Ksiądz uderzył dziecko? Rodzice złożyli skargę u dyrektora szkoły, który z kolei zawiadomił kurię

Ksiądz określił jednego z kandydatów mianem „pedała” i oskarżył opozycyjnych europosłów o „szkalowanie Polski”

Rodzice kilkuletniej dziewczynki zgłosili dyrektorowi szkoły w Bystrej niedaleko Gorlic, że ksiądz podczas lekcji religii miał uderzyć ich córkę książką czy dziennikiem. Chodzi o proboszcza tamtejszej parafii.

 

Dziewczynka uskarżała się na ból głowy. Wcześniej mówiła rodzicom i babci, że ksiądz bardzo krzyczy, a kiedyś miał ją szarpnąć za ucho. Dziecko nie chciało chodzić do szkoły w dni, kiedy ma lekcje religii.

Na skargę rodziców zareagował dyrektor Szkoły Podstawowej w Bystrej Marcin Juszczęć. – „Mamy do czynienia z trudnym tematem. Zadaniem dyrektora jest dbanie o dobro dzieci, bo ono jest najważniejsze. Dlatego zgodnie z prawem i moimi obowiązkami podjąłem kroki dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa uczniom” – powiedział „Gazecie Krakowskiej”. Zawiadomił Kurię Diecezjalną w Tarnowie oraz wysłał pismo do małopolskiej kurator oświaty.

 

Dyrektor odsunął księdza od prowadzenia lekcji religii. Dalsze kroki uzależnione są od decyzji, które zostaną podjęte przez Rzecznika Dyscypliny przy Małopolskim Kuratorium Oświaty.

Okazuje się, że proboszcz z Bystrej nie po raz pierwszy mógł zachować się niestosownie wobec dziecka. Rzecznik tarnowskiej kurii poinformował „Gazetę”, że cztery lata temu ksiądz otrzymał już naganę od poprzedniej dyrekcji szkoły. – „W 2015 roku do Wydziału Katechetycznego Kurii dotarła informacja o niewłaściwym postępowaniu katechety wobec dwóch uczniów. W związku z powyższym miała miejsce interwencja wizytatora wydziału katechetycznego w Szkole Podstawowej w Bystrej. Ówczesna dyrekcja szkoły udzieliła katechecie nagany” – powiedział ks. Ryszard St. Nowak, rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego.

Proboszcz nie chciał rozmawiać z reporterami „Gazety Krakowskiej”. Po pytaniu, czy prawdą jest, że uderzył dziecko książką czy dziennikiem, przerwał telefoniczną rozmowę.

bt

Źródło: gazetakrakowska.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
AndrzejBartZbyszekJantarKrzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Christoph
Christoph

Ukarać rodziców za to ze posyłają dziecko na lekcje religii i w ogle do kosciola.

seaman
seaman

Dlaczego rodzice nie zgłosili tego do prokuratury? lub na Policję?

Zwinka
Zwinka

Wysłano pismo do Małopolskiego Kuratorium Oświaty, czyli do bogobojnej, słynącej z kołtuństwa Barbary Nowak ? Ciekawe, co ta paniusia wykręci, aby tylko dziecięcemu bokserowi w koloratce włos z głowy nie spadł…

Jantar
Jantar

Spodziewam się, że oznajmi, że winę ponosi dziecko, a także jego rodzice, że wychowali ją bez szacunku dla księdza i ksiądz ten szacunek usiłował wpoić….

Marek
Marek

Pytam się, dlaczego powiadomiono kurie a nie policję?

Jantar
Jantar

Bo ksiądz podlega bezpośrednio kurii, a nie policji i prokuraturze. Zwróć uwagę, że każde powiadomienie o przestępstwie popełnionym przez księdza jest marginalizowane lub wręcz nie przyjmowane. I tak zresztą ani policja, ani prokuratura nie mogłyby przeprowadzić śledztwa, bo konieczne byłyby dokumenty znajdujące się w kurii, których oczywiście kuria by nie wydała. No bo przecież księża podlegają tylko prawu watykańskiemu, a nie prawu lokalnemu. Patrz sprawa ukrywania pedofilii w kuriach biskupich – nawet z nakazem rewizji odmówili policji prawa wstępu.

BOG
BOG

Czemu Kurię a nie policje powiadomił???

Krzysztof
Krzysztof

To jest straszne że jakiś klecha podnosi rękę na dziecko i to ma być wiara niby w co chyba tylko w przemoc i brutalność.

Zbyszek
Zbyszek

To jest bezpardonowy, wściekły atak na kościół. Przecież powszechnie wiadomo, że to Bóg mówi proboszczowi jak ma postępować że swoją trzodą ON jest duszpastuchem A my jego baranami.

Bart
Bart

Kuria temu katabasowi nic nie zrobi, sądzę, że takich incydentów będzie coraz więcej. Czarna mafia coraz bardziej się rozzuchwala. Lepiej zabrać dziecko z tych zajęć, bo jeszcze wyląduje na oddziale urazowym po interwencji wychowawczej księdza-edukatora.

Andrzej
Andrzej

Ksiądz to zawód jak każdy inny.
Gdyby obcy facet uderzył moje dziecko ,na pewno nie poszedł bym na skargę.
Zresztą trudno skarżyć ,pobitego faceta.