Ksiądz z Czernikowa pod Toruniem wyszedł z bronią w ręku przeciwko  protestującym.

Wielowieś: ksiądz żąda kasy za wizyty u chorych i otwieranie bramy cmentarza

Ksiądz został zatrzymany po środowym proteście, ponieważ miał przy sobie broń, którą groził funkcjonariuszom policji. Dzisiaj prawdopodobnie usłyszy zarzuty. Jak wynika z ustaleń policji, była to broń myśliwska oraz wiatrówka, którą zatrzymany miał grozić zarówno protestującym, jak i policji.

 

W Czernikowie protest rozpoczął się o godz. 17.00 przy pomniku 700-lecia. „Nikt nie wznosił żadnych okrzyków antykościelnych, bo wszyscy w Czernikowie wiedzą, jaki jest nasz proboszcz. Dopiero kiedy kolumna protestujących przeszła, ksiądz wyszedł przed furtkę z bronią w ręku. Policjanci obstawiający protest natychmiast zareagowali. Brawo dla nich” – zebrał relacje świadków lokalny portal pozatorun.pl. Jak dowiedziała się Wyborcza, proboszcz parafii św. Bartłomieja w Czernikowie jest postacią dość kontrowersyjną. Już wcześniej wielokrotnie miał obrażać swoich parafian, czy mówić im, ile mają dać pieniędzy na kolędę.

Rzeczniczka prasowa kujawsko-pomorskiej policji,  mł. insp. Monika Chlebicz,  powiedziała, że prowadzone jest postępowanie w kierunku gróźb karalnych w stosunku do funkcjonariuszy. Za ten czyn grozi do dwóch lat więzienia. Natomiast nikt z uczestników protestu do tej pory nie złożył zawiadomienia w sprawie grożenia bronią przez księdza. „Policja nie ma na ten moment informacji, żeby doszło do innego incydentu pomiędzy księdzem a uczestnikami manifestacji”.

 

Była to pierwsza manifestacja kobiet w tej miejscowości. „Jako że inne miasta robią strajki, uznałam, że w Czernikowie też się przyda. Szczególnie dla tych, którzy nie mają po drodze do Torunia czy np. Włocławka” – wyjaśniała organizatorka manifestacji, Zuzanna Gałczyńska.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
29 października 2020 12:57

Do pierdla? Chyba śnicie. Ziobrokratura przypisze mu wykroczenie i już dzisiaj odprawi wieczorną mszę dla naziolków, na której będzie ich błogosławił i zagrzewał do atakowania protestujących.

HerodAntypis
HerodAntypis
29 października 2020 13:29

Religijne wojny część V.
Kościół kontratakuje.

daroo
daroo
29 października 2020 16:39

No to klecha-myśliwy teraz będzie robił za naganiacza o ile zmontuje sobie terkotkę ,(pewnie z krzyża i różańca) bo z bronią to się raczej pożegna strzelec za dychę

rodak
rodak
29 października 2020 17:03

Przy trasach spacerów wszystkie parafie powinny zdać broń myśliwską, hukową i pneumatyczną !!