Ksiądz z Sępólna wysyłał nieobyczajne SMS-y do dzieci. Zajął się nim Watykan

Wielowieś: ksiądz żąda kasy za wizyty u chorych i otwieranie bramy cmentarza

Ksiądz z parafii pw. św. Bartłomieja w Sępólnie wysyłał erotyczne SMS-y do dzieci. Został już odsunięty od posługi duszpasterskiej i zajęła się nim prokuratura, która jednak umorzyła śledztwo jeszcze jesienią ubiegłego roku.

 

Śledczy ustalili, że kapłan miał pytać dzieci o ich zainteresowania seksualne i prosić je o wysyłanie własnych fotografii stóp w skarpetkach lub też „na bosaka”. Zboczeniec oferował również młodym ludziom wykonanie „masażu”.

Teraz, dzięki Stolicy Apostolskiej, erotomanem zajmie się hierarchia Kościoła. Watykańska Kongregacja Nauki Wiary poleciła jej przeprowadzenie postępowania karno-administracyjnego ws. erotycznych ekscesów duchownego z Sępolna. Postępowanie, jak podała „Gazeta Pomorska”, wszczęła już Diecezja Bydgoska – zboczony ksiądz w czasie posługi podlegał jej zwierzchnictwu.

 

O bezpośredniej karze kościelnej dla jurnego księdza zasądzi bp Jan Tyrawa. Hierarcha może nawet zadecydować o trwałym usunięciu zboczeńca z kapłaństwa. Ostateczna decyzja należy jednak do przedstawicieli Stolicy Apostolskiej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Jeśli biskup stwierdzi, że ksiądz powinien zostać wydalony ze stanu duchownego, to musi poprosić Kongregację Nauki Wiary o autoryzację takiej decyzji, ponieważ jest to tzw. kara wymierzona na stałe” – poinformował w rozmowie z mediami ks. M. Nowak. „W prawie kanonicznym przewidziane są też inne kary, które zależą od danego przypadku, np. zakaz sprawowania przez określony czas funkcji kapłańskich oraz pokuty, nagany czy nakazy karne. To zależy od decyzji biskupa” – dodał kapłan.

Mamy nadzieję, że wobec duszpasterza zostaną wyciągnięte konsekwencje. Grzechy skierowane przeciwko małoletnim powinny być karane z całą surowością.

/nt/

Źródła: interia.pl, pomorska.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
24 lipca 2020 08:05

No tak, klasyk państwa pisowskiego. Zbok-ksiądz bezkarny.

Xsa
Xsa
24 lipca 2020 08:41

W bieżącym roku nie było jeszcze jesieni…

Marek
Marek
24 lipca 2020 09:08

A to się narobiło ?! To już przeniesienie na inną parafię nie wystarczy?

AntyKaczor
AntyKaczor
24 lipca 2020 09:27

No i pięknie. Ten typ studiował podologię, inny miał ręce, które leczą, kolejnemu dzieci same się pchały do łóżka. Może prokuratura wyda oświadczenie, że nie będzie zajmować się takimi sprawami, bo zajmują tylko czas a to jest niemożliwe, by…ekhm Słudzy Boży mogli takie czyny popełniać. No chyba, że mają inne niż pisowskie sympatię polityczne.

Jantar
Jantar
24 lipca 2020 12:08

Jak to powiedział niemiecki biskup czy kardynał (nie pamiętam dokładnie): „Każdy ksiądz ma konsekrowane dłonie i każdy dotyk księdza jest dotykiem samego pana Boga! Każde dziecko powinno się cieszyć, jeśli ksiądz je dotyka, bo to tak, jakby sam Bóg dotykał je i błogosławił!”.

No więc tak właśnie są traktowani księża przez prokuraturę pisowską. Nie ma przestępstwa, bo to jest dotyk Boga. A poza tym to jest przecież tradycja, która trwała nieprzerwanie prawie 2 tys. lat – aż do momentu wprowadzenia do prawa świeckiego pojęcia pełnoletności i pedofilii. Dlatego kościół żąda, żeby prawo świeckie było podporządkowane prawu kościelnemu – wtedy wykreślone zostaną z kodeksu karnego te pojęcia i znów będą mogli działać nie narażając się na żadne procesy, czy kary. Dzieci i ich rodzice będą bezsilni, bo księża będą mieli pełne prawo.

o.Misjonarz
o.Misjonarz
29 lipca 2020 18:43

Jak poinformowała w czwartek (23 lipca 2020) „Gazeta Pomorska” – watykańska Kongregacja Nauki Wiary zdecydowała, by Diecezja Bydgoska przeprowadziła wobec księdza Marcina Kardzisa z Sępólna Krajeńskiego (woj. kujawsko-pomorskie) proces karno-administracyjny. Ksiądz wysyłał małoletnim wiadomości o erotycznym podtekście.