Ksiądz prof. Alfred Wierzbicki zbojkotuje majowe wybory prezydenckie

„Żądamy zwolnienia księdza Wierzbickiego”

Duchowny skrytykował w czwartek ks. prof. Guza, który powiedział w TV Trwam, że koronawirusem nie da się zarazić podczas mszy świętej.

 

Można być profesorem, ale można być też skończonym durniem. Nie waham się używać takich słów. Zastanawiam się zresztą, czy nie powinien on ponieść za to odpowiedzialności karnej, gdyż takimi wypowiedziami naraża ludzi na utratę zdrowia i życia. Ks. prof. Tadeusz Guz takimi wypowiedziami naraża na śmieszność autorytet księży” – powiedział w ostrych słowach ks. Wierzbicki.

Ks. Wierzbicki zapowiedział ponadto zbojkotowanie majowych wyborów. „Prezydentura nie jest warta życia ani jednego Polaka. Nie wezmę udziału w wyborach, dopóki nie będę miał pewności, że jest to absolutnie bezpieczne” – przyznał.

[reklama_wpis_2}

 

Równie racjonalnie odniósł się do uroczystości rocznicowych związanych z obchodami katastrofy smoleńskiej; jego zdaniem katastrofa, jak i obchody, przyczyniły się do eskalacji konfliktu w Polsce i nastania nowego sporu.

Doszło wtedy do wielkiego podziału społeczeństwa, do którego przyczynili się także biskupi np. biorąc udział w miesięcznicach smoleńskich. Nie można jednocześnie się modlić i żądać odwetu. Ale mam wrażenie, że zaczyna się to wyciszać i to jest właściwy kierunek” – surowo ocenił ksiądz prof. Wierzbicki.

/nt/

Źródło: TVN24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JanekKazimierzparagraf22Mariolamalgoska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wolnościowiec
Wolnościowiec

Ten ksiądz ma rację, najczęściej wizerunkowi Kościoła szkodzą niestety … duchowni.

malgoska
malgoska

Fajny jest, mimo że ksiądz.

Mariola
Mariola

Bardzo lubię i cenię ks. prof. Wierzbickiego. Gdyby takich księży było więcej, PiS nigdy nie wygrałby wyborów.

paragraf22
paragraf22

Spełnia si3 marzenie Kaczyńskiego. Opozycja na wybory pozostaje w domu.

Kazimierz
Kazimierz

Jest tak czasami, że w mej duszy słychać krzyk! Bo nie potrafię zrozumieć jak WIELU hierarchów kościelnych przełamuje naukę Pana Jezusa. Ja wiem, że nie łatwo jest iść drogą P.Jezusa, lecz myślę sobie iż P.Jezus by tego aż tak mocno ode mnie nie wymagał, bo wie że to ponad moje możliwości! Lecz ważne bym potrafił Jego naśladować. Nie wiem czy kierują się niektórzy biskupi, lecz na pewno nie naśladowaniem Jezusa, a bardziej chyba ciekawi ich malina! Także boli mnie to, że przy tym krzywdzi się WIELU wspaniałych księży!

Janek
Janek

Co mnie obchodzi, co jakiś ksiądz zrobi. Członkowie mafii nie są dla mnie żadnym autorytetem.