Księża o filmie Sekielskiego: Tendencyjny gniot, 80 proc. prostytutek to kobiety?

Księża o filmie Sekielskiego: Tendencyjny gniot, 80 proc. prostytutek to kobiety?

„Sekielski jest policjantem, który łapie pijanych kierowców. Łapie tylko kierowców żółtych samochodów, których jest najmniej! I rzeczywiście niektórzy z nich 1 na 1000 jeździ po pijaku… Czy Sekielski robi to dla ruchu drogowego czy ma inny powód?” – napisał na Twitterze ksiądz Sławomir Marek z parafii Stanowice.

Lekceważąc stanowisko Prymasa Polski, który w oficjalnym oświadczeniu przeprosił osoby skrzywdzone przez duchownych i obiecał pomoc w naprawieniu poniesionych krzywd, ksiądz ze Stanowic przekonuje, że dokument Sekielskiego przede wszystkim jest tendencyjny, bo pokazuje księży pedofilów, a nie na przykład taksówkarzy czy prawników krzywdzących dzieci. Nie przyjmuje do wiadomości, że to instytucja kościelna ponosi odpowiedzialność za swoich przedstawicieli.

I choć w ślad za prymasem swoje opinie na temat przypadków pedofilii w kościele wygłosili również arcybiskup Gądecki oraz ksiądz Grzegorz Kramer – ten drugi pisząc, jak mu ogromnie wstyd za księży – ksiądz Marek nie wahał się w swoich dalszych wywodach.

„Prostytutki to w 80% kobiety. Ty jesteś kobietą. Z tego mam jakieś analogie wyciągać? pfff. Oskarżasz całość w oparciu o promile…” – pisał m.in. w komentarzu odpowiadając jednej z komentujących jego wypowiedź na Twitterze.

Bez najmniejszych hamulców pytał dalej: „Czy Bolek przeprosił już za swojego kapelana czy tylko episkopat znowu przeprasza za szkalowanie kościoła?” Ksiądz Cybula, który także występuje w filmie Sekielskiego, był kapelanem Lecha Wałęsy, ale ks. Marek nie wyjaśnił, dlaczego były prezydent ma przepraszać za przestępstwa popełnione przez swojego spowiednika.

„Dziś walczą z pedofilią Sekielski, Morozowski, Kopacz, Schetyna i Biedroń… promując pederastię, aborcję, upadek sztuki i moralności. Chodzą w pochodach dla zboczeńców a przechodząc koło kościoła głośno krzyczą no pasaran! Żałosne to i tyle!” – przekonuje ksiądz Sławomir Marek.

W podobnych opiniach na temat dokumentu braci Sekielskich ks. Marek nie jest odosobniony.  „W gniocie Sekielskiego nie ma żadnego współczesnego przypadku. Same dziwne sprawy z przed lat, gdzie ofiara wyznaje, że przez lata przychodziła do księdza i dopiero po 30 latach uświadomiła sobie, że to było złe. Ksiądz oczywiście nie żyje już, można więc fantazjować” – napisał na Twitterze ksiądz Marcin Krzysztof Januszkiewicz.

Pewnie w ten sposób pocieszając się, arcybiskup Leszek Sławoj Głódź zagadnięty przez dziennikarkę TVN24, czy widział dokument, o którym mówi się dziś w całej Polsce, odparł: „nie oglądam byle czego”.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

17
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Polka gorszego sortuBarbaraTomStanisławWjo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wladzio
wladzio

To nie lekarze, sędziowie składali śluby czystości.

Rado
Rado

Nie składają ślubów czystości tylko celibat

Marek
Marek

Mocne. Dobrze, że są w klerze tacy debile, którzy dalej nakręcą tę spiralę i nie pozwolą zapomnieć o sprawie, o swojej bucie, arogancji i przeświadczeniu, że dalej są moralnym szczytem, pasterzem i mentorem mas ludzkich. Bardzo dobrze, że zniweczyli nawet tak mało wiarygodną próbę przyznania się do błędu jaką podjął np. prymas. Daje to nutkę nadziei, że coś może z tego wyniknie i Polska przestanie być oazą ciemnogrodu i najgorszego okresu średniowiecza.

