. Niech się wali!
Jak to przyspieszyć? cytuję „10 przykazań” za window_licker
1. Wypowiedzieć konkordat i nie respektować go
2. Zlikwidować etaty kapelanów
3. Zlikwidować etaty katechetów
4. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
5. Zrepolonizować majątek zagrabiony przez kler
6. Wyprowadzić religię ze szkół
7. Usunąć krzyże z urzędów i szkół
8. Uroczystości państwowe organizować bez udziału kleru
9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach i ich biskupów za tuszowanie spraw
10. Wstrzymać dofinansowanie „dzieł” KRk z kasy państwa
To takie nowe 10 przykazań. Można próbować już teraz, po kawałeczku z każdego

malgoska
malgoska
19 listopada 2020 00:01

Jak dobrze że już nie chodzę do kościoła.