Ksiądz Walczak na tropie hipokryzji władzy

Ks. Stanisław Walczak o Jarosławie Kaczyńskim: kłamczuch

Polski misjonarz i zwolennik odnowy w Kościele Katolickim, żyjący dziś w Niemczech – ksiądz Stanisław Walczak, wsławił się już bezlitosną krytyką Prawa i Sprawiedliwości i ojca Rydzyka, odsłaniając ich hipokryzję.

Wielokrotnie na portalach społecznościowych obnażał niedostatki moralne obozu rządzącego i osób związanych ze słynnym redemptorystą oraz jego mediami. O PiS pisał, że to partia „neopogańska”, Rydzykowi przypiął łatkę „polskiego ajatollaha”, a jego media to zdaniem Walczaka „organy narodowo-katolickiego reżimu”.

W najnowszym wpisie na Facebooku zatytułowanym „Relatywizm moralny” duchowny nie pierwszy raz udowadnia hipokryzję PiS- owskiej władzy.

Stwierdza bez ogródek, iż „nie jest prawdą, że droga do nieba prowadzi przez PiS i Radio Maryja wraz z TV Trwam! Tego rodzaju przekonanie zrodzone i szerzone w kraju, jest po prostu okropną herezją… nie, nie herezją, lecz prymitywną głupotą.” Duchowny jest też przekonany, że prawdopodobnie łatwiej będzie trafić do nieba, utrzymując bezpieczny dystans wobec całej formacji.

RELATYWIZM MORALNYZaszokowany jestem szerzącym się moralnym relatywizmem w Polsce. Zasady, głoszone i wymagane od…

Opublikowany przez Stanisław Walczak na 16 czerwca 2017

Wpis jest dość szeroko komentowany. Zresztą sam Stanisław Walczak nie ucieka od dyskusji. Na pytanie jednego z internautów o to, jak wyglądają media katolickie w Niemczech, gdzie mieszka odpowiada, że kiedyś było coś takiego jak Radio Maryja International, ale zostało zamknięte przez tamtejszych biskupów z powodu szerzenia treści, które uznano za szowinistyczne. W jego miejsce powstało Radio Horeb, które skupia się na ewangelizacji, a nie na dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych. I zadaje zasadne pytanie: co na takie rozwiązanie powiedzieliby polscy biskupi?
(Źródło: naTemat)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Ksiądz Walczak na tropie hipokryzji władzy"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321

Brawo. Kolejny Sprawiedliwy. Oby takich więcej.

Jan

Na jakim tropie i jakie udowadnia? Takie ogólniki to można o każdej organizacji, stowarzyszeniu czy partii powiedzieć. Jakby wyliczył konkrety poparte przykładami to co innego

Alka

Konkretow i przykladow na co dzien mamy dosyc.Gdyby zaczal wyliczac zycia by mu nie starczylo.Madry zrozumial i wie o co chodzi,a glupi,lub zaczadzony? No coz…..

mędrkowski

Policzmy się. Nie będzie mi taki jeden z Torunia zawłaszczał Polskiego Kościoła i udawał jaki to jest silny. Przecież większość polskich katolików jest nie zaczadzonych treściami nienawistnymi i jest z Papieżem Franciszkiem głoszącym miłość bliźniego.