Jantar
Jantar

Tak, niech będzie więcej takich wypowiedzi księży i popierania ich przez pisowskich polityków z Kaczyńskim na czele. Sami doprowadzą kościół do upadku, a przy okazji jeszcze upadnie PiS. Oby jak najszybciej.

tylko nie Zmieniajcie niczego
tylko nie Zmieniajcie niczego

Co się dziwicie czarnym i purpuratom im nie jest źle od lat przymykają oko na pedofilskie wyczyny kolegów i starają się wszystko tuszować opowiadając piękne słówka o modlitwach i panu bogu

Zwinka
Zwinka

Milczeć klecho.!!!

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Wspomniani taksówkarze i prawnicy nie wykorzystują liczącego sobie wieki autorytetu instytucji, jaką jest Kościół, do wyławiania swoich ofiar, a potem do ich uciszania i ukrywania swoich bezeceństw. Kiedyś w powszechnym mniemaniu ksiądz był osobą bez skazy, skoro pouczał innych o moralności, ale teraz ten wizerunek rozpadł się w gruzy i został po nim tylko smród. I to dzięki samym księżom i ich przełożonym na każdym szczeblu hierarchii. To jasne, że nie każdy w KK jest taki, ale bezczelność i zaprzaństwo tych, którzy z pogardą dla naszej inteligencji wciąż łżą na ten temat, szkodzi wszystkim. A jeśli ktoś ośmieli się mówić… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

„… z pogardą dla naszej inteligencji…” – i tu jest przysłowiowy pies pogrzebany! Księża i hierarchowie kościelni w dalszym ciągu uważają Polaków za analfabetów z czworaków, którzy mają ślepo ich słuchać i wykonywać ich rozkazy. To dlatego Kościół chce mieć pieczę nad edukacją społeczeństwa, żeby od małego uczyć dzieci tylko tego, co dla nich jest wygodne: ślepego posłuszeństwa wobec siebie, bezgranicznego zaufania do nich, swojej nieomylności i wciskania wiernym, że są wcieleniem Boga na ziemi, więc to sam Bóg przemawia ich ustami.

Zenek Dupadło
Zenek Dupadło

Spoko. Wyplewimy Was pedofile z naszego uciemiężonego narodu pilskiego pod watykańską okupacją.

Rafal P
Rafal P

Właśnie obejrzałem ten film. I zastanawiam się, jak trzeba być naiwnym, żeby po obejrzeniu tego filmu, plus KLERU, mieć jeszcze chęć pójścia do kościoła. Ale pewnie do wielu owiec i baranów to nie dotrze. Nie przez przypadek kiecuny nazywają wiernych trzodą.

Tom
Tom

Ja chodzę do kościoła, do Pana Boga, a nie do księdza.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Najpierw trzeba obejrzeć. To warunek konieczny. Wielu nie obejrzy, bo mają powiedziane, żeby nie oglądać, i to im wystarcza.

Bart
Bart

Kościół się nie oczyści, uważam, że jest skazany na zniknięcie.

Stanisław
Stanisław

Oby jak najszybciej.

Anlel
Anlel

Czas ich pogonić z Polski.

Wjo
Wjo

KOŚCIÓŁ KATOLICKI TO NAJWIĘKSZE ZŁO OD 2000 LAT. MORDERCY, BANDYCI, KANALIE, PEDOFILE. TYCH SKUR…. ÓW POWINNO SIĘ ZDELEGALIZOWAĆ, A WINNYCH MOLESTOWANIA I GWAŁCENIA DZIECI KRAĆ ŚMIERCIĄ. PODŁE ZBOCZONE SKUR…. NY W KOLORATKACH.

Barbara
Barbara

A czy pedofil sędzię ,nauczyciel czy wujek ,ojciec ,po oskarżeniu o pedofilię jest ukrywany przez swoich zwierzchników , wywożony do innego miasta , parafii i może dalej wykorzystywać dzieci ? Nie!
Jest osadzony i skazany. A ksiądz nie! A to on składał śluby czystości i to jemu rodzice ,z pełnym zaufaniem , powierzają swoje dzieci!