Ksiądz Wąsowicz przeprasza

Ruszył proces b.radnej PiS za nazwanie Tadeusza Mazowieckiego stalinowcem i agentem NKWD

Jarosław Wąsowicz, duszpasterz kiboli, publicysta mediów prawicowych, znany jest z poglądów radykalno – prawicowych. Dla swoich podopiecznych organizuje pielgrzymki i poświęca im sporo czasu, bo jak mówi „bracia kibole są naprawdę otwarci na pozytywne wartości, także te płynące z ewangelicznego przesłania”. Jest członkiem Federacji Młodzieży Walczącej Regionu Gdańsk, mgr. teologii i dr. historii. Bardzo aktywnie udziela się w działaniach na rzecz krzewienia „prawdy historycznej”, występuje z licznymi wykładami i tutaj właśnie pozwolił sobie na zbyt ostrą nadinterpretację faktów i spore przekłamanie.

Na spotkaniu w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach, które odbyło się w kwietniu tego roku powiedział m.in. „trzeba zrobić wszystko, żeby nie trwać w takiej historycznej schizofrenii. Z jednej strony mówimy „Inka” – bohaterka, a z drugiej strony o jej katach albo o tych ludziach, którzy z bronią w ręku walczyli z Żołnierzami Wyklętymi, a do takich należał chociażby Jaruzelski, Kiszczak, Bauman, Mazowiecki, Kołakowski, a więc osoby, które dzisiaj są dawane za wzór. No to coś jest nie tak w tej całej historii”.

Słowa te dotarły do synów Tadeusza Mazowieckiego. Zagrozili księdzu pozwem, zażądali sprostowania i przeprosin. Jarosław Wąsowicz nie miał wyjścia. Przystał na ugodę i opublikował swoje przeprosiny „Z mojej wypowiedzi może wynikać, że Pan Tadeusz Mazowiecki walczył z bronią w ręku przeciwko Żołnierzom Wyklętym, co nie jest zgodne prawdą. Za zaistniałą sytuację przepraszam słuchaczy wykładu, Dyrekcję i uczniów z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Kielcach oraz bliskich Pana Tadeusza Mazowieckiego, którzy zabiegali o to sprostowanie”.

Zastanawiam się, jaką wiedzą historyczną dysponuje człowiek, który cieszy się tytułem doktora w tej dziedzinie. Zastanawiam się, czy te przeprosiny trafiły do młodych ludzi, którzy brali udział w spotkaniu z księdzem Wąsowiczem w Kielcach. Niech za komentarz wystarczą słowa jednego z internautów – „Można sobie jedynie wyobrazić co wkładają dzieciakom do głów podczas lekcji religii w przedszkolach i szkołach, lekcjach wyjętej spod jakiejkolwiek kontroli. Czy ma jeszcze ktoś wątpliwości, dlaczego szeregi wszechpolaków i ONRowców tak gwałtownie się powiększają. Skąd dziecko ma wiedzieć jak odróżnić dobro od faszyzmu, gdy taki szowinista jest dla jego rodziców największym autorytetem moralnym? ”.  (~NKK)

Tamara Olszewska

(Źródło: newsweek.pl)

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
magdalenaZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Taka właśnie jest rola kościoła. Kasa, władza, bezkarność.

magdalena
magdalena

Jeszcze kilka lat propisowskiej propagandy kleru i kościoły opustoszeją. Tego chcecie pis-księża?