Ksiądz zawiesił baner na świątyni: „Nie zaglądam innym do portfela, łóżka i sumienia”

Wielowieś: ksiądz żąda kasy za wizyty u chorych i otwieranie bramy cmentarza

Ksiądz proboszcz z polskokatolickiej parafii pw. Bożego Ciała w Gdańsku wywiesił na murze swojej świątyni baner z niecodziennym napisem: „Zasadę mam prostą. Nie zaglądam innym do portfela, łóżka i sumienia. Patrzę i zaglądam za to w swoje odbicie w lustrze z nadzieją, że zawsze zobaczę człowieka. Nie świnię. Zrozum. Kochaj. Szanuj. I ja się pod tym podpisuję. Ksiądz Proboszcz”.

 

Zdjęcie banera obiegło internet i spowodowało, że wielu internautów poparło nadzwyczaj postępowego, jak na polskie standardy, duchownego.

Ksiądz od baneru na polskokatolickim kościele wyjaśnia👇🏻
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Co-symbolizuje-napis-na-polskokatolickim-kosciele-Zapytalismy-autora-n151211.html

Opublikowany przez Trojmiasto.pl Czwartek, 3 grudnia 2020

Ksiądz, w rozmowie z lokalnym portalem trójmiasto.pl, przyznał, że do wywieszenia banera zainspirowało go wydarzenie z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

 

Jedna z aktywistek weszła wówczas do jego kościoła i w rozmowie z nim przyznała, że Kościół w Polsce nazbyt mocno wpycha się w życie prywatne obywateli. Duchowny zgodził się z nią i postanowił podzielić się ze światem swoją otwartością.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Kościół Polskokatolicki jest wyznaniem wywodzącym się ze starokatolicyzmu – najprawdopodobniej liczy on zaledwie 18 tys. wiernych. Kościoły starokatolickie na całym świecie uchodzą za nadzwyczaj liberalnie nastawione i nowoczesne.

/nt/

Źródło: o2.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jarek
Jarek
5 grudnia 2020 09:57

Brawo .***** ***

smętek
smętek
5 grudnia 2020 13:36

Wyrazy szacunku dla tego księdza za publiczne deklarowanie mądrej postawy. Ksiądz z parafii rzymskokatolickiej będzie pewnie zbulwersowany.

Maciek123454321
Maciek123454321
5 grudnia 2020 14:47

Starokatolickie????? Przecież to jest na wskroś nowoczesne i przyjazne ludziom. Kościół polskokatolicki jest w swoim obrządku bardzo podobny do kościoła rzymskiego, z tym, że nie uznaje zwierzchnictwa papieża. To tak tylko gwoli powierzchownej informacji. Ale przecież PIK (Polska Instytucja Kościelna dla zmyły nazywana kościołem katolickim) też tej zwierzchności w zasadzie nie uznaje, tyle, że nieoficjalnie. Ale jaka fundamentalna różnica w podejściu do wiernych!!!!! Życzę polskokatolikom, aby ich liczba się powiększyła. Jest na to ogromna szansa, wszak 90% społeczeństwa deklaruje się jako osoby wierzące. Ale wierzące w Boga, a nie w jędraszewskiego czy inną gnidę.

Chermes
Chermes
5 grudnia 2020 18:42

Bo ja wiem? Każda religia jest opium dla ludu (ciemnego), więc po co namawiać do popierania jakiejś religii? Kto zagwarantuje, że polskokatolicy, gdy urosną w siłę do obecnego poziomu PIK, nie zostaną opanowani przez kanalie typu Jędraszewskiego, Głodzia, Dziwisza, Paetza czy innego Rydzyka?
Radzę więc, po prostu, wiać ze szponów PIK, na wolność, nie wpadając w sidła innych wiar.

Kazimierz
Kazimierz
6 grudnia 2020 15:21
Reply to  Chermes

Opium ludu za Marksem . Trzymać się oryginału bo to ma sens .

Andrzej
Andrzej
5 grudnia 2020 20:00

Ja bym to nazwał „Starochrześcijańskie”.
Wszak każdy chrześcijanin powinien podążać ścieżką wyznaczoną przez przykazanie miłości Chrystusa: „Miłości do Boga i innego człowieka stworzonego na Jego obraz i podobieństwo.”
Dlatego prawdziwy chrześcijanin nie może nienawidzić, poniżać, sortować innych ludzi, ponieważ jest to równoznaczne z robieniem tego samego jego Bogu, co jest bluźnierstwem (czy Bóg jest np. mordą zdradziecką?).
I tacy byli pierwsi chrześcijanie. Otwarci i tolerancyjni dla innych, bo w każdym widzieli swojego Boga.
Lecz z czasem powstał katolicyzm i prawa kościelne stały się ważniejsze od praw boskich, a miłość do Boga i drugiego człowieka przegrała z uwielbieniem dla kleru.
Dlatego w dzisiejszych czasach, „instrukcje życia” głoszone przez katolickiego duchownego są dla katolików ważniejsze niż to, czego nauczał jego Bóg…
Ale niestety, ortodoksy i inni fanatycy katolicyzmu i tak tego nie pojmą…

Jantar
Jantar
5 grudnia 2020 15:05

Kuria gdańska szybko go przeniesie… I to nie na inną plebanię, nawet na zadupie, a prosto do celi klasztornej z zakazem korzystania z wszelakich mediów, żeby nie mógł się wypowiadać „przeciwko Kościołowi i religii”.

Jolka
Jolka
5 grudnia 2020 18:04
Reply to  Jantar

On nie podlega kurii

Chermes
Chermes
5 grudnia 2020 18:30
Reply to  Jantar

Nie przeniesie, bo „epidiaskop” nic do niego nie ma. On jest księdzem Kościoła Polskokatolickiego, nie podlegającego papieżowi ani kurii. Na szczęście..

Levi
Levi
5 grudnia 2020 19:44
Reply to  Jantar

Ten kościół nie podlega kurii czytaj ze zrozumieniem

Rys
Rys
6 grudnia 2020 10:53

Właśnie coś normalnego Kościół Polski i widać ze ksiądz jest dla wiernych Na dodatek księża maja oficjalnie żonę i rodzine a nie jakiś zboczenia

Women
Women
6 grudnia 2020 16:29

Nie ważne z jakiego kościoła…………..Człowiek rozumny sie odezwał, to ważne!

Mulder
Mulder
6 grudnia 2020 19:34

Kościół lolsko-katolicki to byli kolaboranci z komuną. KRK jest zły, ale KPK jest zły do kwadratu.

Piotr
Piotr
22 lipca 2021 01:12

Baner pod publikę. Ów liczy na przepływ dojnych owieczek od rzymskich katolików.