Ksiądz przybył Dudzie z odsieczą na przedwyborcze spotkanie w Łowiczu

Ksiądz przybył Dudzie z odsieczą na przedwyborcze spotkanie w Łowiczu

Tego jeszcze nie było. Na pierwszym przystanku DudaBusa, w Łowiczu z odsieczą Andrzejowi Dudzie przybył ksiądz z pobliskiej parafii – Waldemar Marczak. Kapłan krzykiem i wymownymi gestami usiłował uciszyć grupę przeciwników zabiegającego o reelekcję prezydenta. Protestujący gwizdali i trzymali w rękach transparenty z hasłami: „Przestańcie kraść! wyPAD2020″ oraz „Pan Duda chce być prezydentem. Dziwne, bo przez 5 lat miał okazję i ani razu nie skorzystał” i „Chorzy na raka, dostali fu…. wyPAD2020″.

 

To właśnie w tym zgromadzeniu uczestniczył zatrzymany przez policje 65-latek z transparentem, na którym – jak podała „Gazeta Wyborcza” – widniał napis: Mamy durnia za prezydenta”.

Ksiądz proboszcz i jego owieczkiŁowicz 20.02.2020YT: https://youtu.be/fdk89bvRTJY#wyPAD2020

Opublikowany przez wolne-media.pl Wtorek, 25 lutego 2020

Wieczorem rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania poinformował, że Prokuratura Rejonowa w Łowiczu postawiła 65-latkowi zarzut znieważenia prezydenta RP. Zgodnie z art. 135 Kodeksu karnego, czyn ten zagrożony jest karą więzienia do trzech lat.

 

Część tych wydarzeń pracowicie sfilmował Adam Wiśniewski, współpracujący ostatnio z Lotną Brygadą Opozycji, widoczną wśród gwiżdżących na obecnego prezydenta.

Wiśniewski nie omieszkał pokazać proboszcza parafii św. Aleksandra w pobliskim Śleszynie Waldemara Marczaka, który nieubrany w sutannę, skrzętnie pod kurtką ukrywający koloratkę, podniesionym głosem strofował protestujących: „Kto was kultury uczył, że krzyczycie? Gdzie kultura, żeby gwizdać na prezydenta. Gdzie jest kultura, gdzie jest kultura człowieku, pytam gdzie? – wołał wyraźnie zdenerwowany proboszcz, gestykulując i podchodząc coraz bliżej Adama. Co to za zachowanie?”

W rozmowie z Wirtualną Polską mężczyzna przyznał, że wiedział iż ma do czynienia z duchownym i wyczekał na stosowny moment aby możliwe było pokazanie koloratki.

Jego zachowanie przekroczyło wszystko. Publikując nagranie chciałem nawet wypisać numery przykazań, do których powinien się zastosować. Ale myślę, że wideo mówi samo za siebie. Dlaczego ksiądz robił to w tak agresywny, dziarski sposób? To nie przystoi księdzu, żeby tak się zachowywać. Skoro już pojawił się na miejscu, to powinien godzić ludzi, którzy tam się kłócili. Mówić, nie mów tak do bliźniego swego. A on jeszcze podjudzał” – ocenia Adam Wiśniewski. Mówi, że wcale nie dziwi go to, że ksiądz „próbował być incognito” na spotkaniu z prezydentem w ramach jego kampanii wyborczej, bo jego zdaniem to tylko potwierdza fakt jak bardzo Kościół jest wmieszany w politykę.

W późniejszej rozmowie z portalem duchowny potwierdził, że był w Łowiczu, choć z komentarza się „wymigał”.

/p/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
SzczeryShaqkZ NSZZ S ORG.Rafał Pvincent Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Ta jednostka chorobowa nazywa się „furore catholico”.

smętek
smętek

Tak wygląda w życiu realnym pisuarów wdrażanie przykazania miłości bliźniego.

vincent
vincent

Ksiądz? Wygląda jak demon jakiś. Oczy wybałuszone, usta wypluwają okropności. Cóż za upadek!

Rafał P
Rafał P

Dokładnie. Też pomyślałem, że ta gęba to wypisz, wymaluj diabeł.

Szczery
Szczery

Może opętany?……? Przez pisuar!

kZ NSZZ S ORG.
kZ NSZZ S ORG.

Oni mają WOLNO ROSNĄCEGO GUZA MÓZGU jak KURIA JEGO MAĆ. NIE WIERZYCIE?

Shaq
Shaq

Nie ma podziału na boskie i cesarskie. Kosciół jest instytucją pasożytującą na państwie polskim i będzie bezwarunkowo popierać Dudę, który całym swoim jestestwem gwarantuje, że kasy dla kleru nie zabraknie.